28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
YASTIK DİKEN YORGAN ÇALI
29 Ocak 2016 Cuma Bu yazı 33557 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Güzide ülkemin malum köşesinde bir isyan ve terörizm yapanların açtığı ateş sonucunda şehit olan dört canımızın haberi geldiğinde önce ya Kahhar, ya kahhar, ya Kahhar kelimeleri dökülerek dudaklarımdan klavyeye beddualar ile terörü lanetlemeye çalıştım ve sonra vazgeçtim.

            Ardından şehitlerin anasını babasını kardeşini eşini ve çocuklarını düşündüm. Haberi almadan önce her gün binlerce kere ölen bu insanların telefonun her sesinde, mahalleden geçen her ambülânsın sesiyle, sokaklarına giren askeri aracın polis aracının sanki acı haberi vermeye gelenler olduğu düşüncesiyle nasıl dizlerinin bağının çözüldüğünü düşündüm. Dedim onlara yazayım ve anam, babam, kardeşim, bacım, evladım evet şimdi sizin içiniz yandı ve bu acının tarifi yok ama bilin ki bu şehit Zafer caddesinde müziğin sesini çok açtığı için ölmedi. Yada meydanda kız peşindeyken bomba da patlamadı. Yada hepimizin haybeye öldü dediği bir ölümü da yaşamadı. Elbette ölüm nerede nasıl gelecek bilinmez ve ölüm haktır. Ama bu şehit kahramanca vatan millet ezan bayrak derdi ile ülkenin birliğine dirliğine kastedenleri bertaraf ederken can verdi. Ölümün hayırlısı olur mu demeyin. Sizin şehidiniz hayırlı öldü ve inşallah sizlere şefaat edecek demek geldi içimden yazıda. Sonra ondan da vazgeçtim.

            Ardından bu olayların ardında kim varsa nasıl varsa onları dilimin döndüğünce kalemin oynadığınca deşifre etmeyi düşündüm ama zaten yarım asra yaklaşan ve belki dünyada çok az ülkenin bu kadar uğraştığı bela ile uğraşan halkımın benden çok daha iyi bildiğini düşündüm. Kahpe terör ile her vatandaşımın öyle veya böyle bir akrabasını, bir komşusunu, bir yakınını en azından ilinden ilçesinden birini şehit vererek gazi vererek tanıştığını bildiğimden yazının temelinin destekçilerini yazmak olmasından da vazgeçtim.

            Sonra terörün neden bitirilemediğini yazayım dedim kendimce. Bir merminin maliyetini, bir silahın ederini, bir asker botunun, bir polis üniformasının, uçağın bir sortisinin, helikopterin bir saatlik havada kalma maliyetinin ne kadar büyük meblağlara denk geldiğini yazmak istedim. Bir tankın, bir topun kaç liraya çıktığını yazmak ve o cepheden bakıldığında mali gücünü bu terör üzerinden katlayanların terörü neden bitirmek yerine sürekli kaşıdığını yazmak istedim de ona da gerek duymadım.

            Ardından siyasi amaçları uğruna koca koca insanların nasıl milletin gözlerinin içine bakarak bu terörü bitirmek yerine bu konuda nasıl gereksiz konuştuklarını yazayım dedim. Nasıl terör üzerinden siyaset yapıldığını, nasıl kahpe teröre terörist demediklerini yazmak, bunlara tepkileri ile saflarını net belli edemeyenleri yazmak istedim bundan da vazgeçtim.

            Dedim ki bir ülkenin insanları başta şehit aileleri olmak üzere bu terörden nasıl psikolojik olarak etkileniyor onu yazayım. Çarşıda pazarda kalabalık yerlerde gezerken, otobüse, trene binerken insanların nasıl etkilendiğini belirtmek istedim. Her an bir yakının haberini alma korkusunun insanları ne hale soktuğunu yazmak istedim. Ardından da bölgede suçu günahı olmayan vatandaşın bu olaylar ile nasıl günlük yaşamdan uzaklaştığını, çocukların eğitimini, esnafın kasasını bölge gözüyle yazmak istedim yine vazgeçtim.

            Bölgedeki doktoru, hemşireyi, ambülansın şoförünü, bankacıyı, tapu memurunu, asker polis eşlerini, çocuklarını orada kamu görevi yapan öğretmeni ve diğerlerini yazmak istedim ondan da vazgeçtim.

            Tek cümle ile içimi size dökmek istedim bu konuda. Bu terör olduğu müddetçe benimde benim gibi olanlarında “yastıkları diken, yorganları çalıdır”

            Selam ve dua ile… 

 

           


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
türk  -  03-02-2016 - 17:37
Sayın Güventürk; bölücü terör örgütüyle ömrünüz boyunca bilfiil mücadele ettiğinizi bilen ve gerek siyasi, gerek mesleki hayatınızın kitap olup okutulması gerektiğini bilen bir türk polisi olarak; mili ve manevi hassasiyetinizden dolayı tebriklerimi iletmek istiyorum. saygı ve sevgiler.
şehit annesi  -  29-01-2016 - 16:36
\"Bir daha oğlum olsa yine asker yaparım. Allah askerlere polislere acı vermesin. Kimseyi sevindirmiyorum. O benin ilk oğlumdu, ilk gözbebeğimdi. Türkiye askerine polisine sahip çıksın. Biz yataklarımızda rahat uyuyorsak bunların sayesinde\" dedi.
Yavuz  -  29-01-2016 - 16:31
Düşman ne zaman bu vatanın, bu manevi değerlerin göğsüne hançer saplamaya kalkarsa işte orada askerimiz ve polisimiz, bahtı kara anasını, vatanını, milletini kurtaracak bir can fedakarlığına soyunur ve şehitliği göze alır. Hamd olsun bu şehitlik sevdası bu coğrafyanın bizim için vatan olmasını sağlamış ve inşallah ebediyete kadar da bu coğrafyanın vatan olmasını sağlayacak önemli bir idealdir. Yaşadığımız günler zor günler. Teröristlerin, bagilerin, eşkıyaların şehre indiği ve halkımızı bizar ettiği, anaları bahtı kara hale getirdiği ve göz yaşlı hale getirdiği dönemden geçiyoruz. Ama buna dur demek için göğüslerini siper eden askerlerimiz ve polislerimiz inşallah kısa zamanda bunun üstesinden geleceklerdir. Şehitlik çok şerefli bir mevkidir bu yüzden, bir ideal uğruna, vatan ve bayrak adına şehit olmak peygamberlere komşu olmak demektir.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net