24 Eylül 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Uzelli'den Tablet Bağışı
Uzelli'den Tablet Bağışı
Son Kurban
Son Kurban
Biz Konuşmuyoruz Çalışıyoruz
Biz Konuşmuyoruz Çalışıyoruz
Kırıkkale'nin Âşığı Şiirlerini Öksüz Bıraktı
Kırıkkale'nin Âşığı Şiirlerini Öksüz Bıraktı
  YAZARLARIMIZ
KARŞIT GÖRÜŞ AYRILIĞI
06 Şubat 2016 Cumartesi Bu yazı 17509 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Genel olarak bakarsak tüm siyasi hareketlerin makamını meşgul edenler konuşmalarında milletine, toprağına hizmet etmekten vatanperverlikten dem vururlar. Tâ ki siyasi hareketin içinde yer alana, koltukta oturana kadar. 

 

Görevden ayrıldıktan veyahut partiden uzaklaştırıldığında ne hikmetse partisini ve liderini hemen karalamaya başlaması, yanlış yolda olduklarını söylemesi nasıl bir zihniyettir anlam verilemeyecek derecede ahmaklık düzeyindedir.

 

Madem sen doğruydun dürüst siyaset yapıyordun kabinede görevdeyken neden müspet muhalefet yapmadın. Doğruları söylemek istiyordun, da neden o makamda iken çıkıp ta söylemedin?

 

Kürsülerden sıkça bu hadisi şerifi zikretmeyi iyi bilirsiniz. (haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır) Tabi söylesen koltuk gitme ihtimali yüksek. Bu olsa olsa koltuk sendromudur, koltuğunun gitmesine tahammül edememektir. Millete olan sevgi değil koltuğa olan muhabbettir. Ye kürküm ye sevdası…

 

Peki vicdanen rahat olabiliyor musun? O halde insan bir sorar kendine. Ben kime, kimlere hizmet etmekteyim kimlerin ağzından konuşuyorum. Ben, ben miyim kimlerin namına hareket ediyorum, konuşuyorum Ülkemin faydası namına mı yoksa bir kısım gizli kriptoların mı?

 

Bağlantısı nihayet son bulup ta, yahut ihraç edildiğinde basının önüne çıkıp, dış basının sözcüsü gibi yıllarca mensubu olduğu görüşe vurmaya başlıyor. Akabinde yanlış siyaset, yanlış işler yapıldığından bahsediyor, peki arkadaş demezler mi bu ne perhiz ne bu lahana turşusu…

 

Bu arada artık tüm siyasi partilerin içlerindeki vatansızları, kriptoları, fitne tohumları saçanları, cuntacıları temizlemeleri lazım. Ülkesine, milletine, bayrağına hizmet edecek yeni taze kan artık elzem olmaktadır.

 

 

Bu işe gönül veren hakikaten milletine faydası olabilecek gençlere de fırsat verilmeli. Lakin şunu da göz ardı edilmemesi gerek. Milletine, bayrağına sahip çıkmış yıllarını vermiş hizmetleri geçmiş büyük siyasetçiler den de destek almak gerekmektedir. Onlar baş tacıdır esaslı, hakikatli dava şuurunu benimsemiş olanlar tabiki.

 

Öncelikle şunu idrak etmek gerekir bu bir yarıştır kimse o makama baki değildir! Bu koltuğu bıraktığında dava arkadaşına köstek olmaktan ziyade destek olmak gereklidir. Bilgi ve tecrübelerini onunla paylaşmak esastır.

Türkiye’mizin üzerine oynatılan bu senaryoyu ancak biz milletçe boza biliriz, birlik ve beraberce. Siyaset olarak görüşümüz ne olursa olsun gaye yeni nesillere daha güzel yaşanılabilir bir yarınlar bırakmaktır.

 

 

Malumunuz bu ülkede gayet mütevazi, ince ruhlu kimseye saygısızlığı olmayan bir başbakan rahmetlik Adnan Menderes cuntacılar tarafından insafsızca, acımadan, tefessüh etmiş emelleri için idam edilmiştir. Neydi suçu? Sadece ülkesine, milletine olan sevdasıydı. Onun bu sevdası kimleri ürküttü de içerden en yakın arkadaşına zamanın milli savunma bakanına ihanet ettirdiler.

 

İşte bu hadiseleri bizlerde ibret olarak unutmuyoruz. Ülkemize sahip çıkıp, gelecek nesle bu yaşanılan hadiseleri anlatmak boynumuzun borcudur. Neyse ki o dönemin Türkiye si yok karşılarında güçlü bir yönetim ve güçlü bir Türkiye var…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Başar Özdemir
Kırlangıçoğlu Oktay
Bekir Eroğlu
Şevket ÖZSOY
Pınar Taşçı YIKILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  24 Eylül 2020 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net