28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
ÖZEL BİR ANI - 2
06 Şubat 2016 Cumartesi Bu yazı 24220 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yazı bütün olduğundan bir önceki ve bir sonraki yazı ile bir bütün olarak okumanızı öneriyorum.

            Helikopter falan olaya biraz aksiyon ve ayrı bir hava katıyor, neyse de.. Kamyon, otobüs, traktör, at arabası..ve hatta yük treni ile dahi gittiğimiz operasyonları hatırlayınca; bu gün bile bir tarafım gülüyor, diğer tarafım sızlıyor..
Daha da kötüsünü anlatayım:
O dönemlerde Türk Silahlı Kuvvetlerinin göz bebeği ve en güzide birliği olan Özel Kuvvetlerin kullandığı silah, teçhizat ve diğer malzemeler, o zamanki silahlı kuvvetler genel ortalamasının çok çok altında kalıyordu.. Yani en eski versiyon silahlar, en eski versiyon teçhizatlar ve en eski versiyon malzemeler ile icra ediyorduk o görevleri..
Piyasada bulunabilen ve özellikle askeri malzeme satan dükkanlardan veya av bayilerinden temin edilebilen bazı malzeme ve teçhizatı kendi paramız ile satın alarak kullanabiliyorduk ancak, silah ve mühimmatı bu şekilde temin etmemiz mümkün olmuyordu.. Bu yüzden her gece ve her gündüz “Allah’ım, ne olur bir çatışmaya girelim artık.. Bizi en kalabalık terörist gruplarla karşılaştır ki, hem görevin hakkını verelim, hem de kaleşnikof, Bixi ve Kanas gibi hafif silahlardan ele geçirebilelim.. Bıktık artık bu hantal G-3 ler ve MG-3lerden” diye dua ediyor ve Allaha yalvararak daha hafif ve dayanıklı silah ve mühimmatın hayali ile kendi kendimizi motive ediyorduk.
Bölgedeki düzenli birliklerin kışlalarına veya üs bölgelerine gittiğimizde o birlik personelinin kullandığı silah, malzeme ve teçhizatı görünce kıskandığımız zamanlar bile oluyordu..
Bize yıllık istihkak olarak verilen bir takım yazlık, bir takım kışlık elbiseler ile bir çift yazlık ve bir çift kışlık bot haliyle o zor ve hareketli koşullara uzun süre dayanmıyor, daha ikinci ayında perişan oluyordu.. Kıyafetleri bile nereden denk getirirsek oradan temin ettiğimiz için, çoğu zaman aynı timdeki iki kişi bile yan yana durduğumuzda iki farklı ülkenin bir araya gelmiş askerleri gibi görünüyorduk..
Dışarıdan bakan diğer meslektaşlarımız ve yerel halk ise işin aslını bilmediğinden bu görüntüler üzerinden farklı efsaneler üretiyordu.. 
Mesela; “adamlar manyak abi, ne de olsa özel tim.. her birinin farklı kıyafeti var, her birinin farklı silahı ve mühimmatı var.. kafasına göre takılıyorlar.. bu adamlara bulaşılmaz, tipine bakınca bile insan ürküyor, hepsinin de saçı sakalı birbirine karışmış.. ilişmeyin abi, uzak durun!” gibi sözlere çok kulak misafiri olduğumuzu hatırlıyorum..
Bir keresinde Bingöl-Genç ilçesinde bir neferin yanıma usulca yaklaşıp sessizce; “Komutanım, ne tür haplar kullanıyorsunuz? Biz de kullanalım..” dediğini hiç unutmuyorum.. 
Hiç bozuntuya vermeden, gayet ciddi bir şekilde kulağına doğru eğilip fısıldayarak; 
“Kimseye söyleme sakın; aspirinin içerisinde çok gizli bir madde var! Sabah kalkınca ve gece yarısı aç karnına ikişer tane yutup üzerine 1 buçuk litre su içince manyak kafa yapıyor..Müthiş enerji veriyor ama bunu kimse bilmiyor..! Aramızda kalsın!” demiştim ve o nefer bunu gerçek sanıp kulağıma tekrar;
“Anladım Komutanım..” diye fısıldayarak kafasını sallamış ve yanımdan uzaklaşmıştı..
Gelelim işin en kötü ve hazin olan kısmına:

 

            Yazı bütün olduğundan bir önceki ve bir sonraki yazı ile bir bütün olarak okumanızı öneriyorum.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net