15 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
  YAZARLARIMIZ
SPOR’A SİYASET BULAŞMIŞ, FEDERASYON SESSİZ
07 Şubat 2016 Pazar Bu yazı 21795 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ne tarafta olursanız olun, safınınızı nereden yana seçerseniz seçin, tercihiniz ne olursa olsun, bu hakikati unutursanız yelde savrulan toz gibi rüzgar sizi nereye götürürse oraya konarsınız.

Vasıfsızlardan bunu beklemek, suya yazı yazmaktır.

Spor’da tarafsızlık mücadelenin özüdür.

Siyasi ikbal ve ihtiras için "hesap uzmanlığı" yapıp adaletten ayrılarak bunu yok sayacak kadar omurgasızlaşanların hallerine sadece acınır.

Hepimizden büyük olan Allah, hepimizden üstün olan dürüstlüktür!

Kimse bana kardeşlikten dostluktan bahsetmesin. Çünkü dostluk kardeşlikten bahsedenlerin samimiyetine inanmıyorum…

Kırıkkalespor sezonu başarılı bir şekilde devam ettiriyor, ettiriyor ama çevre il takımları siyasi oyunlar ile başları yakalamaya başlayınca buda midemizi bulandırıyor.

Kırıkkalespor - Nevşehirspor karşılaşması zemin kayak pisti gibi iken karşılaşmaya Nevşehir’li AKP Milletvekili devreye giriyor ve karşılaşma oynanıyor amenna…

Nevşehir’in Yıldızeli karşılaşması kar var gerekçesi ile başka sahaya alınıyor…

Haydaaa… Spor’a siyaset bulaşmış Nevşehşir’de…

Gelelim Yozgat’a siyasetin en alası yapılıyor Yozgat’ta… Siyasetin en alası derken Spor’a siyaset karıştırmanın demekti kastım. Değilse siyaseti siyaset gibi yapmak değildi kastım tabi…

Yozgatspor deplasmanda Kazanspor ile oynadığı karşılaşmada haberlere düşen görüntülere göre kafası kanayan Kazanspor’lu futbolcuları gördük. O karşılaşmada 6 ve 8 numaralı futbolcuların görüntülerini ceza kuruluna verildiğine tanık olduk! Sonuç 3 Kazanspor’lu futbolcu ceza kurulunda Yozgat’a göstermelik bin lira ceza. Ceza kurulu utanmasa bin lirayı da kendileri ödeyecek! Neden mi?

Amatör Futbol ceza kurulu Avukatlardan oluşuyor. Adalet Bakanı Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, psikolojik olarak etkilenmediklerini bana kimse söyleyemez.

Yozgat gene deplasmanda Kayseri Şeker maçı oynayacak ve ne manidardır ki, Kayseri basını bir gün önceden kar yağışı başlamadan maçın ertelenmesi için Yozgatspor’un isteğini haberlerine konu ediyor. Yozgat isterse yapar!

Yozgat’ta da spor siyasete alet olmuş…

Siyasete alet olmaya devam edin siz Yozgatspor ve Nevşehirspor!

Bunların siyasete alet oldukları aşikar ya bizim Federasyon ne yapar?

Federasyonda uyumaya devam etsin…

Futbol Federasyonu da adil olmak için çaba harcamak yerine siyasilere boyun eğmişler…

Vazıfsızlardan adalet beklemek suya yazı yazmaktır…

 

 

ÜLKEDE TERÖR VAR

Nüfus ortalamasına göre en çok Şehit veren şehirlerden biriyiz. 1984 yılında ilk silahlı eylemini yaparak ülkemizin başına bela olan PKK terör örgütü her geçen gün can almaya devam ediyor.

7 Haziran Seçimlerine kadar süren Çözüm Sürecinin, seçimlerden sonra son bulması ile terör yeniden canımızı yakmaya başladı. Cumhurbaşkanın kendi söylemi ile Çözüm Sürecini PKK İhanet Süreci olarak devam ettirdi. Belediyeler, mayın döşenen yerlerin üstünü asfaltlayarak, teröre hizmet etti.

Sonra şehir ayaklanmaları başlatarak bölgede kendilerince özerlikler ilan ettiler. Devlet orda dur dedi. Şehirlerde Olağan Üstü Hal ilan ederek, büyük bir temizlik operasyonları başlatıldı. Ulusal Medyadan ve Devlet Büyüklerinin ifadelerine göre teröre büyük darbeler vuruluyor. Ya Siyaset?

*Şımartılan, terörist partisinin Milletvekillerine yaptırımlar uygulanmayacak mı?

*Terör örgütünün mayınladığı yerlerin üstüne asfalt döken Belediye Başkanları görevden alınıp, yargılanmayacak mı?

*Şimdi, bölgeden gelen fotoğraflarda gördüğümüz tüneller kazılırken, görevini yapmayan Emniyet Müdürlerine, Valilere hesap sorulmayacak mı?

Devlet terörü bitirecekse top yekün temizlik operasyonuna başlamalıdır!

Polis Şehirleri temizlerken, Asker dağları, Yargı siyaseti temizlemelidir. Her kim ki teröre göz yumuşsa, en az o da silah sıkan terörist kadar Vatan Hainidir.

Devlete düşen görev budur.

Hükümet bu görevin takipçisi olmalıdır. Muhalefette destekçisi. Milliyetçi Hareket Partisinin bu operasyonlar karşısında destekçi olduklarını görüyoruz. Ya CHP!

8 Haziran Sabahı ibretle izlediğimiz Şafak Pavey ve Demirtaş konuşmasından sonra ardı ardına Terör Örgütünün dili ile konuşan CHP’yi izledikçe kafayı yiyoruz.

Ey CHP, Ulu Önderimizin kurduğu CHP kime hizmet ediyorsun. Bölgede teröre karşı büyük bir temizlik operasyonu yapılırken, Devletimizin askerini, polisini nasıl katliamcı olarak görürsün?

Bu kadar haine rağmen Devletimiz iyi ayakta duruyor. Allah zarar, zeval vermesin. 1180 tane akademisyen gördük ki saç baş kalmadı. Memleketimize, ilim adamı, bilim adamı, meslek erbapları yetiştiren Üniversitelerimize acıdım. O akademisyenlerden ders alarak yetişen, gençlerimize acıdım.

Yahu siz, has.. has… diyerek Devletimize küfreden eski Diyarbakır Belediye Başkanı, Milletvekili(!) Osman Baydemir’in ağladığı görüntüleri izlerken keyiflenmediniz mi?

Vallahi ben keyiflendim.

Şehidine ağlayan analarımızın gözyaşlarını hatırlayıp, onu ağlarken görünce keyiflendim.

Açlık grevine giriyorlar, kilo alıyorlar. Kendimizi yakacağız deyip, halka çağrı yaptılar yakmadılar. Amaç kaos oluşturmak, arkadaşlarına haklı alıp, yakacağız kendimizi diye devleti tehdit etmek. Biz yakmayın kendinizi demeyiz, ama yakın da demeyiz.

Birde sanatçılar var ki, vay memleketimin haline. Bundan sonra her yazımda teröre destek veren, Devletimizi suçlayan bir sanatçıyı köşemde ele alıp boykot çağrısında bulunacağım. Teröre karşı en ağır acıları yaşayan şehrimden, Teröre destek verenleri izlememesini, dinlememesini isteyeceğim.

 

 

 

 

 

GÜLE GÜLE ÜLKÜ GÖZLÜM

 

Bir haber! Ne kadar derin olabilir? Ne kadar acı?

Güle güle Ülkü Gözlüm Güle güle!

 

Kardeşim, Arkadaşım, Ülküdaşım, Dostum Musa Evci’yi Cennete uğurladık. 1992-1994 yılları arasında yaptığı Ülkü Ocakları Başkanlığı ile yetiştirdiği Ülkücü Gençliğin gözyaşları ile. 12 yıl sonra hala Ocak Başkanı diyerek uğurladık.

Koskoca bir şehri Ak Partili, MHP’li demeden herkesi birleştirip, üzerek çocukluk arkadaşım aramızdan ayrıldı.

Hangi sözler anlatabilir ki seni?

Hangi sözler anlatır ki bu acıyı?

Seni anlatsam kelimeler kifayetsiz kalır, acını anlatsam her kelime acının yanında ufak kalır.

Yetiştirdiğin neslin başarılarını izledin, onların başarıları ile keyiflendin yıllarca. Gurbet illerde yaşadın, döndüğünde sanki hiç ayrılmamıştın. Yüzünden gülücükler hiç eksik olmadı. Sen, Necip Fazıl Şiirlerini okurken, gözlerin Ülkü Bakışını hiç yalnız bırakmadı.

Tek Kırmızı Çizgin Ülkücülüğündü, ama asla diğer partilileri kırmadın. Ve vefatınla bunu kanıtladın. Bütün şehri ayaklandırdın. Ancak senin cenazen olabilirdi; Bu Kadar Acı, Bu Kadar ihtişamlı.

Güle güle Ülkü Gözlüm Güle güle.

 

AKTİF BARO

1989 Yılında Ankara Barosundan ayrılarak Av. H. İbrahim Akyürek’in çalışmaları ile kurulan Kırıkkale Barosunu şehrimiz yıllarca gazete sayfalarında yalnızca yemek programları ve ödül törenleri ile tanıdık.

Bunca yıl, ne bir sosyal faaliyette nede şehri ilgilendiren önemli bir konuda aktif olduklarına şahit olmadık. Avukatlar gününde toplanıp birbirlerine ödül takdim etmekten başka.

Hep Marjinaldi baromuz, şehirden kopuk…

Şimdilerde sanki bir değişim rüzgârı esiyor Kırıkkale Barosunda. Yapılan son seçimde Av. Erol Çakır’ın seçilmesi ile. Genç Avukatların Yönetim Kurulunda görevlendirilmesinin altını çizmek gerekir.

Artık Kırıkkale Barosunu, Mecliste Bakanlarla, Milletvekilleri ile istişare halinde görüyoruz. Kadın Hakları Komisyonunun aktif çalışmalarını, Çocuklar ile ilgili komisyonların aktif çalışmalarını izliyoruz. Barolar Birliği Başkanının Kırıkkale’ye gelip, Avukatlarla, halka açık programda toplantı yaptıklarına şahitlik ediyoruz.

Yeter mi? Hayır!

Ancak, bu yolda ilerleyişini sürdürmesini, Şehrin en zengin STK’sının daha aktif, daha halkla birlikte görmek istiyoruz. Şehrin sorunları ile bire bir ilgilenmelerini istiyoruz. İnanıyoruz ki bu çizgide devam edilirse bu seviyeye de çıkılacaktır. O günü de umutla bekliyoruz.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
71  -  08-02-2016 - 08:29
hakan bey yine köşende spordan siyasete kadar doğru olan görüşlerini yazmıssın.senin de belirtiğin gibi yozgat,nevşehir spor maçlarını canları isterse oynattılar istemezlerse oynatmadılar üstelik isteği stadda oynattılar bun lar neyle olur güç ile bu sehirler taraftarıyla.halkıyla esnaflarıyla belediye başkanlarıyla,millet vekilleriyle bir olmuşlar.hiç kimse birlik beraberlik olmuş gücün karsısında duramazlar.senin kiler bırak deplasmanı KIRIKKALEDE ki maçlara gelmiyorlar.hakemler o şehre geldik lerin de saha komserlerine,saha komderleri o ilin insanın dan olur, şeref türbünün de kimler var der.saha komseride sayın valimiz sayın belediye başkanlarımız.sayın millet vekillerimiz.sayın bakanımız var der.hakem o na göre maça çıkar.bizim nevşehir maçını oynatmak insanlık dışı. federasyon maçaları ertelediğin de.bizim için önce sporcu sağlığı der o buzun üstün de oynatmak hamgi spor cu sağlığına hizmet etmek.ama adamların millet vekili kuvvetli.kayseride bize oynattılar,yozgat maçını oynatmadılar pazar günü günlük güneşlikti sahadaki karı temizletmediler spor müdürlüğü elamanları iki sahatte temizlerlerdi.aynı gün doğuda o karda oynattılar niye adamlar sabahtan karları temizlediler inan mayan BATTAL sarıca ya telefonda sora bilirler.battal hoca van başkale sporu çaliıştırıyor.şimdiki adı elbak spor oldu.nediyelim hakan bey sen herşeyi zaten köşende bahsetmissin.yinede her kesin bir hesabı var yüce ALLAH ında var.CENABI ALLAH HER ŞEYİ AF EDİYOR AMA KUL HAKKINI AF FETMİYOR
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Nisan 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net