25 Mayıs 2020 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Karantina Süresi Dolan 70 Kişi Evlerine Gönderiliyor
Karantina Süresi Dolan 70 Kişi Evlerine Gönderiliyor
Teşekkür Mektubu Yarışmasında Kırıkkale’den Derece
Teşekkür Mektubu Yarışmasında Kırıkkale’den Derece
Mezarlıklara Özel Bakım Yapıldı
Mezarlıklara Özel Bakım Yapıldı
TÜRK DÜNYASI 2020 YILI BELGESELİNİ SEÇİYOR
TÜRK DÜNYASI 2020 YILI BELGESELİNİ SEÇİYOR
  YAZARLARIMIZ
PKK
11 Şubat 2016 Perşembe Bu yazı 19849 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

İstihbaratçı bir abimden dinlemiştim. PKK yıllar önce Türkiye’ye karşı yapılacak olan eylemleri koordine etmek için Lübnanın başkenti olan Beyrutta bölgede bulunan Kürt grup liderleri ile bir araya gelmişler. Kürt halkını savunduğunu zanneden bu terör maşaları Kürtçe olarak bir türlü anlaşamayınca,  toplantıyı Türkçe olarak yapmışlar ve yine sonuç bildirgesini de Türkçe olarak yazmışlardır. 

Sözde Kürt hareketinin liderleri konumunda batılı devletlerin kendilerine verdikleri “bölücülük” görevini yerine getiren apo ve hdp’liler ya hiç Kürtçe bilmiyorlar ya da çok az Kürtçe biliyorlar.  Sözde  “milli” bir hareketin başındakilerin o milletin dilini  bilmemesi kadar garip bir durum olabilir mi?  İşte hareketin başındaki bölücülerin Kürtçe Karnesi (Bölücülerin isimleri bilinçli olarak küçük harfle yazılmıştır);

abdullah öcalan :

Milliyet yazarı Güneri Cıvaoğlu pkk’nın Bekaa kampında öcalan ile görüşür ve  öcalan söyleşi sırasında şu cümleyi söyler;
“-Kürtçeyi çok az bilirim. Türkçe düşünürüm. Türkçe konuşur ve yazarım.
Basına sızan öcalan görüşmelerinde ise söylediği bir söz çok ilginçti. Şöyle diyordu apo ” Kürtçe devlet kurmaya elverişli bir dil değildir. Devlet kursak bile yine en az 50 yıl Türkçe konuşmamız gerekir.

selahattin demirtaş (hdp eşbaşkanı) : Orta derece Kürtçe bildiğini iddia ediyor ama ne konuşabiliyor ne de yazabiliyor.

sebahat tuncel : Kürtçe bilmiyor.

gültan kışanak : Kürtçe bilmiyor.

emine ayna : Kürtçe bilmiyor.

sırrı süreyya önder : Kürtçe bilmiyor.

ve Kürtçe bilmeyen diğer hdp’liler;

Halil Aksoy, Ayla Akat Ata, Hüsamettin Zenderlioğlu, Nursel Aydoğan, Ertuğrul Kürkçü, Demir Çelik, Sırrı Sakık, Aysel Tuğluk ve Levent Tüzel de Kürtçe bilmiyor.

Dünya üzerinde, haklarını savunduğunu iddia ettiği halkın kızlarını dağlara kaçırarak tecavüz eden, kendi evlatlarını en iyi şartlarda yaşatan, ancak gariban bölge halkının çocuklarını özgürlük savaşçısı olarak dolduruşa getirip ölüme gönderen başka bir terörist yapı var mı acaba?

Rahmetli Uğur MUMCU,  yazılarından birinde paragrafa şu ifade ile başlıyor ” Böyle bir düzende yaşıyoruz işte. Millet düşmanlarının Milliyetçi, Atatürk düşmanlarının Atatürkçü, halk düşmanlarının halkçı sayıldığı bir ülkede…” Şimdi nokta noktadan sonrasını konuya uygun biçimde ben doldurayım.  “Kürt düşmanlarının Kürt lideri yapılması şaşılacak şey değildir“.

Bu söylemi abartılı mı buldunuz? Eğer öyleyse size pkk tarafından katledilen sivil vatandaşların çoğunun Kürtçe konuşan yöre halkı olduğunu bir kere daha hatırlatayım.

Son olarak madem Suriye'nin kuzeyinde Arap ve Türkmenler planlı bir biçimde sürülerek  bölgenin demografik yapısıyla oynanıyor. Türkiye'nin de kendisine gelen mültecileri kentsel dönüşümle yeniden inşa edilecek olan Güneydoğudaki yerleşim bölgelerine yerleştirip, Azrail’in dünya üzerindeki kılıcı olarak nam salmış olan Çeçen kardeşlerimizden de aralarına biraz serpiştirip o bölgenin demografik yapısını değiştirerek oynanan oyunu tamamı ile bozması en doğal hakkıdır. Ve sakın unutmayın İsrail ve İngiltere dünya üzerinde var oldukça Ortadoğu’da kan ve gözyaşı dinmeyecektir. Ahir zaman savaşlarının arifesinde bütün Müslümanların saflarını sıklaştırıp, kılıçlarını bileyleme vakti gelmiştir. Çünkü düşman insani duygulardan kendini arındırmış ve acımasız olarak saldırmaktadır. Bizlerinde aynı sertlikte cevap verme vakti gelmiştir.

Dua ile kalın dostlar…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
doktor71  -  12-02-2016 - 08:26
Sizinde yazdığınız gibi Müslümanlar birbirlerine destek olsa İngiltere ve İsrail var olsada birşey yapamazlar. Lakin söz konusu Müslümanlık ve Müslümanlar olduğu zaman Araplardan ses çıkmaz hep öne atılan Türkiye olur. Hatta Birleşmiş Milletlerde Türkiyeye o vermezler. Petrol onlarda, para onlarda desteği İngiltereye amerikaya verirler. Can korkusu taşıdıklarında ise Türkiyeye kaçarlar. İslam alemi böyle bir tezat içerisinde. kaleminize sağlık.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Musa Hacıbaloğlu
Gülüş Teke
Başar Özdemir
Kırlangıçoğlu Oktay
Bahattin Akyön
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  20 Mayıs 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net