21 Ocak 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Esnaf ve Sanatkârı Sevindirecek Önerge
Esnaf ve Sanatkârı Sevindirecek Önerge
Son Başvuru 1 Şubat
Son Başvuru 1 Şubat
Koronavirüs salgını yeni denetim birimini ortaya çıkardı
Koronavirüs salgını yeni denetim birimini ortaya çıkardı
Mobilya Atölyesinde Yangın
Mobilya Atölyesinde Yangın
  YAZARLARIMIZ
TÜRK’ ün ÜÇ DÜŞMANI!
12 Şubat 2016 Cuma Bu yazı 17722 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Türk’ ün tarih boyunca görünürde üç tane düşmanı olmuştur. Bu üç düşmanda diğer düşmanların maşası olarak bu milleti huzursuz etmiştir.

        Görünürdeki bu üç düşman: Ermeni – Rum ve Yahudi’ dir. Değişik zamanlarda bu üçünden herhangi birisini veya onları birlikte kendisine paravan yapıp, bu milletin kanını emen, kendilerini üstün ırk gören niceleri olmuştur.

        Bu sözde üstün ırkın mensupları, maşaları kendilerine maskelemek suretiyle ve her dönemde, milletimizin kâh iyi niyetini istismarla kâh saflığını kullanarak, üzerimizde at oynatmayı becermişlerdir.

        Bunu yaparlarken de toplumumuzu kimi zaman sağcı – solcu, kimi zaman Alevi – Sünni, kimi zaman da Türk – Kürt diye ayrıştırma yoluna gitmişlerdir.

        Osmanlı döneminde ‘’Milleti Sadıka’’ olarak anılan, imparatorluğun en üst makam ve mevkilerine kadar getirilmiş olan ‘’ERMENİ’’ ler, gün gelmiş, Rus’ ların teşvikiyle soykırım yapıp Doğu Anadolu’ yu kan gölüne döndürmüş, toplu mezarlar meydana getirmiştir.

        Yine Osmanlının son dönemi ile Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş başlangıcında ‘’RUM’’ lar, Avrupa’ nın sömürgeci emperyalist güçlerinin kışkırtmasıyla İzmir’ den girip, Polatlı önlerine kadar gelerek bu milletin ırzına tasallut edecek kadar gözleri dönmüş, sonunda da Ege Denizinin dibini boylamak suretiyle nihayetlenmiştir. 

        ‘’YAHUDİ’’ ye gelince o da yine Sultan Abdülhamit Han dan para mukabili istedikleri toprağı alamayınca, bu asil millete yönelik entrika ve suikastlarının ardı arkası kesilmeyen bir mücadeleye girmiş ve halen de devam etmektedir.

        Son yüz yıl süresince işte bu üç düşmandan ‘’RUM’’, İstiklal Harbinden sonra pek aktif bir hareketin içinde bulunmamakla birlikte, son 25 – 30 sene içerisinde Kardak Kayalıklarından başlayan ve Ege 12 Adalarını parsellemeye yönelik hareketlerle her fırsatta hırlamaktan da geri kalmamıştır. 

        ‘’ERMENİ’’ lerin sinsi emelleri yüz yılını tamamlamış ve dahi devam etmektedir. 70’ li yıllarda yurtdışı temsilciliklerimiz üzerindeki kahpe katliamları, birtakım vatanseverlerimiz tarafından etkisiz hale getirilmiştir. Bu defa da taktik değiştirerek, günümüzdeki güneydoğu olaylarının odak noktası olmuşlardır.

        ‘’YAHUDİ’’ ise dünyanın jandarmalığına soyunan okyanus ötesi gücün Ortadoğu’ daki her zamanki kuklası ve çıbanbaşı olmaya devam etmektedir. 

        Her üçünün de arkasındaki gerçek düşmanlar ise zaman zaman değişmektedir. Bunlar kimi zaman ABD, kimi zaman İngiltere, kimi zaman Fransa, kimi zaman Almanya, kimi zaman da diğerleri olmak üzere devam edip gitmektedir.

        Bunlar içerisinde bilhassa Amerika ve İngiltere’ nin ‘’YAHUDİ’’ ile olan ittifakına zaman zaman ‘’RUM’’ ve ‘’ERMENİ’’ ler de eklenerek kesintisiz devam etmiştir. 

        Dünya kamuoyunda olup – bitenlerle ilgilenen ve takip eden her Türk vatandaşının bunları görmemesi ve anlamaması gibi bir lüksü olamaz.

        Nitekim bunlardan gelişi güzel şekilde bilgiler aktaracak olursak şöyle diyebiliriz;

        Çok değil daha geçen hafta Silopi’ de PKK’ ya ait bir depoda arama esnasında ABD’ nın PYD’ ye yardım olarak gönderdiği 250 bin dolar değerindeki İHA (İnsansız Hava Aracı) ele geçti!

Diğer malzemeleri yazmaya yerimiz yetmez. ‘’Canlı bomba çantası’’ ve ‘’İnadına demokrasi, inadına HDP’’ yazılı broşürler ile BDP tüzüğü ise gözlerden kaçmadı! 

        ABD’ nin sözüm ona IŞİD’ le mücadele için PYD’ ye verdiği Amerikan yapımı çeşitli silahlar, Türk Güvenlik Güçlerinin Cizre, Silopi ve Sur’ daki PKK ile yaptığı çatışmalar esnasında ele geçirilmiş olup, silahların seri numaraları tespit edilerek ABD’ nin yetkili makamlarına iletiliyor!  

        Yine ABD Özel Kuvvetlerinde Zırh delici silahı olarak kullanılan ‘ZAGROS’, Sur’ daki bir operasyonda ele geçirilen yüzlerce Amerikan silahlarının arasında bulunmaktadır. Burada ele geçirilen silah ve mühimmatların listesi de buraya sığmaz!       

       Ayrıca ABD’ nin İsrail ile birlikte planlamış olduğu ‘’KÜRT DEVLETİ’’ kurulması uğrundaki planları da gözlerden kaçmamaktadır. Bu planlarını Türkiye ve İran topraklarını da kapsayacak şekilde gerçekleştirmek için, İran sınırları içindeki Arapların peşmergeler ce taciz edildikleri, ev ve işyerlerinin yakılıp – yıkıldığı, bu şekilde yerlerinden yurtlarından edildiği bilinmektedir. Tıpkı bizde olduğu gibi taktik ve plan uygulanmaktadır! 

        Amerika’ sı İsrail’ i böyle de sanki diğerleri farklı mı ki? Tarihin gerçekleriyle hiç alakası olmamasına rağmen ve Doğu PERİNÇEK tarafından AİHM (Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi) nde açılan dava kazanılmış olduğu halde, Fransa Cumhurbaşkanı bu kararın bozdurulmasını sağlamak amacıyla, Ermeni diaspora’ sına söz vermesi ve faaliyete geçmesi başka bir konu. 

        Velhasıl biz şu gün olmuş, daha dostumuz kim düşmanımız kim bunu ayırt etmiyor / edemiyoruz! Cümle âlemin bildiği ve terörist dediği PYD’ ye, bizim müttefik dediğimiz veya öyle bildiğimiz Amerika sahip çıkıyorsa bunda bir çarpıklık vardır demek gerekir! 

        Yüzlerce vatan evladının kanına giren silahların menşei ABD diyorsa, bizde olmayan İHA’ lar PKK’ nın inlerinden çıkıyorsa, Obama’ nın özel temsilcisi PYD’ nin silahlı kolu YPG komutanının elinden plaket alıyorsa, bu işin içinde bir it oyunu, bir bit yeniği yoksa sizce ne olabilir acaba?  

        Üç çevresi denizlerle çevrili güzel vatanımızın dört bir etrafı da hainlerle çevriliyken, nerede kaldı yüce ATATÜRK’ ün ‘’YURTTA SULH CİHANDA SULH’’ sözü! Ne oldu nasıl oldu da biz bu hale geldik?! 1980 ihtilal’ inden sonrasında geçen sürecin hangi diliminden itibaren yozlaşma ve onursuzlaştırılma başladı acaba? İşin bu cephesini kaç kişi düşünüyor acaba?              

        Yazımı burada şairin şu şiiriyle noktalamak istiyorum:    

‘’ Çabuk büyü çabuk yetiş tez oğul,

Hain gezen şu dağlarda gez oğul!

Vatanına göz dikeni ez oğul,

Dostun kim düşmanın kim sez oğul,

Tarihini şerefinle yaz oğul! ‘’

 * * * EY TÜRK ! TİTRE ve KENDİNE DÖN ! ! ! . . .


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hakan Öztürk
Bahattin Akyön
İsmail Dursun Kuzucu
Pınar Taşcı YIKILMAZ
ÜLKÜ'CE
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Ocak 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net