24 Ekim 2020 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
El Emeği Göz Nuru
El Emeği Göz Nuru
Araçlarınızı Kışa Hazırlamak İçin 10 Adım
Araçlarınızı Kışa Hazırlamak İçin 10 Adım
İddialar Gerçeği Yansıtmıyor
İddialar Gerçeği Yansıtmıyor
Mühendislik Fakültesinin Adı Değiştirildi
Mühendislik Fakültesinin Adı Değiştirildi
  YAZARLARIMIZ
SİYASETTE AKIL VE FİKİR
15 Şubat 2016 Pazartesi Bu yazı 23043 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Her bir birey potansiyel siyasetçidir ve oy, dur öylemi dir?

Her bir fert siyaset yapabilir oyunu kullanabilir ve siyasi parti kurabilir. Taki ekibini kurarak. Türkiye de bu tarz toplamda 87 adet siyasi parti vardır bunun 31 tanesi seçime girer, böyle olmakla beraber geri kalan 56 adet parti tabela ve kâğıt üzerinde parti olarak varlık mücadelesi vermektedir.

Bununla birlikte seçime girebilmesi için bu partilerin yasalara göre, 41 ilde örgütlenmesi gerekmektedir. Ancak etkin olan partilerin birçoğu 41 yeter sayıya sahip de değildir. Bazıları da "tabela partisi" olarak nitelendirilen pek bir etkinlikte bulunmayan partilerdir. Bunun yanında "küçük parti" olarak tanımlanan ama siyasi arenada etkili olan partiler de mevcuttur.

 Yüce Allah Kuran Azimüşşanda defaatle bizlere hiç akletmez misiniz, hiç fikretmez misiniz hiç aklınızı kullanmaz mısınız.  Diye bizleri ayetleriyle çok defa uyarmıştır.

Akıl ve fikir insanoğlunda vardır. Lakin hayvanat alemin de akıl ve fikir yoktur. Sadece hisleriyle hareket ederler. Aklın ve Fikrin ise sadece eşrefi mahlukat olan insanda vardır.

Aklın ve fikrin bu kadar önemli ve ehemmiyetli olduğu bu durumda siyaset de oy kullanan birer fert olarak oyumuzu bizi temsil mahiyeti taşıyan partiye vermemiz gerekirken günümüz siyaset arenasında nasıl tespit edip kullanmamız gerekiyor.

Oy kullanırken partinin ne tarz fâide getiren icraatlar yapmıştır. Ülkesine, vatanına, bayrağına, insanına ayrıca söylemlerine, liderine bakmamız gerekir.

Bugün itibarıyla önümüzdeki 1 Kasım seçimlerinde Türkiye ye son 15 yılda neler kazandı neler kaybetti bunları bir incelemek gerekmez mi!  yoksa kuru kuruya safsatalara bir takım algı operasyonları namı! kapılıp oyumuzu kullanalım. Asla hayır ülkeme kim ne kadar katkıda bulundu nereden nereye geldi bundan önce hangi safhadaydı artık ideolojilerin bittiği hizmetin ön planda olduğu bir çağda yaşamaktayız artık hizmete kaliteye oy vermek en önemli görevlerden bir tanesidir.

Geçmiş siyasetimize koalisyonlar kuran partilere bakalım neler yapmış özelikle yeni nesil bunu iyi bilmelidir ve öğrenmelidir geçmişi asla unutmayalım. Bugün itibariyle en yakın 25.dönem genel seçimlerinde yaşadık, kimse ülkeyi yönetmeye talip olmak istemedi sadece ekranların önüne çıkıp ahkâm kestiler. Peki siz hala insanlarımızı uykuda mı sanıyorsunuz.  Hayır artık ülkemin insanı bilinçlendi kime oy vereceğini akıl ve fikir sahibi olarak artık dış mihrakların güdümünde olan partilere oy vermeyeceğimizi bir kez daha gösterip tek milli bir partiyi başımıza getirmek istiyoruz. Halktan milli ülkesinin evladı olan vekilleri seçmek istiyoruz. Aradığımızda muhatap bulalım yalan siyaseti değil! ahlaklı dürüst siyasetçilere ihtiyacımız var. Bu gerek milletin vekili gerek bakan gerekse belediye başkanı olsun sağlam ekiple sağlam hizmet edebilen çalışkan dürüst siyasetçilere ihtiyacımız var. Özellikle bu dönem ve bu asırda çok ihtiyaç duyulmaktadır seçmene, sadece seçimden seçime değil her daim vekiliyle bakanlarıyla belediye başkanıyla gerekse yardımcılarıyla birlikte hizmete hazır ve nazır olmak zorundalar ve bunlar ülkenin selameti için elzem ve mecburidir. Eğer ki benim seçdiğim vekile belediye başkanına ulaşamıyorsam hizmet alamıyorsam danışmanlarını özel kalem müdürünü geçemiyorsam kraldan çok kralcılara takılıyorsam bu ülke geri kalmaya ve geri gitmeye mahkûmdur! Bir yanlış yaptıklarında hata yaptıklarında  “haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır”  hadisi şerifini malûmunuz hepimiz biliriz. Kûrsilere çıkarak haktan, hukuktan, adaletten, demokrasiden, laiklikten dem vuran yalan siyaseti biz bu ülkede istemiyoruz artık. Hal böyleyken halk olarak ta bizim üzerimize düşen vazife nedir? oyumuzu sağlam bir iradeyle bizim hakkımızı ülkemin hakkını ve kesemizi düşünecek bir milli iradeli partiye oyumuzu vererek, artık kavgadan dışa bağımlıktan hain terörden kan ve nefretten uzak bir ülke görmek istiyorsak şunu unutmayalım ki artık yeter demenin zamanı geldi ve geçiyor. Darbı mesel olmuş bir Ata sözümüz var dedesi koruk yer torunun damağı kamaşır. Artık damağımız kamaşmasın bizi asil ve ülkesine ihanet etmeyecek gerekirse kefenini yanında taşıyacak gerekirse seve seve bu ülke için canını feda edecek liderler vekiller seçmeye hazır mıyız? kıymetli saygıdeğer ülkemin güzel insanları haydi Türkiyem aklımızı ve fikrimizi kullanalım Türkiye Coğrafyasında yaşayan halk olarak hain kalleşlere bozguncu dışsal lobilere onların içerdeki hain müfsid maşalarının tezgahlarını başlarına çevirelim. Yüce Allah bu devlete ve millete zeval verdirmesin.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Ahmet Tarlabölen
Ahmet Kankal
Sadettin Şahin
Kırlangıçoğlu Oktay
Bahattin Akyön
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  23 Ekim 2020 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net