01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
Halktan Kopmadan topraklar temizlenmeli
15 Şubat 2016 Pazartesi Bu yazı 19359 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Cuma günü, Kırıkkale olarak 187. Şehidimizi Peygamber efendimizin kucağına uğurladık. O yiğit ananın, gözyaşlarıyla, yürek burkan ağıtlarıyla… O Şerefli Babanın, metanetli duruşuyla, Gururlu bakışlarıyla…

Nurlar içinde yat Yusuf’um. Selamlarımızı ilet Vatan Toprağı için Şahadet Şerbetini içen, Bayrağın Rengini soldurmayan yiğitlerimize.

Bir önceki yazımda “Ülkede Terör Var” başlıklı bir makale kaleme almıştım. Çözüm Sürecinden, Temizlik sürecine geçişi anlatmıştım. Silopi, Varto, Silvan derken Cizre temizlendi. Sur temizleniyor, gelen bilgilere göre Suruç, Şemdinli, Yüksekova diye gideceğe benziyor. Öyle de olması gerekiyor.

Yıllarca yırtındık, Terör sadece dağda değil Şehirlerde dedik. Bahaneler üretildi, halkla mı savaşacağız denildi. Halka uygulanan yanlışlar yüzünden terör bu kadar arttı, çoğaldı, büyüdü denildi. Bir yanlış, bir doğruyu götürmez, doğru her zaman doğrudur. Aksine doğru yanlışı götürür. Tıpkı Cizre’de Sur’da olduğu gibi, Artık Kürt kökenli vatandaşlarımızda Devletin şefkatli kollarına sığınıyor. Askerimize sarılıyor, Askerlerimiz, yaşlı vatandaşlarımızı çatışma bölgesinden sırtında taşıdıkça halk devletini daha çok seviyor.

Vatandaşın çağırdığı ambulansa teröristler tarafından ateş açılınca vatandaşımız terörün o it yüzünü görüyor. Dertlerinin özgürlük, bağımsızlık yada Kürtler olmadığını görüyor. Bir tavsiyem var uygulanmalı, Polis ve Askerlerimizin kontrollerinde bölgeye psikologlar gönderilsin, vatandaşlar rehabilite edilsin ve terörün yıkadığı beyinler temizlensin. Devletin gerçek yüzü ile PKK nın gerçek yüzü halka anlatılsın. Tam zamanı bu zaman kaçırılmasın. Çözüm sürecinden daha etkili çözüm budur, mücadele bırakılmadan, halktan kopmadan, topraklarımız temizlenmelidir.

 

Tekbirlerle yürümek istiyor

Şehidimize döneceğim tekrar. O ihtişamlı Cenaze Törenine! Şehit bu Milletin Şehidi. Şehit bu Milletin çocuğu, kardeşi, ağabeyi… Herkes Helalleşmek istiyor, herkes aldığı nefesin Şehitler sayesinde olduğunu biliyor. Ne dedik Bir Yanlış bir Doğruyu götürmez aksine Doğru Yanlışı götürür. 7 Haziran sonrası bir Şehit cenazesinde istenilmeyen olaylar yaşandı diye Şehidi Vatandaştan kopartmak nedir? Vatandaş Şehidinin tabutunu görmek istiyor, onun arkasından Tekbirlerle yürümek istiyor. Bu duygusal anlardan Vatandaşlarımızı mahrum bırakmayın! Milletvekillerimiz yerli Milletvekilleri olduklarını söylediler, net konuşuyorum bu milletvekilleri Şehit Cenazesinde yuhalanmazlar. Ancak, Camii’ye gidiyoruz, bir bariyer, önü protokol kabul olmalıda, bir bariyer Naşın geçeceği güzergah, sıkışıklık olmasın diye kabul ama Şehit Naşı top arabasına bindirilip tünelden kaçırılır, halktan kopartılırsa bu halk tepkisini verir. Çağrımdır, Rabbim bu şehre hatta bu ülkeye bir daha Şehit acısı yaşatmasın ancak Şehit gelirse de naşı vatandaştan kaçırılmasın, tıpkı eskiden olduğu gibi, top arabası Meydana kadar insin, Vatandaşlar dualarını etsin. Tepkiden çekinen varsa Camiinin önünden arabasına binsin tünel güzergâhından giderek ayrılsın!

 

 

 

 

 

BEKLENEN GÜNMÜŞ 14 ŞUBAT

 

 

Nedir bu çılgınlık anlamıyorum! Sevginin, Sevgilinin günü mü olur? O kadar Dini, Milli Bayramımız varken Sevgililer günü hepsinden çok yer alıyor gündemde. Daha 14 Şubata 1 kala başlıyor reklamlar. Kapitalizm herkesi esareti altına alıyor. Hediye almak farz gibi geliyor insana. Bankalar, Çiçekçiler, Hediyelik Eşyacılar, Mağazacılar, Sinema Şirketleri bir bir mesaj gönderiyor. Sevgililer Gününe özel diyerek başlayıp, hadi göster sevgilini diye biten. Erkekleri, hediye almaya zorlayan, almazsa aciz, güçsüz gibi kalacağını hissettiren mesajlar.

 

Diğer taraftan en çok etkilenen kadınlar. Bir ay önceden başlıyor acaba bana ne alacak diye. Bakın dikkatinizi çekerim, hediye alacak mı değil, ne alacak? Partneri hediye almazsa sevilmediğini düşünecek. Milli ve Dini Bayramlarımızın o büyüleyici havası her geçen yıl biraz daha kötüye gideren, 14 Şubat Sevgililer Gününün büyüleyici havası her geçen gün biraz daha artıyor. Peki, Sevgililer gününün büyüleyici havası artarken, Sevgiler büyüyor mu? Maalesef diyorum, kişisel görüşüm diyerek! Nerde o eski sevgiler, O eski bayramlar diyorum…

 

 

Aslında Sevgililer Günü'nün kökeni, kaynaklara göre Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanıyor. Valentine adındaki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü. (St. Valentine's Day) Kimi tarihçilere göre 'Sevgililer Günü'ne kaynaklık eden hikaye sadece bir efsane. Rivayete, inanışa göre Valentine adlı Azizin yaşadığı karşılıksız aşk yüzünden intihar etmesi ve ölümünden önce de 'kalbinin sevgilisine gönderilmesini' vasiyet etmesi kaynaklık etmiş bu güne. Bu olay üzerine "bu aşk" Hıristiyanlıkta bayram olarak kutlanmış ve tıpkı Noel Bayramı gibi zamanla tüm dünyaya da yayılmış. 14 Şubat'ın Valentine'in onuruna 'kutlama günü' olması, 496 yılında Papa Gelasius tarafından ilan edilmesine uzanıyor. Bu gün, zamanla dinsel özelliğini yitirmiş ve 1969 yılında dini takvimden de çıkarılmış. Günümüzdeki tüketime dönük uygulamanın temelleri ise, 14 Şubat 1800 yılında Amerikalı Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasıyla atılmış. O gün bu gündür pek çok insanın kutladığı 'toplumsal' bir olay haline gelmiş. Her ne kadar Hıristiyanlıkta dini özelliği kalmamış ve dini takvimden çıkarılmış ise de, bu gün, bu kez "kapitalizmin" kutsalları arasına girmiş vaziyette.

 

            Dün bir Sevgililer gününü daha geride bıraktık. İnsanlarımıza, özellikle gençlerimize tavsiyem, hediye almanın günü olmasın. Hediyeleşmek Sünnettir, içinizden geldiği an küçük bir hediye alın ve sevgilinize sürpriz yapın. Emin olun sevginiz daha farklı olacaktır. Sevginin günü olmaz. Dün 14 Şubattı, bugün 15 Şubat, bize her gün sevgililer günü, SEVGİLİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN!

 

 

YAŞAM TIP MERKEZİ

 

Kırıkkale’mize son yıllarda sağlık alanında çok ciddi yatırımlar yapıldı. Hem devlet hem de özel sektör yatırımcıları insanlarımızın daha iyi sağlık hizmeti alabilmesi için çeşitli yatırımlar yaptı. Yüksek İhtisas Hastanesi ek binası, Tıp Fakültesi Yeni Binası, Ağız Diş Hastaneleri ve özel hastaneler.

 

Şehrimiz de bir özel tıp merkezi var ki artık şehrin markası oldu. Özel Yaşam Tıp Merkezi, Zafer caddesinde başladığı, hizmet alanını geliştirerek Samsun Bulvarında devasa bir binaya taşınmak üzere.

 

Kırıkkale’mize yapılan Hastane yatırımlarının büyüklükleri bakımından her ne kadar devasa yatırımlar olsa da iç teçhizat ve hekim kalitesi olarak sınıfta kalır düzeyde. Ancak, Yaşam Tıp Merkezi yeni binasında bu açığı kapatacak gibi. Aldığımız duyumlara göre başarılı olan personeline yeni personeller katarak hizmet ağını büyütecek gibi. Devlet Hastanelerinde bulamadığımız güler yüzün yanı sıra Sağlık ekipmanlarını son teknoloji makine ve teçhizatlarla güçlendireceği söyleniyor.

 

Umarız beklentiler karşılanır ve bu devasa yatırım boşa çıkmaz. Beklentiler karşılanırsa Kırıkkale’nin Sağlık Markasını başka şehirler de görmemiz içten bile olmaz. Ne diyelim her şeyin başı sağlık.

 

 

YILIN SPOR İNSANLARI

 

Kırıkkale Gücü Spor Kulübü Başkanı Güven Gündüz tarafından 10. Geleneksel Yılın Spor İnsanları Ödül töreni yapılacak. 23.02.2016 Salı günü Kırıkkale Kültür Merkezi Salonunda Saat 18.00’da başlayacak ödül töreninde Kırıkkale’nin önde gelen spor adamları ödüllerini alacaklar. 10 yıldan bu yana her sene tekrarı yapılan ve artık geleneksel hale gelen bu ödül törenleri için profesyonel ekibi ile renkli törenler düzenleyen Güven Gündüz’e teşekkür etmek gerekiyor.

 

Çok az sayıda ödül vererek takdiri hak eden gerçek kişilere ödül vermenin yanı sıra yapılan programlarda ki profesyonellik ile dikkatleri çeken bu organizasyon için Güven Gündüz’ü tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.

 

Türk Telekom, şehrin takımına sahip çıkıyor

 

Türk Metal Kırıkkalespor’da As Başkan olarak görev yapan Tolga Özkan’a mesai arkadaşlarından jest geldi. Kurum çalışanları işyeri binasına astıkları devasa Kırıkkalespor bayrağı ile Kırıkkalespor’un yanındayız mesajı verdiler. Türk Telekom çalışanları ayrıca hafta sonu oynanacak Yozgat karşılaşmasında da stadyumda yerlerini alacaklarını söylediler.

Türk Telekom çalışanlarının bu davranışının diğer kurumlara örnek olması temennisi ile Türk telekom çalışanlarını tebrik ediyorum


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net