19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
KİM KİME GÖZ KIRPIYOR
20 Şubat 2016 Cumartesi Bu yazı 30588 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Hayatta bazı şeyler oluyor ve biz hemen tepki gösteriyor, içimizden geçenleri dur durak bilmeden döküyoruz ortaya.

            Oysa itidalli olmak, sabırlı olmak ve bu olayın ardında ne var ve bu olayın başrolündeki kimdir, nedir, ne ister diye düşünmekte ve güzelce irdeledikten sonra tavrımızı sergilememizde yarar var.

            Ankara’da bir patlama oldu. Hepimizin yüzlerce defa kullandığı ve çok bilinen kullanılan bir mevkide olan bu patlamada (şimdilik) 30’a yakın canımızı yitirdik. İnşallah sayı daha da artmaz.

            Aynı günün gecesinde sekiz evladımız daha şahadet şerbetini içti. Henüz resmen açıklanmadı ama bölgeden aldığımız haberlerde bir subay iki astsubay kardeşimizin daha şehit olduğu bilgisi geliyor.

            Tüm bu haberler geldiğinde meclis çalışmasına devam ediyordu. Çok doğru bir hareket yaptılar meclis üyeleri ve çalışmalara ara vermedi. Zira vermiş olması durumunda tamda terörün istediği olacaktı.

            İkinci doğru hareketi bir kınama mesajı yayınlamak oldu. Oldu ama üç partinin imza koyduğu bu bildiriye bölücü örgütün siyasi uzantısı olduğu iddialarını yalanlamayan parti imzasını atmadı.

            “Efendim ne bekliyordun” denilebilir. İşte bende aynı bunu diyenlerin fikrindeyim. Ne bekleniyordu ki. Kınama mesajına imzadan imtina eden parti aslında kendinden başka veya kendi desteğini inkar etmediği terör örgütünden başka her örgüt için konuşuyor da, tepki de gösteriyor. Mesela bölgeyi yakıp yıkan ve dini motifleri kullanan örgüt için demediğini bırakmıyor. Söz konusu malum örgüt olunca sesini çıkarmasını beklemek fazla iyimserlik olurdu. Şükürler olsun onlarda imza imtinası göstererek yanıltmadı kimseyi.

            Bir başka konu ise bölgede artık kimin eli kimin cebinde belli değil. Aslında Irak’ın işgal planları yapıldığı günden bu yana bölgede bir cirit atma durumu ve hevesi vardı. Ama Irak’tan sonra Suriye ile bu olay ayyuka çıktı.

            Bölgede herkesin bir hesabı var.

            Amerika zaten Irak’ı işgal planı ve uygulaması ile bölgeye ısındı ve planlarını uyguluyor. Bu uygulama esnasında da kendisine yarayan herkesi çok güzel kullanıyor. Zamanında Irak Kürdistan’ı dedikleri bölgenin yerel liderlerini işgalde kullandı. Şimdi işine bölücü örgütün eylemleri ve söylemleri ile uzantısı olduğu belli olan Suriye ayağını kullanıyor.

            Rusya kaybettiği prestiji yayılmacı politikaları ile hayata geçiriyor. Ukrayna’dan Kırım’a kadar ve Balkanlar ve Kafkasya’yı etkisi altına almaya çalışıyor. Şimdi de Suriye’ye girerek iyice tavrını ortaya koydu.

            İran ise bölgedeki dengeler değiştikçe kendisine daha fazla yer alam amacıyla her topa giriyor. Etkisi yok mu derseniz. Elbette var ve mezhep olgusunu çok güzel işleyerek bende varım diyor.

            Almanya, İngiltere, Fransa gibi ülkeleri ise hiç saymıyorum. Onlarında bölgede nasıl gözlerinin olduğunu tarih yeni yazmıyor. Eskiden beri böyle bunlar.

            Tüm bunlar olurken Türkiye kabuğuna çekilip bekler mi, beklemeli mi? Tabi ki hayır. Bu sahnede en fazla rol ülkemizde olmalı. Savaş kötü ve kimse istemez. Ama güçlü olduğumuzu ve bu bölgede “var” olduğumuzu da herkese göstereceğiz.

            İşte bu göstermede bölücü örgütte, onların uzantıları da, Amerika, Rusya, İran’ı da hatta düne kadar kanlı bıçaklı olan sol gazeteler ile şimdilerde manşet kardeşliği yapan paralel örgütte tabi olarak şeytanlıklarını yapacaklar. Bize düşen uyanık olup, itidalli davranıp, sabır ile kim kahpe kim kiminle iş tutuyor bunları bilmek ve ona göre zamanı geldiğinde tavır almaktır.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net