06 Ağustos 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Salgınla Mücadelede Kırıkkale Pilot İl Oldu
Salgınla Mücadelede Kırıkkale Pilot İl Oldu
Salgın Denetim Merkezi faaliyetlerine başladı
Salgın Denetim Merkezi faaliyetlerine başladı
YKS’de YİNE ABC KLASİĞİ
YKS’de YİNE ABC KLASİĞİ
 Kırıkkale'ye 55.5 Milyon TL yardım yapıldı
Kırıkkale'ye 55.5 Milyon TL yardım yapıldı
  YAZARLARIMIZ
BİRİ BİZE DUR DESİN
24 Şubat 2016 Çarşamba Bu yazı 17074 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Türk Milletinin toplumsal hayatında kadının yeri, erinin yanıdır. Aile yaşantımız içinde; “ Anne Eğitimin Adıdır.” İslam öncesi Türk Milleti Töresi gereği eşini(kadınını) daima yanı başında tutmuştur. İslam Dinine mensubiyetle birlikte Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) aile yaşantısında eşine ve kız çocuklarına verdiği önemi öğrenmesiyle kadına olan bakışı daha da önem kazanmıştır.

Büyük Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’la Anadolu yürüyüşüne çıkan Oğuzların Anadolu’yu Yurt edinmesiyle başlayan Dünya Tarihinin değişimi Kayı boyunun beyi Gündüzalp’in (Süleymanşahın) yanı başında yerini alan Hayme Ananın Türk İradesine ve İdaresine katkısı küçümsenemez.

Hayme Anamız Erinin ölümüyle İdare Erkini oğlu Ertuğrul Gazi ve torunu Osman Gazi ile paylaşmış, Türklerin cefakâr ve fedakâr anası verdiği Eğitim-Öğretim’le Dünya Tarihini değiştiren Türk Hatunu olarak tarihe geçmiştir.

Şöyle dönüp tarihimizde geriye doğru baktığımızda erlerinin ve oğullarının yanında yer almak suretiyle tarihin akışına yön veren birçok Türk Kadınının ismi sayabiliriz. Tarihsel süreç içerisinde; Gün Ana, Ak Ana, Ana Maygıl, Kubey Hatun, Akkız, Şerife Bacı, Kara Fatma, Nene Hatun… bunlardan birkaçının adıdır.

İslam öğretisi olan;“Allah rızası, anne ve babanın rızasındadır. Allahın öfkesi de anne ve babanın öfkesindedir.” “Cennet Anaların ayağı altındadır.” Hadis-i Şerifleriyle şekillenen Türk Milleti tarihinden ve töresinden aldığı feyiz ile Anasını, Eşini ve Kızçesini başının tacı etmiştir…

 Bu minvalde Türk Kadınlar Birliğinin 15.02.2016 günü saat: 11.00’da Tüm Türkiye genelinde (şubesi bulunan yerlerde) yaptıkları ortak açıklama’da belirtildiği üzere; “Türk T.V ‘lerinde gösterilen diziler- evlilik programları-yarışma programlarının Türk aile hayatını olumsuz etkilediği ve öz değerlerinin yitirilmesine neden olduğunun kamuoyuna duyurulmasının gerektiğini ve bizi yönetenlerin bu konuda acilen tedbir almaları zorunludur…” denilerek önemli bir konunun duyurulmasını sağlamıştırlar.  Bu duyarlı davranışlarından dolayı Türk Kadınlarını bir kez daha takdir ediyor ve alkışlıyorum… 

Bu konuya ışık tutması açısından sizlere Türk T.TV’lerinde seyretme oranlarını gösteren Şubat ayı Reyting tablosunu vermek istiyorum;

KIRGIN CICEKLER

ATV

SURVIVOR

TV8

PARAMPARCA

STAR TV

FATIH PORTAKAL ILE FOX ANA HABER

FOX TV

ATV ANA HABER

ATV

SHOW ANA HABER

SHOW TV

BENI AFFET

STAR TV

KIRGIN CICEKLER (OZET)

ATV

ZUHAL TOPAL'LA

FOX TV

SURVIVOR OZET

TV8

PARAMPARCA (OZET)

STAR TV

KIM MILYONER OLMAK ISTER

ATV

STAR ANA HABER

STAR TV

MUGE ANLI ILE TATLI SERT

ATV

ESRA EROL'DA

ATV

BIR GARIP ASK

KANAL 7

SICAK GELISME

KANAL D

YESIL DENIZ

TRT 1

 

İlk yirmi programı dikkate aldığımızda görünen odur ki Türk Anası haklıdır. Türk T.V programlarında öncelik diziler-yarışma programları-evlilik programlarıdır.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucuları ve ilk Reisicumhur Mustafa Kemal Atatürk bu konuya gerekli önemi vererek 1924 yılında Türk Kadınlar Birliğinin kuruluşuna eşi Latife Hanımla baş göz olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Kadını ile ilgili hayat bulan; “Kadınlarımız erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgili olmaya mecburdur. Çünkü gelecek nesilleri yetiştirecek, gerekli terbiyeyi ve davranışları onlara öğretecek Vatana ve Millete faydalı bireyler yetiştirecek kadınlarımızdır.” Veciz sözleri onun ve silah arkadaşlarının Türk Kadınına bakış açısının bir özetidir.

İçinde yaşadığımız yüzyılda materyalizmin esareti altına giren insanlık, iktidar uğruna bütün insancıl değerlerini bir bir yitirmektedir. İşte o değerlerden biriside “Kadın” olgusudur. Gün geçmiyor ki T.TV’lerde her gün onlarca “Kadına Şiddet” ve “Kadına Tecavüz” haberine rastlamayalım…

Bu nedenlerdir ki! Yazımın başlığını bu şekilde attım. Kadınına gereken önemi ve ihtimamı göstermeyen toplumlar ortaçağın vahşi at hırsızları, canileri ve ırz düşmanıdırlar. 16 Devlet kuran bir milletin evlatları olan Türklerin Milli Gelenekleri ve İslam öğretileri kadını daima erinin yanında ve karar menzilinin içinde tutmuştur. Bu kadim geleneğimizi bize unutturmaya çalışan Vahşi Batı bizlerin evlerinin içine kadar girerek gerek kendi film ve yapımlarıyla gerekse beslemelerinin marifetiyle “İslam Şuurunu ve Türk Töresini” yok etmek istemektedirler…

Kendimiz olalım- Bir olalım- Beraberce bu dizileri, yarışma ve evlilik programlarına dur diyelim. T.TV’lerimizin düğmelerini kapatıp ailemizi ve gelen konu komşuyu dinleyelim… Sağlıcakla Kalın.   


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Volkan KUZUCU  -  24-02-2016 - 14:47
TV. programlarıyla İslam Şuuru ve Türk Töresini kaybettirmeye çalışıyorlar birilerinin dur demesi gerekiyor. Çok güzel bir yazı tebrik ederim.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kırlangıçoğlu Oktay
Halil Eşmebaşı
Erdal Geyikçi
Başar Özdemir
Ahmet Tarlabölen
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  05 Ağustos 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net