01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
SULAKYURT’TA “YALNIZ KURT”
02 Mart 2016 Çarşamba Bu yazı 29331 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kırıkkale’mizin İlçelerine belirli aralıklarla yaptığım gezilere devam ediyorum. Gittiğim her ilçede Belediye Başkanları ile sohbet ediyor, projelerini, yaptıklarını ve yaşadıkları sorunları dinliyorum. Bu sefer ki durağım Kırıkkale’nin tek MHP’li Belediyesi Sulakyurt’tu.

 

Hemen belirteyim, yalnız kalmış, Şehrin siyasi ve bürokrasisinden destek alamayan bir Belediye Başkanı var Sulakyurt’un. Ancak buna rağmen ilçeyi bir adım ileri götürebilmek için çırpınan, güçlü, iradeli ve yılmayan bir Belediye Başkanı İsmail Bildik.

 

Her zaman ki gibi yapılanlardan başladı sohbetimiz. Ak Partili Belediyelerin o kadar yardım almasına rağmen şehrin en çok parke yol yapan belediyesi Sulakyurt. Bir yılda tam 40.000 metre kare yol parke ile hem de Belediye’nin kasasından sadece işçi paraları çıkarak kaplanmış. Bunu yaparken ilçenin tüm alt yapısını elden geçirmiş. Kırıkkale Belediyesi’nin bir yılda 50.000 metre kare yol yapması ile karşılaştırdığımız zaman korkunç büyük bir oran bu.

 

İsmail Bildik Belediye Başkanı olduktan sonra ilk iş olarak araç filosunu yenilemiş. İşin ilginç yanı yine Devletten yardım alarak değil, çeşitli şehir ve ilçelerde ki MHP’li belediyelerden hibeler alarak yapmış bunu. 1970’li modellerdeki kamyon, kepçe vs araçların tümü satılmış yerlerine 2000’li modellerde hem daha az yakıt yakan hem de az masraf çıkartan araç filosu alınmış.

 

Tüm bunlara rağmen Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından hibesini çıkarttığı çöp kamyonu Çevre İl Müdürlüğü tarafından başka bir belediyeye verildiğini duyduğumuzda kulaklarımıza inanamıyoruz. ASKİ Genel Müdürü tarafından önce hibe edilen boruların daha sonra siz MHP’li belediyesiniz kesinlikle veremeyiz diyerek vazgeçtiklerini öğrenince Başkanın nelerle mücadele ettiğini görüyoruz.

 

Ancak Sulakyurt övünmeli Başkanı ile. Çünkü onlar o kadar şanslılar ki tüm bu engellemelere rağmen dik duran, öz veri ile çalışan, yılmayan bir Belediye Başkanına ve her şeye rağmen diğer Belediyelerden geri kalmayan bir Belediye Hizmetine sahipler.

 

Sıra geldi projelere, asıl konuşmamız gereken konulara. İsmail Bildik, yiğidin hakkını yiğide vermekten kaçınmayan bir kişiliğe sahip. Milletvekillerinin yoğun çabaları ile Kırıkkale’nin IPART kapsamına alınmasını takdirle karşılıyor ve bunu dile getirmekten asla kaçınmıyor. Hayvancılığın ilçenin en önemli gelir kaynağı olduğunun farkında olan Başkan, IPART kapsamında hemşehrilerinin faydalanması için bilgilendirme toplantıları yapıyor ve Belediyenin eksiklerini hızla kapatıyor. IPART sayesinde İlçede hayvancılığın daha da ileri bir seviyeye gideceğini düşünüyor ve ilçenin daha güzel gelişeceğine inanıyor.

 

9-10 Eylül 2016 tarihinde kısık bütçeyle yapılacak olan 3. Kavun Karpuz Festivaline de çok önem veriyor İsmail Bildik. Bütçe sıkıntısı yaşadığından sanatçılarla bire bir görüşüyor ve ücretsiz sahne almalarını sağlıyor. Organizasyon şirketlerini zengin etmemek için tüm çalışmaları başkan bizzat kendisi yürütüyor. Başkan, şimdiden umutlu, bütçenin kısıtlı olmasına rağmen çok büyük ve yıllarca hafızalardan silinmeyecek bir festival yapacağına inanıyor ve bu doğrultuda çalışmalarına devam ediyor.

 

İsmail Bildik’in en önem verdiği konu ise Gençler. İlçede bulunan tüm gençleri isim isim biliyor. Küçük bir yerde bu yadırganmayacak bir durumdur elbet. Ancak bu gençlerin hangisinin kötü alışkanlıkları var, hangisi ne yiyor, ne içiyor, nereye takılıyor, Kırıkkale’ye ne sıklıkla gidiyor, hangi kitapları okuyor, hangi bölümleri okuyor tek tek takip ediyor. Çocuklara kötü örnek olan gençleri rehabilite ediyor, kötü alışkanlıklarından kurtulmaları için neredeyse tüm mesaisini harcıyor. Bunu sadece sözde yapmıyor Başkan. Sulakyurt’un küçük bir yerleşim yeri olduğu biliyor ve okul harici gençlerin Kahvehanelerden başka sosyal aktivitelerinin olmadığını biliyor. Ve belki de Sulakyurt için en fazla bundan rahatsız oluyor. Tüm bunları anlatırken başkan müjdeyi veriyor, çocuk ve gençler için 400 metrekarelik bir kapalı kompleks binasına başlayacağını anlatıyor. Bu kapalı alanda gençlerin birlikte ders çalışabileceği, masa tenisi, bilardo gibi spor faaliyetlerinde bulunabileceği, Bilgisayar salonun bulunacağı, Türk İslam tarihi eğitimi alabilecekleri, Kur’an-ı Kerim, Osmanlıca gibi ücretsiz kurslar alabilecekleri bir ortam oluşturacağını anlatırken gözlerinde ki heyecan okunuyor başkanın.

 

SULAKYURT BELEDİYE SPOR HAYIRLI OLSUN

 

Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, futbolla yatan futbolla kanla bir kişilik. Başkan Koyu bir Kırıkkale Spor ve Trabzonspor taraftarı. Vaktinin çoğunluğunu gençlerle geçiren Bildik, bu tutkusunu Sulakyurt’lu gençlere de aşılamayı başarmış. Kırıkkale’de maç olan her hafta ücretsiz otobüs kaldırarak İlçenin gençlerini stada getiren ve birlikte dönen başkan gençlerin Sulakyurt Spor isteğine kayıtsız kalamadı. Sulakyurt Belediye Spor Kulübü Tüzük ve Dernek çalışmalarını tamamladı. Birkaç gün içerisinde de ASKF’ye Başvurusunu yaparak Kırıkkale’mize bir Futbol Kulübü daha kazandırılacak. Nisan ayında başlayacak 2. Amatör Küme maçlarında Sulakyurt’u da izleyebileceğiz.

 

Kısacası Kırıkkale’nin Kuzeyinde, Çankırı ve Çorum’a sınır, üzerinden hiçbir şehirlerarası yol geçmeyen bir ilçe var, Kırıkkale’nin boz Toprağına inat sulak ve yemyeşil arazisi ile diğer ilçeleri kıskandıran bir ilçe. Bütün dünyada mezhep savaşları yaşanırken, birçok köyünde Bektaşi ve Sünni’lerin birlikte  dostça, kardeşçe, dünyaya mesaj verircesine yaşayan, kavgada gürültüden uzak bir ilçe. Belediye Başkanı iktidar partili değil diye İl Müdürleri tarafından bile dışlanmış ancak buna karşın dim dik ayakta kalan, hizmette yarışan bir ilçe. Kısacası kendi içindeki dostluğu, herkesten bekleyen, kendi misafirperverliğini herkesten isteyen bir ilçe var. Şeyh Şami’nin şehri Sulakyurt!


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net