26 Ekim 2020 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
En Güzel Köy Benim Köyüm
En Güzel Köy Benim Köyüm
Kırıkkale  Makûs Talihini Yenecek
Kırıkkale Makûs Talihini Yenecek
Tezgahta Bayılan Pazarcı Öldü
Tezgahta Bayılan Pazarcı Öldü
Teknik Ekip Belli Oldu
Teknik Ekip Belli Oldu
  YAZARLARIMIZ
YENİ TÜRKİYE VE TEMİZ SİYASET
05 Mart 2016 Cumartesi Bu yazı 18816 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kim istemez? refah içinde yaşamayı insana değer verilen bir ülkede hayatımızı idame ettirmeyi…

Elbette her siyasi görüşten, vicdanı muhasebesini yapabilenlerin isteyeceğini düşünüyorum.

Türkiye coğrafyasında siyasi görüşümüz geçmişte neyse bugün itibariyle ise ister liberal, demokrat, sosyal demokrat, ulusalcı, muhafazâkar, merkez sağ, sol vs, inancı dünya ve siyasi görüşü ne olursa olsun her daim haktan, hukuktan, adalet den, dürüst olmaktan, vatan millet bayrak sevgisinden daha ilerisi yahu biz insanız arkadaş deriz ya ve bunlar dan da dem  vururuz.

İşte tamda buraya dikkat çekmek istiyorum. Bunları söylüyoruz da hangimiz kendimizi düzeltmeye çalışıp ülkeye insanlığa çevreye faydalı olmak için gayret gösteriyoruz.

Sapkın ve radikal görüşte olmamak gerekmiyor mu? Elbette ki hattı vasat orta yol her zaman tercihimiz olması da elzemdir. Aklıselim düşünüp yapılan işlere tarafsızca bakıp karar vermek gerekir.

Maalesef ki yukarıda saydıklarımı dilinle, söylüyorsun lakin kalbinle, aklınla, ruhunla tasdik edip hayata geçiremiyoruz. Amma velakin bunları kürsüde ve konuşmalarda hoş duygusal sohbet ortamlarında kalıyor. Kalmaması için her bir birey kendine çeki düzen verip ahlakı ve milli manevi, etik kuralları dairesinde insanlığa fayda sağlayacak işlerde bulunmalıyız.

Bu söylemlerimizi icraata döküp hizmet edip hatta hizmet edenlere de destek vermek lazım gelmez mi? Aslında gelmesi lazım, lakin yalan siyasetten kurtulanlar ancak destek olabilir basireti olan ülkesini insanını hatta insanlığı sevenler vicdan sahipleri ancak bunlar yapabilirler.

Geçmişteki siyasetimiz ilkokul siyasetiydi yalan ve boş vaatlerle halk her daim uyutularak yalan seçim naraları atanların devriydi tabii bu devir kapanmıştır.

Şimdi ise siyaset artık tabiri caizse üst düzey aklıselim düşüne bilen akademik siyasete dönüşme aşamasında temiz siyasete doğru yol almaktadır. Bu yola baş koyanlardan biride bizler olalım ki ülkemize katkıda bulunalım.

Geçmişte nasıl cephe savaşları vardı, şimdi ise onlar tarih oldu artık kalem savaşları, algı operasyonları, sosyal medya, siber savaşların dönemi, ve teknoloji çağının var oluşunu görüyoruz…

Ülkesine bayrağına milletine hizmet eden kim olursa olsun, tarih onları altın harflerle yazacaktır ve iyiliklerle yaad edileceklerdir. Mesela kimleri rahmetle anabiliriz; Adnan Menderes, Turgut Özal, Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Muhsin Yazıcıoğlu. Bunlar bildiğimiz siyasetçiler.  Bilmediğimiz gizli kahramanlar var ve vatanı için canını feda eden bürokrat ve askerlerimizi de unutmamak lazımdır.

Hali hazırda halen ülkesi için çalışan Sayın Reisi Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan ve Saygıdeğer Hocamız ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nu da unutmamak gerekir. Toplumda ahlaklı, güvenebileceğimiz yeni Türkiye de ve temiz siyasette, iş adamları, idareciler, spor adamları, siyasetçiler, hukukçular, bürokratlar, akademisyenlere, her safhada ihtiyaç olduğu görülmektedir… Bizi bölmeye iç işlerimizi karıştırmaya fitne tohumları saçmaya, ayrıştırmaya çalışan kimler olursa olsun millet olarak mahal vermeyeceğiz… Vakit artık yeni Türkiye ve temiz siyaset vaktidir…

Siyasetçi yazar


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Ali Dursun  -  06-03-2016 - 18:50
Dünün siyasetini yeriyor ama dünkü liderlerden örnek veriyorsunuz..Demek ki dürüstlükte unuttuğunuz siyasetçilerden ikisini de ben vereyim sayın Bülent Ecevit,sayın Adnan Kahveci milliyetçiyim,dindarım diyenler milletvekillerine yapılan süper zammı alırken sayın Adnan Kahveci almamıştı.Söyleyin bir daha böyle siyasetçi geldi mi gelir mi ben hiç umutlu değılim.Böyle İnsanlar Türkiye için büyük kayıptır.İnşâllah sayın Adnan Kahveci gibi siyasiler çoğalır yoksa hangı siyasetten bahsedeceğiz.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Meliha Kartal
Nesrin Bulat
Ahmet Kankal
Ahmet Tarlabölen
Sadettin Şahin
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  23 Ekim 2020 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net