27 Ocak 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Yatırımcıları Hacılara Taşıyor
Yatırımcıları Hacılara Taşıyor
Türkyılmaz Başarılı Personeli Ödüllendirdi
Türkyılmaz Başarılı Personeli Ödüllendirdi
Vergi Yapılandırmasında 1 Şubat Son Gün
Vergi Yapılandırmasında 1 Şubat Son Gün
69 Bin 380 Aracımız Var
69 Bin 380 Aracımız Var
  YAZARLARIMIZ
Havuz, Yandaş, Besleme
05 Mart 2016 Cumartesi Bu yazı 25147 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Basının tüm dünyada en önemli görevi  aldığı haberi milletin yararı için doğru bir şekilde  millete duyurmaktan ibarettir. Malumumuz olduğu üzere basın, hür dünyanın, demokrasinin en önemli kurumlarından biridir. Türk milleti haber alma hakkını  özgür medya sayesinde edinir.

 

Oysa ki ülkemizde bütün işlerde olduğu gibi basında da işler olması gereken gibi yürümemektedir. Gün geçmiyor ki ülkemizde antidemokratik bir uygulama ile karşı karşıya gelmeyelim. Uyandığımız her gün daha da diktatörlüğe yaklaştırıyor bizi.

 

Muhalif olanlarım gazetelerine, televizyonlarına el koymak, kapatmak, çalışanlarını mağdur ederek onları ekmeklerinden etmek artık olağan hale geldi.

 

Sırf muhaliflerin sesini kesmek için için kul hakkına bile bile girenler acaba öbür tarafta nasıl hesap verecekler bilemiyorum.

 

Anayasamızın ifade hürriyeti ile ilgili 26. Madde şöyle diyor; Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hürriyetine sahiptir. Bu hürriyet, resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir alma ya da verme serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayınların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.

 

Anayasamız bize bu hürriyeti tanırken maalesef hukuk tanımazlar, mahkeme tanımazlar pervasızca hareket etmektedir.

 

29 Şubat itibari ile BENGÜ TÜRK TV ile borcunu ödemediği gerekçesi ile sözleşme yenilemeyen veya yenilettirmeyenler bir muhalif sesi daha susturmuş oldular.

 

Milli ve manevi değerlere saygısı, muhalif ve dik duruşu ile iktidarın yanlışlarını belki de en gür şekilde dile getiren televizyonumuzdu.

 

Haksızlık karşısında susanlar, bu milli ekrana maddi ve manevi destekte bulunmayanları Allah bildiği gibi yapsın.

 

Bir kamu kuruluşu olan TÜRKSAT  kamu yararı için borcunu ödeyemediği için hemen ekran karartacağına bunun için makul bir süre tanıyabilirdi. Kaldı ki ülkemizde bir çok yayın kuruluşu borç harç içerisinde yayınlarını devam ettirmeye çalışmaktadır.

 

Sadece yandaşların, havuz medyasının, beslemelerin, yalakaların halkı ahlaksız eğlence programları ile meşgul edenlerin yaşamasına izin verildiği, desteklendiğini görüyoruz.

 

Artık ülkemizde herkesin korkutulduğu, tehdit edildiği, iftira ve haksız ithamlara uğradığı bir süreçten geçiyoruz.

 

İnsanımızın bazıları bu gidişattan memnun, bazıları çıkış yol bulamıyor, bazıları da alternatif bulamıyor. O halde artık birilerinin bir an önce antidemokratik tavra, halkın mutsuzluğuna, çıkış yolu arayışına artık destek vermelidirler.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Ali Dursun  -  06-03-2016 - 19:00
Bir yerde muhalefet yoksa o yerde demokrasi yok demektir.Her kişini aynı sözü hergün tekrarladıgını düşünün bu insanlar bir müddet sonra bu sözden başkasını söylenez olur ve otomatikman bu sözü devamlı tekrarlar ki artık bu kişilere başka bir şy söyledemezsiniz.Demokrasilerde farklı fikirler olacak ki ülke gelişsin....
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Ahmet Koç
Hakan Öztürk
Bahattin Akyön
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ocak 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net