24 Ekim 2020 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
El Emeği Göz Nuru
El Emeği Göz Nuru
Araçlarınızı Kışa Hazırlamak İçin 10 Adım
Araçlarınızı Kışa Hazırlamak İçin 10 Adım
İddialar Gerçeği Yansıtmıyor
İddialar Gerçeği Yansıtmıyor
Mühendislik Fakültesinin Adı Değiştirildi
Mühendislik Fakültesinin Adı Değiştirildi
  YAZARLARIMIZ
SAĞDUYULU VE İYİ OLMAK
11 Mart 2016 Cuma Bu yazı 20387 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Öncelikle Allah’ın izniyle iyiliğin, hakkın, hakikatin, adaletin kazanacağına ümit varız.

Ülkemizin zor bir sınavdan geçtiğini biliyoruz sağduyunun kazanması için her bir fert olarak canla başla çalışmamız lazım ki hepimizin bildiğiEmr-i bi'l ma'rûf ve nehy-i anil münker” ‘ İyiliği emretmek ve kötülükten men etmek” olduğunu unutturmayarak önem arz eden bu konuyu hatırlamamız lazım.

Eğer ki bu güzel kaideyi hayatımıza bir nakkaş gibi işleyebilirsek kötülükler her daim son bulmaya, mahvolmaya mahkûm olacak. Bizlerin arasına nifak sokamayacaklar ve giremeyerek fitne tohumları saçamayıp tutunamayacaklardır.

İyi olmayı itibarsızlaştırmaya çalışan bir takım zümreler var. Sözünde durmamak, verilen emanete hıyanet etmek, makamı kötüye kullanmak vs. Bizler şunu bilmemiz gerekir ki iyilik yap denize at balık bilmezse yaradan Allah bilir. Samimane bir şekilde Hayatı içtimaîyye’de bu güzel uygulamaya gayret göstermeliyiz.

Hayat-ı ömrümüzün çok kısa olduğunu bilip geçici ve yarınının garantisi olmayan dünyada yaşadığımızı unutmayarak, gerek dünyevi işlerimizde gerekse uhrevi işlerde pozitif enerjimizle iyi olanlar tarafında olmalıyız. Lakin sözde iyiler kaybeder cümlesini yanlış olduğunu! Allah katında hep iyilerin kazandığını bilmenin sevincini, lezzetini, mükâfatını da bilmek ayrıca haz veriyor insana.

Bizlere düşen en önemli görev ülkemize hem dışardan hem içerden taâruzların gün gibi açık olduğunu görmeliyiz. Bunlara karşı iyilik ve sağduyu kalkanını kullanmamız gerekmektedir.

Türkiye coğrafyasında yaşayan her bir birey olarak nemelazımcılık hastalığından kurtulup, iyilikte ittihat etmemiz gereken bir dinin mensubu olduğumuzu unutmamak lazımdır. 

Gelecek nesillerimize daha güzel yarınlar bırakmak adına bizlere önemli görevler, vazifeler düşmektedir. Onlara gelecek zararlara, musibetlere karşı bizlerin birer çelik zırhlı kale hükmünde olmamız yarınlar için önem arz ediyor.

Tüm dünya ülkeleri birleşerek son kale olan Türkiye’ye saldırıyorsa basiretli bir şekilde hareket etmeliyiz. Ayrıca bizdeki ittifak tesanüt ruhunu birleştirip yaygara çıkaranların ağzına şiddetle tokat vurup, seslerini kesmekte bizlere düşer.

“Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır
Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır
Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır

Göğsünde sürgününü geri çağıran bir damar vardır
Senden umut kesmem kalbinde merhamet adlı bir çınar vardır.

Üstad Sezai KARAKOÇ’un şiirinde bahsettiği gibi bizlerdeki iyilik damarı tüm kötü şerlere karşı her zaman üstün gelmektedir. Unutmayalım ki bizler iyi olursak herkes iyi olacaktır. Zaman iyilik, fedakârlık zamanı olduğunu asla unutmamak lazım, geleceğini düşün ona göre hareket et…

Siyasetçi/ Yazar


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Ahmet Tarlabölen
Ahmet Kankal
Sadettin Şahin
Kırlangıçoğlu Oktay
Bahattin Akyön
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  23 Ekim 2020 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net