16 Ocak 2019 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Üniversite- Sanayi Buluşması
Üniversite- Sanayi Buluşması
Sessiz katile dikkat edin
Sessiz katile dikkat edin
Kırıkkale'de Aralık'ta 624 Konut Satıldı
Kırıkkale'de Aralık'ta 624 Konut Satıldı
Gönül Dostları Bir Araya Geldi
Gönül Dostları Bir Araya Geldi
  YAZARLARIMIZ
BAYRAM SOFRASI
16 Mart 2016 Çarşamba Bu yazı 12517 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Tarihin derinliklerinden süzülerek günümüze ulaşan değer hükümleri (yönetim kültürü), Türk Milletine İslam kimliğiyle pazarlanan ve iktidara taşınan İhvan mensuplarınca ağızdan kerpetenle diş sökercesine bir bir tahrip edilerek 2016 yılına ulaştık. Devlet bütün kurumlarıyla ve kurallarıyla laçka, amorf ve savunmasız bir halde saldırıya açık olarak var olmaya çaba gösteriyor. Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Emniyet teşkilatının operasyona uğraması Devleti savunma reflekslerinde aşınmalara yol açmıştır. İstihbarat 8 yıl önce başlayan tahribatı takiben önce yozlaştırılmış, birçok elemanı ifşa edilmiş, ilgili coğrafyamızda ve dünyada etki alanları kırılarak ve daraltılarak bir dümensize teslim edilmiştir. Milli birlik ve beraberliğimiz, açıktan ve pervasızca 14 yıl saldırıya uğrayarak ağır yara almıştır. İslam Dini son 1000 yıllık tarihinde görülmemiş biçimde istismar edilerek itikadi darbelerle her hükmü tartışılarak imani zaafiyete yol açılmış ve sathileştirilmiştir. Diyanet teşkilatı ve camiler ise parti propaganda merkezleri haline getirilmiş, mütedeyyin Müslümanların arasına tefrika sokulmuştur. Yargı erki anayasal statüsü olan kuvvetler ayrılığından koparılarak yürütmenin emrine dâhil edilerek tek parti yargısı haline dönüştürülmüştür. Çevremiz ateş çemberi ile sarılı durumdayken her ülkeyle kavgalı olan dış politika anlayışı, sınırlarımızı anlamsızlaştırarak milli bekamızın riskini daha da arttırmıştır. Ezber bozma bahanesiyle 14 yıldır PKK ile içte ve dışta yapılan müzakereler ve kirli pazarlıklar, Türk Milletinin 36 etnik gruptan oluştuğu yavesinin biteviye tekrarı; bugün itibariyle siyasal İslamcıların son100 yıllık tarihimizde ikinci kez iflas ettiklerinin en büyük delilleridir.

            Bütün bunlar olurken izlenen politikalarıyla dört dönem AKP’nin iktidarda kalmasına doğrudan veya dolaylı yol açanların milliyetçiliği tartışılır. Politika yapıcılığı bilgi ister, liderlik ister, vefa ve sadakat ister, inanç ister, samimiyet ve büyük mesai ister. Karakuşi yöntemlerle ve lümpen kadrolarla çıktığınız yolda varacağınız nokta duvara toslamaktır veya iktidar treninin bir vagonu olmaktan ibarettir. İster sol olsun ister milliyetçi olsun mukadderat böyle bir seçenekte büzülmek, erimek ve yok olmaktır. Kısaca muhalefet muhalefet olmadan Türkiye ayağa kalkamaz, makûs talihini yenemez.

            13 Mart 2016 Ankara Güvenpark patlaması bizleri acılara sevk ederken birçok işareti de gözler önüne sermiştir. İktidar tükenmiştir. İstihbarat kan kaybetmiştir. Milli güvenliğimiz silikleşmiştir. Alternatif çözüm önerileri getirebilecek, bir siyasal aktör veya teşkilat hâlihazırda yoktur. Millet çaresiz ve arayış içerisindedir. Türk Milleti; karizması olan, risk alabilen, çözüm sunabilen bir lider beklemektedir.

            “Türkiye’de çoğu yerde bayramın ilk günü bir aile büyüğünün evinde çocuklar, gelinler, damatlar, torunlar ve diğer yakınlar; hanenin kadın ve kızlarınca hazırlanan yer sofrasına otururlar. Yemekler ortaya konur ve her kaşık yemeklere aynı mesafededir. Kaşık sallayanların kimi kulağı küpeli delikanlı, kimi dövmeli kız, kimi takkeli hacı, kimi başörtülü hanım, kimi kot pantolonlu öğrenci, kimi de kravatlı memur veya esnaftır. Ama hepsi sofrada eşittir. O manevi havayı teneffüs ettiklerinin bilincindedirler. Bu aileyi 78 milyon Türk ailesi sayarsak, bizim özlemimiz Türkiye sofrasında herkesin oturabileceği bir eşitlik, bir muhabbet ve sevgi iklimi yaratabilmektir. Onun için bizim çıkışımız budur ve mutlaka Türkiye sofrasına eşit olarak herkesi oturtacağız.

            Ancak aynı salonda soframızın dışında bir fiskos sehpası kurarak “biz burada ayrı sofra açacağız” diyen olursa işte o sofrayı darmadağın ederiz ve edeceğiz”

            Bu sözlerin sahibi Sayın Meral Akşener’dir. Tükenmiş iktidarın alternatifi olan MHP’nin iktidara taşınması Türk Milleti için bir hayat memat meselesi haline gelmiş bulunmaktadır. Ülke iyice açmazlara sürüklenmeden kendi camiamızın hazır olması elzemdir. Ülkenin her yerinde “Ülkücüler Sayın Akşener’i Genel Başkan yaparsa halk da Başbakan yapacaktır” düşüncesi hâkimdir. Bereketli Türkiye sofraları kurmak ve gelecek yüz yılımızı bu suretle sağlama almak mümkündür.

                Behiç ÇELİK

            14.03.2016


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kırlangıçoğlu Oktay
Hakan Öztürk
Şevket ÖZSOY
Seyfettin Çetiner
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ocak 2019 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net