17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
Hayme Ana
22 Mart 2016 Salı Bu yazı 31658 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Türk milletinin tarih sahnesine çıktığı günden beri kadın daima önemli olmuştur. Hepimiz bu onu ile ilgili bir yazı okumuş, bir şeyler duymuşuzdur muhakkak.

İskitlerde Tomris Hatun’dan Kurultay’da ki Hakan eşlerine kadar kadının ne kadar önemli olduğunu biliriz.

Çadır sökerken, çadır kurarken, göç ederken, düşmanla savaşırken, hayvan güderken kadın, erkeğinin hep yanındadır. Eştir, Anadır, Kızdır, Kızkardeştir. Adeta bir elmanın iki yarısı gibidir Türklerde kadın ile erkek.

Kadın hayatımızı anlamlandıran, yaşamımıza izin verendir. Köylerde emcilerimiz kadındır, Hatta ilk dönem Şamanlarımız bile kadındır.

Türkler İslamla şereflendikten sonra da çok şey değişmedi aslında Gevher Nesibe’de Terken Sultan’da bizimdir.

93 harbinde Nene Hatun, milli mücadele’de Kara Fatma’dır. Hele özellikle Osmanlı’da Hayme Ana’dır.

Hayme Ana, Osmanlı Devleti’nin gerçek kurucusudur aslında. Gündüz Alp’in eşi, evdeşi, Ertuğrul Gazi’nin anasıdır. Osman Gazi’nin hamurunu yoğuran kişidir. Kayı Boyu’nun aklı, yüreğidir. Kayı boyunu toparlayan, çekip çeviren Ertuğrul Gazi’yi yetiştirendir.

Aradan yüzyıllar geçmesine rağmen hala unutulmamış, gönüllerde hala yaşamakta , hala minnet duyulmaktadır.

Tarihimiz hep böyle yürekli, akıllı, hanımlar sayesinde cesaret ve feragatın, liderliğin sadece erkeklere has olmadığını göstermiştir.

Günümüzde de karşımıza bir Hayme Ana daha çıktı. Önce obası dediğimiz Milliyetçi Hareket Partisini toparlayacak, ardından Türkiye’yi kurtaracaktır. Tıpkı Hayme Ana’nın Kayı boyunu kurtarıp, Cihan Devleti’nin kuruluş harcını kardığı gibi.

Duruşu ile vizyonu ile sadece milliyetçi camianın değil, tüm milletin desteğini alan, takdirini kazanan Meral Hanım, en kısa sürede gerçekleşecek olan MHP olağanüstü kongresinde delegelerin desteği ile genel başkan olacaktır.

Meral Hanım’ın Genel Başkanlığında gidilecek ilk genel seçimde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı’nın Başbakan olacağı muhakkaktır.

Öncelikle şu darboğazda içerde ve dışarıda saplandığı bataklıktan kurtulabilmesi için ülkenin, ardından Türk milliyetçilerinin acil MHP iktidarına ihtiyacı vardır.

O halde  ülkücülerin, milliyetçilerin bir yumruk gibi hareket ederek Milliyetçi Hareket Partisini iktidara getirmek için gereğini yapmak mecburiyetindedir.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
İsa  -  23-03-2016 - 23:25
Ey Türk Milleti Titre ve kendine gel..Tarihini bil geçmiş sadece osmanlıdan ibaret değil.Türk Milletinini Liderleride sadece Ertuğrul Gazi değil.Türkler her zaman tarihe her zaman yön vermiştir.Peki şimdi durum nasıl? Türk Milleti kağanı Mete Hana sığınan bir kişiyi neden vermemiş ve onun için savaşı bile göze almıştır.Bazı akıllılar zannetmesin ki kadının görevi biter.Kadın yeri gelir ana olur,yeri gelir sevgili olur,yeri gelir eş olur.Yeri gelir savaşta erinin yanında olur.Yeri gelir çocuğuna örteceği battaniyeyi top mermisine örter.Çanakkale olur,Sakarya olur.Dumlupınar olur.Kısacası vatan olur.Anavatan olur.
Genç Osmanlı  -  23-03-2016 - 00:32
Türk Milleti Türk kadınının ülke yönetimindeki yerini bilir ve saygı duyar. Gerektiğinde ülkenin başına getirir. Netekim Tansu hanım örneği ile getirmiştirde. Ancak şimdi bir Hayme ananın yetiştirdiği Ertuğrul beyliğin başına gelmiştir. Hayme analar vazifesini yapmış, artık yetki Ertuğrul Beyde dir. Bu darboğaz geleceğin büyük Türkiye\'sinin sancılarıdır. Her sancı bir doğuma gebedir. Ertuğrul Bey dim dik vazifesi başındadır. Halkı da beyinin ardındadır. Bu günler de geçer.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net