01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
Kırıkkale’de şoför ve yaya olmak çok zor
01 Nisan 2016 Cuma Bu yazı 21822 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Şehrimizde Trafik sorunu bugünkü ulaştığı boyut hepimizi rahatsız edecek ve bu konuyla acilen bilimsel olarak ele alınmasını gerektiren bir seviyededir. Şehrimiz özellikle cografi konum itibarı ile önemi biliniyor. Şehir içi trafik ise tam bir keşmekeşe sürükleniyor desek yeridir.

Öyle ki; şehrin en işlek caddelerinde 2 -3 sıra park etmiş araçlar, trafiğe kapalı alanların otopark’a görünümünde olmasında tutunda akıcı yolda aracını yol ortasında durdurarak sohbet edenleri görünce çıldırmamak elde değil. Bu gibi örnekleri o kadar çoğaltabiliriz ki saymakla bitmez.

Peki, Kırıkkale’de özellikle şehir içinde Trafik Polisi görevi yapan görevliler bu duru neden görmezden gelirler anlamış değilim.

Öte yandan, herkesin, trafik ve Trafik Polisi ile yaşadığı anısı vardır. Yıllarını eğitime vermiş Lütfi Ağırman ise anısını şu şekilde anlatıyor. “Bende trafikte haklı bir ceza yedim. Belki ceza yemem diye eğitimciyim, Dershaneciyim dedim Polis Memuruna.  Oda ben dershaneye karşıyım dershanecileri de sevmem diyerek başka bir ceza daha yazdı. Güç elinde uzun süre üzüldüm. Oysa hep polislere değer veren saygı duyan biri olarak ama bir kişiye göre camiayı değerlendirmeyeyim diyerek cezayı ödedim”


Bir diğer konu ise gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Hakan Şayık’ın yaşadığı olay. Böyle keyfi uygulamaya ilk defa şahit oluyorum. 29.03.2016 tarihinde ailemle birlikte 06 AC 25...  plakalı aracımla evime giderken eski rektörlük kavşağında emniyet ekipleri uygulama yapıyorlarmış. Beni de durdurdular ehliyet ve ruhsatı istediler. Polis aracına giderek 10 dakika sonra ceza tutanağını bana ne için olduğunu söylemden doldurmaya başladılar. Arabamdan inip polislerin yanına gittiğimde plakamın APP olduğu için ceza yazdıklarını öğrendim. Ekip otosundaki arkadaşlara aracı 9 ay önce aldığımı plaka’nın da alırken o şekilde olduğunu muayeneden öyle geçtiğini ve kimsenin ceza yazılabileceğini söylemediklerini tarafıma iletmediklerini söylememe rağmen cezaya yedim. Birde üstüne kanunları neden bilmiyorsun diye fırça attılar. Bu arada ceza yazdıkları aracı işlemler bittikten sonra APP’leri çıkarttırmak yerine ayni plaka ile göndermeleri ve üstüne bakin sizi gönderiyoruz sökün bunları demeleri ise ayrı bir olay”

 

Bu zamanda biliyorsunuz ki App Plakaların kullanımı büyük bir hızla artmaktadır, bunun en büyük sebebi standart cemiyet plakalarının karakterlerinin gösterişsiz olması ve siyah renkte olan boyasının çok çabuk dökülmesidir. Öte yandan Tüv Türk Muayene İstasyonlarında ki araç muayenesinden bazen hafif kusurlu, bazen de kusursuz olarak geçmektedir. Muayene istasyonlarında plaka ile ilgili ana kural plakanın tam ve anlaşılır bir şekilde okunması ayrıca yerinde sağlam bir şekilde durmasıdır. Kısacası plakanız okunduğu sürece App veya Standart olması sizlere muayenede plaka ile alakalı bir sıkıntı yaşamıyor.

 

Hiç Kimse trafik kontrolünden rahatsız olmamalı, yapılan kontroller bizlerin güvenliği açısından önem teşkil ettiğini biliyoruz ama özellikle şehrimizde araç plakasının 71 olmayan kişilerin bu tür konular ile karşı karşıya kaldığını tanık olunca da üzülüyoruz.

 

Hiç kimse kontrol yapılmasın demiyor ama Ecza çantanızda tentürdiyot yok diye ceza’da yazılmasın.

Umarım Bu konu ile ilgili Kırıkkale Valiliği veya Emniyet Müdürlüğü açıklama yapma gereği hissederlerde bizde okuyucularımızı bilgilendiririz.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Ali Dursun  -  05-04-2016 - 23:27
Bende yetersiz denetim yapıldığından şikayetçiyim.Buyrun yer Tepebaşı Mah.Kazım Karabekir caddesi yollar sağlı solllu arabalarla dolu.Yetmiyormuş gibi Reis düğün salonunu önündeki yolda keza öyle.Peki buralar park yeri mi?Hayır.Hiçbiri de o muhitin sakini değil.Üç kuruştan kaçıp buraya park ediyorlar.Bu yetmiyor utanmadan Apartman önlerine park ediyorlar.Hep bazı kendini bilmezler tamda kapı önüne park ediyor.Ben burada bu mahalledeki durumu hep Kırıkkale Belediyesine hem de Kırıkkale Trafik Polis Müdürlüğune şikayet ediyorum.Burası hergün böyle.Buraya park edenlerin plakaları alınma cezalar katlanarak gitmeli ki bir daha bu şekilde park etmesinler.Bence Trafik Polisi ve Trafik zabıtasi ortak çalışarak ara yollara parkı engellemeli.Buraya park edene hep park cezasi hemde trafik cezasi verilmeli.Bizim İnsanımız ancak cezadan anlar.
OKTAY KIRLANGIÇ  -  02-04-2016 - 01:51
HAKANCIĞIM; MEVCUT ŞEKLİYLE KIRIKKALE ŞEHİR TRAFİĞİNİN DÜZENE GİRMESİ GİBİ BİR DÜŞÜNCEYİ HİÇ KİMSE BEKLEMESİN BU ŞEHİRDE! BU GÖRÜŞ KARAMSARLIK DEĞİL MAALESEF BU ŞEHRİN BİR GERÇEĞİDİR! 28 EYLÜL 2015\' TE YAZDIĞIM \'\'TRAFİK TERBİYESİ\'\' YAZIMDA VE DEVAM EDEN ZAMAN ZARFINDAKİ ONDAN FAZLA YAZIMDA TRAFİK KONUSUNA DEĞİNMEKTEYİM. SENİNDE BAHSETMİŞ OLDUĞUN ŞEKİLDE ŞEHİR İÇİNDEKİ AKAN TRAFİKTEKİ OLUMSUZLUKLARI SIRALAYACAK OLURSAK BURAYA SIĞMAZ! BUNUN TEK BİR ÇÖZÜMÜ VAR, EĞİTİM. AMA ADINDAN GAYRISI MİLLİ OLMAYAN MEVCUT EĞİTİM SİSTEMİNDE, GEÇMİŞTE İLKÖĞRETİMDE SEÇMELİ OLARAK KONULAN TRAFİK DERSİNİ SONRADA KALDIRDILAR. OYSA Kİ KATLİAM GİBİ KAZALARIN OLDUĞU BU ÜLKEDE, ANAOKULUNDAN İTİBAREN TATBİKİ OLARAK BU DERSİN OLMASI GEREKİRKEN, ŞİMDİ YİNE SEÇMELİ OLARAK 12. SINIFLARDA RESİM-MÜZİK ÖĞRETMENLERİNİN DERS SAATİNİ DOLDURMAK ÜZERE GİRDİKLERİ BİR DERSTEN YETİŞECEK OLANLARDAN NE BEKLENİR! KEZA SÜRÜCÜ KURSLARI VE İMTİHANLARINDA Kİ DURUM DA FARKLI MI YANİ? KÖRLER-SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR MİSALİ, HAFTA SONU HARCIRAH İÇİN AHBAP-ÇAVUŞ İLİŞKİSİYLE TESPİT EDİLEN İMTİHAN HEYETLERİYLE YAPILAN BİR İŞLEMİN SONUNDAN KİM NE BEKLEYEBİLİR? ÇOK DEĞİL DAHA GEÇEN HAFTA 20-27 ŞUBAT\' TA YAZDIĞIM \'\'ŞEHRİN TRAFİK SORUNU 1-2\'\' YAZILARIMDA BU KONULARA DEĞİNMİŞTİM. İLGİLİ VE DAHİ YETKİLİ BİR ALLAH\' IN KULU YAZI AKSİNE YORUM GETİRMEDİ. AMA TAA MUĞLA\' DAN OKUYUCUMUZ OLAN PROF. NİHAN HOCA SAĞ OLSUN, DAHA DÜN AYRI AYRI DETAYLI BİR YORUM YAPMIŞ. TRAFİK KONUSUNA GÖNÜL VERENLER VAR OLSUNLAR. BİZLER DE KARINCA\' NIN KABE YOLCULUĞU MİSALİ, ELİMİZDE KALEM OLDUĞU SÜRECE BUNLARI GÜNDEME GETİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ VESSELAM.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net