07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
Ülkücü İrade
15 Nisan 2016 Cuma Bu yazı 36655 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Milliyetçi Hareket Partisi Olağan kongresi günümüzden aşağı yakarı bir yıl önce yapılmış ve seçime tek aday olarak giren Genel Başkanımız Devlet Bey’i mevcut delegelerin tamamının oyunu alarak  “Genel Başkan” seçilmişti.

Arkasından 7 Haziran seçimleri, koalisyona girme ihtimalinin belirmesi, seçim sonrası Devlet Bey ‘in “Hayırcı Politika”(!) izlemesi ve nihayet 1 Kasım’da ki travma ülkücüleri derinden sarstı. 40 vekil ile PKK’nın partisinden daha az vekilimiz olması.  Üstelik mecliste başkanvekilimizi bile HDP denilen PKK’lılara kaptırmamız 2002 ‘de baraj altında kalmaktan daha ağır geldi.

Bu durum karşısında ülkücü irade olarak olağanüstü kongre istedik. Bu talebimizi “Bizimle değil, mahkemelerde hakkınızı savunmanızı tavsiye ederiz” denilerek ülkücü iradeye mahkeme yolları gösterildi.

Oysa ki bu değişim hareketi sadece ve sadece ülkücülerin iktidar olma arzusundan başka bir şey değildir.

Genel Merkez ısrarla “partinin geleceğine ülkücüler karar versin” diyor.

O halde yapılacak tek şey kongreye gitmek ve ülkücü olduğuna inandığımız delegenin vereceği karara saygı duymaktır.

Nihayet mahkeme 8 Nisan’da kararını açıkladı.  Değişim isteyenlerin lehine karar vererek partiyi kongreye götürecek “Çağrı Heyetini” görevlendirdi. Bundan ikna olmayan Genel Merkez bu seferde Yargıtay yolunu denemeye çalışıyor.

Umuyor ve bekliyoruz ki en kısa sürede kongre toplanacak ve gerçekte ülkücü irade tecelli edecektir.

Şimdiye kadar Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan’dan sonra Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ da adaylığını açıkladı. Parti içinde yapılacak olan bu demokratik yarışta sonuç ne olursa olsun muhakkak surette kazanan MHP olacaktır.

MHP’de Genel Başkan değişimi demek aslında ilk seçimde MHP’nin iktidara gelmesi demektir. Yapılan bir araştırmaya göre MHP’de Genel Başkan değiştiği takdirde oy veririm diyenlerin ortalama %12-13 ‘ü AKP’li, % 3-4 ‘ü ise CHP’li imiş. Bu durum tabiî ki bazı güç odaklarını telaşa düşürmekte ve ağzına MHP’yi almayanlar, MHP’ yi mecliste dahi görmeye tahammül edemeyen bir kısım yandaş medya birden bire “Genel Merkez’ci oldular. Ve her zamanki gibi olayı hemen paralele bağladılar.

Biz de Kırıkkale’nin değişim isteyen üst kurul delegeleri olarak, bu tarihi güne tanıklık etmek için Ankara Adliyesinde idik. MHP ‘nin yeniden dirilişi için başlangıç olacak bu günde her ülkücünün gözlerinin parladığını gördük ve gelecek için umutlarımız yeniden yeşermeye başladı.

Yapılacak olan olağanüstü kongre önce ülkemize, sonra partimize ve en son Türk milliyetçilerine şimdiden hayırlı olsun.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
volkan kuzucu  -  18-04-2016 - 13:11
milliyetçi harekete ve ülkücü camiaya hayırlı ugurlu olur sonuc ne olursa olsun milliyetçi hareket kazanacaktır.
Mehmet  -  15-04-2016 - 20:04
Sayın Devlet Bahçeli Sayın Rahmetli Eceviti dinleyip seçime gitmeseydi İktidarda Mhp idi.Bu bir.İkinci 7 Haziran seçimi sonucu Sayın Kılıçlaroğlu gel Sayın Bahçeli başbakan sen ol dedi.Bunu bile kabul etmedi amaç başbakan olmak değil mi? Başbakan olsaydı çevresini genişledir ve istediği kanunları çıkartıp seçime gider ve tek başına iktidara gelirdi.Chp profosyenel bir taktikle oyalandı.Mhp ye zaman kalmadı.Zaten Sayın Devlet Bahçeliye sunumlar hayır diyebileceğı şekilde sunuldu.Bakın bu herşeye hayır diyor denerek iki partide oyun dışı kaldı.Zaten Sayın Bahçeli 7 Haziran seçiminin ilk günü seçimse seçim diyerek 2001 deki hatasıni tekrarladı.Tabii ki bunun sonucu Sadece Kırıkkalede Mhp nin kaybettiğı oy 11000 küsur dikkat.Herşeye rağmen ülkücüyüm deyip Akp ye oy verenlerden çok dava herşeyden önemli deyip adam politikası yapmadan dava adamları oylarıni Mhp ye vererek Mhp nin meclise girmesini sağladılar.Ama liderlerde partiyi gençleştirmeli bayrağı gençlere bırakarak kendileri birer danışman gibi gençlere yol göstermeli.Kısacasi Mhp lideri dahil liderlik parti başkanlığı süreklilik arz etmemeli.Haydi hayırlısı..
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Sami GÜLER
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net