27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
O RUHLAR BİR TENHADA
22 Nisan 2016 Cuma Bu yazı 29395 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Nusaybin’in Cizre’nin, Şırnak’ın, Sur’un İdil’in sokaklarına bu milletin bekası, bu devletin devamı, bu ezanın sedası, bu bayrağın nazlı dalgalanışı için canını hiçe sayarak savaşan kahramanlara sözlerimin başında selam olsun.

            Bu kahramanlar ki bazılarının yaşıtları üniversite bahçelerinde çimenlerin üzerinde uzanmış gökyüzünü izliyor. En büyük sıkıntıları kız arkadaşına ısmarlayacağı sıcak çikolatanın finansını nasıl halledeceğidir. Belki birazda ders’tir derdi o kadar.

            Oysa aynı yaşıttaki kahraman gökyüzüne bakarken gelecek mermiyi, her adım atışında her türlü kötü sıfatın sahibi terörün döşediği mayını, elini her attığı eşyasın el yapımı bombalar ile tuzaklandığını düşünmek zorunda. Kız arkadaş sıcak çikolatayı bırakın çay bile içmek hayale gelmiyor orada.

            Bazıların yaşı orta yaş dediğimiz seviyede. Onlarında emsalleri sabah erken uyanıp, otobüs tren tabanvay derken trafikte yarın işe giderken bu trafikle nasıl baş edeceğim diye düşünüyor.

            Oysa orada! Görev yapan polis asker emsalleri ne çocuklarının servis parasını düşünebiliyor, ne eşinin pazardan aldıklarını nasıl taşıyacaklarını ve nede hastalanan küçük oğlunun hastaneye nasıl gideceğini düşünebiliyor.

            Yaşı ilerlemiş kahramanlar var. Emeklilik yaşları gelmiş olmasına rağmen ülkenin üzerindeki oynanan oyunları bozmak için bölgede canını ortaya koyanlar, yaşıtları gibi torun sevip parklarda oynatmıyorlar.

            Bazıları bölgede kahramanca savaşırken bazıları trafikte, asayişte, kaçakçılıkta suçlu peşinde koşuyor.

            Bazıları Devletin ve milletin içini oyan sinsi planları ile devleti çökertmeye çalışan paralel yapılanma ile mücadele ediyor.

            Bazıları sınırda nöbet tutup, gözümüz kulağımız elimiz oluyor.

            Şimdi aklı bir karış havada olanlar “herkes görevini yapıyor” yada “seçmeseydi o mesleği” diyecektir. Der. Dilin kemiği yok. Evet genel olarak herkes kendi seçiyor mesleğini ama vatan aşkı millet aşkı devlet aşkı ezan aşkı bayrak aşkı ne meslekle ölçülür ne başka bir ölçü tartı aleti ile belirlenir.

            7 Temmuz 2015 tarihinden bu yana 405 kahraman evladımız şehit oldu. Onlar sıcak çikolata içerken yada trafiğin sıkışıklığından yada torununu oynatırken kalpten ölmedi.  Onların hepsi 5629 teröristi etkisiz hale getirme derdindeyken o hainlerin kurşunları, el yapımı bombaları, mayınları ile şehit oldular.

            Bölgede çok titiz ve sivil halka zarar vermemek için milim milim ilerleyen bir operasyon var. Herkes biliyor uzaktan bir binayı obüs mermisi ile havaya uçurup fare gibi hepsini altında bırakmayı. Ama ya sivil halk varsa hassasiyeti ile çalıştıklarından vatan millet devlet derdi ile dertlenen bu kahramanlar şehit oluyor.

            Bize düşen ne derseniz?

            Her şeyden önce onlara dua edeceğiz. Kalbimizin orada olduğunu aktaracağız. Bastıkları her yerde, ellerini uzattıkları her yerde baktıkları her alanda bizimde olduğumuzu bildireceğiz.

            Devlete millete hainlik yapan silahlı bölücü örgüt, onların siyasi uzantıları, paralel yapılanma gibi içten kemiren hainler, onların dış destekleri ve her türlü devlet karşıtı olanlara o kahramanlar gibi bakıp onlar gibi bu işte taraf olduğumuzu haykırarak onlara vefamızı gösteririz.

            Aksi halde 405 şehidimizin ruhları bir tenhada “işttttt der”

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
kırıkkale genci  -  01-05-2016 - 17:41
ALLAH tüm polis ve askerimizin yardımcısı olsun. harika ve duygu yüklü bir yazı olmuş. ALLAH razı olsun.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net