22 Haziran 2018 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Pirinç Fabrikasında Yangın
Pirinç Fabrikasında Yangın
Kırıkkale’mizde öncü olacak
Kırıkkale’mizde öncü olacak
Temizlik Başladı
Temizlik Başladı
Kırıkkalespor yeni logosuna kavuştu
Kırıkkalespor yeni logosuna kavuştu
  YAZARLARIMIZ
ARTIK İBADET ÖLÇÜ DEĞİL
22 Nisan 2016 Cuma Bu yazı 15445 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bundan yıllar önceydi Kırıkkale de halen aktif olarak ticaret ile uğraşan bir şahsın babası ile kısa bir sohbet imkânım olmuştu. O sıralar ticarete çok meraklıydım, kim hangi işi nasıl yapar, nasıl para kazanılır sürekli araştırıyordum. Sohbet sırasında ticarete nasıl başladıklarını sordum. Önce kendisinin ufak bir işletmeyi kendi başına işlettiğini, daha sonra üniversite okuyan oğlunun okuduğu şehirde kaçak cd ( o zamanlar çok iyi bir sektördü) işi yaparak yüklü para kazandığını ve ilk ciddi atılımı da bu para ile yaptıklarını söyledi.

            O zamanlar normal karşılamış hatta helal olsun demiştim kendimce. Sonra aradan yıllar geçip, bizde kendi çapımızda meseleleri okuyup tahlil etmeye başlayınca nasıl bir yanlış yolda olduklarını gördüm. İşin en acı tarafı ise bu adamlar muhafazar kesimde saygı duyulan, camilerde imamın hemen arkasında saf tutmak için milleti ezip geçenlerdi.

            Ne insanlar tanıdım ama şu yaşıma kadar. Devletin kadrolu imamı olup, akşam âlem yapıp sabah namazı kıldırmak için yola koyulanlar, hayırsever işadamı profili çizip çalıştırdığı insanların cebindeki 1 liraya göz dikenler, komşusu acından ölürken bankalarda faiz hesaplarında para tutup bununla bir değil, iki değil, üç değil, bilmem kaçıncı kez Hacca gidenler, Umreden gelip namaz kılan ama “devletin malı deniz yemeyen domuz” hırsız mantığı ile kendisine verilen yetkileri sadece kendi özeli için kullananlar, içtiği sigarının parasını devletin fakirlere yardım için gönderdiği fondan ödeten karaktersizler, mensubu olduğu dini dernek yada grubun, bulunduğu şehirdeki söz sahibi esnafların işyerine geldiğinde namaz kılan ama sonrasında abdest dahi aldığına hiç şahit olmadığım, dini  dünya işlerine alet eden yaratıklar neler neler….

            Sevgili dostlar bir Müslüman olarak üzülerek söylüyorum, günümüz yalan dünyasında artık ibadet doğruluk, dürüstlük ve hakemlik gibi konularda ölçü değildir.

            Yukarıda bahsettiğim insan tiplemeleri İslam dünyasının başının belası ahlaksızlardır. Sakın ha bu ahlaksızlara kanıp, yanılıp doğru yoldan şaşmayınız. Unutmayın kusursuz olan İslam dinidir, Müslümanlar değil. Kul hakkı yemekten çekinmeyen, dünyalık işlerine dini alet etmeye çalışan bu zavallılara inat, siz doğrudan şaşmayınız.

            Ne zaman başım sıkışsa babamın bir sözü kulağımda hep çınlamıştır. “Oğlum doğru incelir ama hiçbir zaman kopmaz”. Babamın bu sözünün ne kadar doğru olduğunu hayatın iniş çıkışlarında bizzat tecrübe etmiş bir kardeşiniz olarak Kutlu Doğum Haftasının İslam âlemine huzur getirmesi temennisi ile sözlerime son veriyorum.

            Dua ile kalın dostlar…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Kırlangıçoğlu Oktay
Gökhan Demir
Hakan Öztürk
Fazlı GÜVENTÜRK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Haziran 2018 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net