22 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Genç Partide Yeni Dönem
Genç Partide Yeni Dönem
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
  YAZARLARIMIZ
Türk Metal’in olduğu yerde başarı olur
28 Nisan 2016 Perşembe Bu yazı 32101 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Türk Metal Kırıkkalespor ikinci başkanı Mürsel Öcal yaptığı açıklamalar ile gündem oluşturdu. Gündemdeki isim Öcal Gazetemiz köşe yazarı Hakan Gökkaya’nın sorularını cevaplandırdı.

 

ALIN TERİ İLE KAZANILDI;

Türk Metal Kırıkkalespor’un şampiyon olarak bir üst lige çıkmasında A’dan Z’ye herkesin emek sahibi olduğunu söyleyen İkinci Başkan Mürsel Öcal, “Biz yalnızca işimizi yaptık. Bu şampiyonluğu ben kazanmadım. Bu şampiyonluk teknik heyetin ve tüm oyuncuların alın teriyle kazanıldı” dedi.  

 

İNANMIŞ ŞEHRİN ESERİDİR;

Türk Metal Kırıkkalespor ikinci Başkanı Mürsel Öcal, “Bu takımın şampiyon olmasında ana etkenin Türk Metal Sendikası Genel Başkanım Pevrul Kavlak’ tır, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’dır. Bu takımı hazırlayan teknik ekiptir, sahada çıkıp terleyen alnı öpülesi sporculardır. Tribünde de hiçbir beklentisi olmadan deplasmanlara, her yere gelerek destekleyen o cefakar taraftarındır. İnanmış bir şehrin eseridir Şampiyonluk” dedi.

 

KAFAMIZA GÖRE İŞ YAPMADIK!

Bizim tavrımız her zaman nettir diyen İkinci Bşkan Öcal, “Biz beraber yola çıktığımız insanları hiçbir zaman yarı yolda bırakmadık sonuna kadar beraber çıktığımız insanla beraber olduk” dedi.  İkinci başkan Öcal, “Biz bu zamana kadar kafamızdan bir iş yapmadık büyüklerimiz bir şeyler dediler bize destek verdiler. Onların verdiği desteklerin yerlerine ulaşmasına bizler destek olduk. Ama bilinmelidir ki Türk Metal’in olduğu her şeyde başarı vardır” dedi.  

 

HEDEF 2.LİG

Türk Metal Kırıkkalespor isminde değişiklik olacağı sinyalini veren Kırıkkalespor ikinci Başkanı Mürsel Öcal, “Yeni ismin ne olacağı, kimlerin sponsor olacağı ilerleyen zamanlar da bunu hem kamuoyuyla hem de Kırıkkale’yle paylaşacağız. Bu şehri seven insanlar bu şehir için bir şey yapmaya uğraşan insanlar bu takımın 3. Lig de geçici olması 2. Lig’e de çıkması için bir düğmeye bastılar. Bununla ilgili de gerekli çalışmaları yapıyorlar” dedi.

 


 

Şampiyonlukta A’dan Z’ye herkes emek sahibidir.

 

Türk Metal Kırıkkalespor’un İkinci Başkan Mürsel Öcal son günlerde yaptığı açıklamaları ile gündeme geldi. Gündemdeki isim Mürsel Öcal ile gazetemiz köşe yazarı Hakan Gökkaya’nın sorularını cevapladı. 

 

 

H. GÖKKAYA; Sayın başkanım. Biliyorsunuz ki şu an gündemde ismi çok konuşulan bir isimsiniz. Pazar günü play off karşılaşmasında şampiyon olan takımımızın mutluluğunu doyasıya yaşamadan yaptığınız açıklama gündem oldu. Bu açıklamanızın amacı ne idi? Böyle bir açıklama erken olduğunu düşünmediniz mi?

 

Mürsel ÖCAL; Pazar günü Afyonkarahisar’da oynadığımız karşılaşma sonrasında bir üst lige terfi ettik. Şampiyonluk sonrasında Kırıkkale Belediye’nin öncülüğünde organize edilen meydan etkinliğine katılım sağladık. Meydan kutlamaları sonrasında takım otobüsüyle kulübümüze geri döndük. Takım oyuncularının bazılarının şehir dışında yaşaması sebebiyle özel aracımla kendilerini evlerine bıraktım. Biz takım ile ilgilenirken yönetim dışından birkaç arkadaşın gittikleri bir ortamdan fotoğraf paylaştıkları gönderilerin yorumlarında bizleri eleştirici ithamlarda bulunduklarını gördüm. Bu sebepten ötürü yerel basına bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım. Açıklamamda ilk kongrede aday olmadığımı duyurduğum halde toplum tarafından bu tarz eleştirilere maruz kaldım. Bu ve benzeri olaylar neticesinde kimseyle pazarlık yapmadım, yapmayacağım. Şampiyonlukta ise A’dan Z’ye herkes emek sahibidir. Biz yalnızca işimizi yaptık. Bu şampiyonluğu ben kazanmadım. Bu şampiyonluk teknik heyetin ve tüm oyuncuların alın teriyle kazanıldı.

 

 

H. GÖKKAYA; Basın açıklamanızda “İçimizdeki İrlandalılar” gibi bir ifade kullandınız. Bu sözde kimi kastettiniz?

 

 

Mürsel ÖCAL; Beni tanıyanlar iyi bilir ki ben kimsenin yüzüne söylemeyeceğim hiçbir sözü arkalarından konuşmadım. Beyaz Saray’da yapılan yönetim Kurulu toplantısında bazı basın mesupları da vardı, ben bu sözü orada da kullanmıştım. Gerçekleştirdiğimiz toplantıda “İçimizdeki İrlandalılar” diye söyledim. O zaman bu sözden alındığını dile getirmeyen kişiler şu anda neden alınıyor buna bir anlam veremiyorum.

 

Hakan GÖKKAYA; Bir diğer konu ise 19 kişinin imzasının bulunduğu bir bildirge yayınlandı. Bu bildirge hakkında düşünceleriniz nelerdir?

 

Mürsel ÖCAL; Yayınlanan bildirge içinde bulunan 19 kişiden yalnızca birkaçı ile arkadaşım. Bizi zan altında bıraktın ifadesini barındıran herkese sesleniyorum. Ben kimseyi zan altında bırakmadım. Sözümün daima arkasında olduğumu belirtmeden edemeyeceğim. İl Genel Meclis Başkanımız Murat Çaykara beyle bu konu hakkında görüşme sağladığımda kendisi böyle bir vaziyetten haberdar olmadığını belirtti. İl Genel Meclisi üyemiz içeriğinden haberi olmadığını sadece İl Genel Meclis Üyesi Hasan Keskin’in arayarak bir kutlama mesajı çekeceklerini bildirdiğini söyledi. Benim bu bildiriyi asıl yayınlayanların hiç biri benim muhatabım değil, hiçbir zaman da onlarla aynı karede olmadım, olmayacağımda.

 

 

Benim tek derdim var; ben Kırıkkale Sporda 1980-1982 yılları arasında genç takımda top oynadım. Biz 1. Ligi’ de gördük 2. Ligi’ de gördük 3. Ligi’ de gördük bu şehirde Bal Ligi’de gördük. Bizim bu güne kadar amacımız sadece bu şehrin takımının adının başında da Türk Metal gelmesinden sonra buralarda olmasının uygun olmadığını daha yüksek mertebeleri hak ettiğini bu şehrin bunun için de kendimde geçmişte kulüp’ de top oynadığım için biraz daha işimize dört elle sarıldık, yapmamız gerekeni yaptık.

 

Bu takımın şampiyon olmasında ana etken Genel Başkanım Pevrul Kavlak’ tır, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’dır. Bu takımı hazırlayan teknik ekiptir, sahada çıkıp terleyen alnı öpülesi sporculardır. Tribünde de hiçbir beklentisi olmadan deplasmanlara, her yere gelerek destekleyen o cefakar takımdır. O yüzden ne biz bu kulüp üzerinden bu zamana kadar kimseyle hesaplaşma içine girmedik. Bizim tavrımız her zaman nettir. Biz beraber yola çıktığımız insanları hiçbir zaman yarı yolda bırakmadık sonuna kadar beraber çıktığımız insanla beraber olduk.

 

H. GÖKKAYA; Kulüp Başkanı Metin Karakuş yaptığı açıklamada; sizin “Bu açıklamayı yapmadan önce benimle bunu paylaşsaydı gibi söz kullanarak hepimiz takımın başarısı için mücadele ettiğini söylediler” Başkan Karakuş’un açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Mürsel ÖCAL; Ben bundan 1 ay önce kulüp başkanının odasında kulüp başkanına söylemem gerekenleri yüzüne söyledim. Yüzüne söylemeyeceğim lafı arkasından da konuşmadım. Hep şunu söyledim benim kimseyle bir sıkıntım yok, kimseyle şahsi bir husumetim yok. Bizim derdimiz bu takım şampiyon olduktan sonra bir üst Lig’e 2. Lig’ e nasıl çıkar, buna kim yardımcı olur, kimlerle bu olur şeklinde. Bizim düşüncemiz ben orda oluyum değil inşallah’ ta ben orda olmam bizim görevimiz bitmiş olur bizden daha iyi arkadaşlar olur umarım. İlk basın toplantımda da bunu dedim, şimdi de dile getirdim ve kongrede’ de bunların hepsini bu şehir bilmek zorunda günü gelince konuşacağım.

 

H. GÖKKAYA; önceki günlerde takıma kutlama yemeği verildi. Bu yemek sonrası karelere yansıyan fotoğraflar da Kulüp Başkanı ve bazı yöneticilerin olmadığını gördük. Bu konu hakkında neler söyleyeceksiniz?

 

 

Mürsel ÖCAL; Birileri şunu söyleyebilir, takım eğleniyor bazı yöneticiler yok! Kulüp Başkanı yok diyebilir? Biz bu zamana kadar bu şehirden bu kulübe katkı veren herkese teşekkür ediyoruz. Kimisi az katkı vermiştir kimisi ise çok katkı vermiştir. Kimisi maldan vermiştir kimisi can’dan vermiştir ama gönüllerinden kopmuştur. Kimisi bir simit’ in yarısını bizimle paylaşmıştır, kimisinin durumu iyidir çok vermiştir.

 

Bu takımın 35 adet yöneticisi var, Afyonda maç bitti soyunma odasında futbolcularımızın yanında hangi yöneticilerimiz bulunmaktaydı sizlerde fotoğraflardan görürüsünüz. Orda da çocukların benden bir talebi oldu dediler ki “Başkanım bu zamana kadar çok yorulduk müzikli eğlence istiyoruz senden” dediler. Bende başım gözüm üzerime dedim. Pazartesi günü akşam MKE Sosyal Tesislerinde Cihat Mencet’in katkı sağladığı bir eğlence düzenledik. Futbolcularımızın bizden şahsi olarak istedi biz de şahsi olarak yaptık. Takımın şampiyonluğunu doya doya kutlamak isteyen yönetici arkadaşlarım varsa her türlü programı yapabilirler. Bu kulüp’ün başkanı ben değilim talep varsa kulüp başkanı yada yöneticilerde düzenleyebilir. Ben bu kulübün başkanı değilim, olmayacağımda, adayda değilim. Bu işi organize etmesi gereken bir kulüp başkanı ve yöneticiler var. Ben o yönetim de sadece 35 kişiden 1’tanesiyim, 1 kişilik söz hakkım var. Takımımızı bu zamana kadar bir sürü yemeğe davet edenler oldu ben yöneticiyim kulüp’ün ikinci başkanıyım çoğuna katılmadım. Başkalarının yaptığı her işte benim olma zorunluluğum yok. Bir kulüp başkanının yapması gereken takım şampiyon olduysa bunu doya doya kutlaması gerek bu benim görevim değil.

 

H. GÖKKAYA; Bundan sonra ne olacak Başkanım?

 

Mürsel ÖCAL; Bundan sonra değil daha öncesi var. 23 hafta bu takımın primleri düzenli ödendi, bir hafta ödenmedi. Prim borcumuz var, 23. hafta yeri geldi şehrimizde ki esnaflardan sağ olsunlar kredi kartlarını kullanarak primleri ödedik. Lider geldiğimiz bir Kazan maçı var onun primi ödenecek adam başı 3.000 Lira prim toplam 60.000 Lira, Personellerin maaşları ödenecek. Kulübümüzün Cuma gününe (bugün) kadar yaklaşık 120.000 lira ödemesi gerek, rahatsız olan yönetici arkadaşlarım var biraz da şu durumdan rahatsız olsunlar. Mürsel Öcal hakkında bildirge yayınlayan arkadaşlarım var özellikle buradan Hasan Keskin’e sesleniyorum o da yönetim kurulu üyesi rahatsız oluyorsa bu futbolcuların paraları ödenecek bir de bu şekilde rahatsız olsunlar da bu çocuklarımızın parası ödesinler. Mürsel Öcal hakkında bildirge yayınlamayı bildikleri gibi bu kulüp’ün yanında olsunlar.

 

H. GÖKKAYA; Takım bundan sonra nasıl bir yol izleyecek, ne yapacak?

 

Mürsel ÖCAL; Ben bu işin içinde olmamak için her yolu deneyeceğim, bu yol beni yıprattı. Büyüklerimden de bu konuda affımı isterim. Buna rağmen bırakmama yönünde o gün sporcu arkadaşlarımıza da bırakmamam noktasında sitemimi ettim. Genel Başkanımızın da benim hakkımda yapmış olduğu konuşmadan başkaları memnun olsa da ben memnun olmadım. İlk toplantıda söylediğim gibi ben kongrede yönetimde yer almak istemiyorum.

 

 

H. GÖKKAYA; Kongre süreci nasıl işleyecek Türk Metal işin için de olacak mı?

 

Mürsel ÖCAL; Biz bu zamana kadar kafamızdan bir iş yapmadık büyüklerimiz bir şeyler dediler bize destek verdiler. Onların verdiği desteklerin yerlerine ulaşmasına bizler destek olduk. Ama bilinmelidir ki Türk Metal’in olduğu her şeyde başarı vardır. Şimdi çoğu insan bilmez sendikaların kendi üyelerinin de olduğu amatör takımlara spor amaçlı sendikaların destekleri olabiliyor. Bir profesyonel takıma destek olma gibi bir şansı yok. En yakın sürede’ de Kongre’ye gidilecek. Bize en son verilen şey isim değişikliği olacak. Türk Metal Kırıkkale Spor isminde değişiklik olacak. Yeni ismin ne olacağı, kimlerin sponsor olacağı ilerleyen zamanlar da bunu hem kamuoyuyla hem de Kırıkkale’yle paylaşacağız. Bu şehri seven insanlar bu şehir için bir şey yapmaya uğraşan insanlar bu takımın 3. Lig de geçici olması 2. Lig’e de çıkması için bir düğmeye bastılar. Bununla ilgili de gerekli çalışmaları yapıyorlar. Tüm takım olarak Pervul beye ziyaret için gittiğimizde de sağ olsun tüm takımı çok güzel ağırladı sporcu arkadaşlarımızı da bırakmadı. Hem çeşitli hediyelerle ödüllendirdi hem de orda bu şehri seven katkı sağlayan insanlar için telefonla çeşitli görüşmeler yaptılar. Orda da telefonla görüşülen kişiler ve oraya gelenlerin hepsi aynı düşüncede birleşti, birlik olunmalı ve hemen 2. Lig’ e çıkılması kararını verdiler. Bu karar ne ile olur, nasıl olur bunların hepsi kongre de belli olacak. Bu takım inşallah 1 sene içerisinde ikinci lig’e de çıkacak.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Bir Analiz  -  28-04-2016 - 19:45
Başkan aslında birçok şeyi konuşmamış. Sadece ima etmiş... Açık açık diyor ki, herkes yöneticiyim diyor, şampiyon olunca ortaya çıķtılar. Bir sezon boyunca futbolcuların parasını, maaşını, primini ben topladım verdim. O zamanlar nerdeydi bu yöneticiler. Şimdi çıkıp yöneticilik taslayanlae çıksın 1 hafta içinde 120 bin lirayı ödesin diyor. Hodri meydan, görelim sendikadan kopmaya çalışanları ne kadar toplayabilecekler?
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Erol Serkan Kılıç
Yener Kazan
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Nisan 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net