13 Temmuz 2020 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Ermeniler Osmanlı’ya ihanet etmiştir!
Ermeniler Osmanlı’ya ihanet etmiştir!
KÜ İle KOSGEB Arasında İş Birliği
KÜ İle KOSGEB Arasında İş Birliği
Bahşılı’da arpa buğday hasadı başladı
Bahşılı’da arpa buğday hasadı başladı
Varlı Sektörün Sorunlarını Bakan Kurum’a Anlattı
Varlı Sektörün Sorunlarını Bakan Kurum’a Anlattı
  YAZARLARIMIZ
ZARURET VE ZARURİ ÖZÜR
07 Mayıs 2016 Cumartesi Bu yazı 18114 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Birkaç ay önceydi. Hükümet kurulmuş ve Akparti hükümeti vaatlerini yapma yolunda çalışır durumdaydı.

Zaman zaman oturup gerek yaşadığımız memleketimizin sorunlarını ve elbette ülke gündemini değerlendirdiğimiz geniş katılımlı yaren toplantısında bir gardaşımız Mayıs’ta ülkede bir değişikliğin olabileceğini ve kabinenin değişebileceğini söyledi.

            Hatta daha da ileri giderek Başbakan bile değişecek çünkü olaylar bunu gösteriyor dediğinde ilk yanlış tespit yaptığını söyleyen ben oldum.

            Daha yeni seçilmiş, halktan yüzde elliye yakın oy almış, belki ilk seçildiğinde bu kadar sempatik gelmiyordu ama sempatik, eğitimi, birikimi, halkla ilişkiler anlamında kendini kabul ettirmiş bir başbakan lider olarak partiyi sırtlamış ve seçimden zafer ile çıkmış. Kabine de yeni seçilmiş ve daha bürokratlarının verdiği brifingler bile bitmemiş ki icraya geçsinler.

            Bu şartlarda neden değişsin. Neden kabine değişsin ve neden Başbakan görevi devretsin ki.

            Elbette artı eksi yönde değerlendirmeler oldu ve genel anlamda siyaseti takip eden bu güzide istişare topluluğunun düşüncelerine bu şekilde devam eder görüşü ağır bastı. 

            Öyle ya neden yok görünüyordu bu değişimin olması için.

            Kamuoyunda pelikan dosyası diye adlandırılan ve dünkü toplantıdan sonra ilk sızan kulis bilgisi ile bir kongre olacağı haberinden sonra sabahlara kadar yapılan yorumlarda ortada hükümet veya Başbakan değişimini gerektiren ciddi! bir sorun olmadığı görünüyordu.

            İstihbaratın şefinin milletvekili adayı olması ile başlayan bir kırılma noktasından söz edip, Davutoğu’nun yüce divan yoklamasında yurtdışına çıkmış olması başlangıç nedeni görünüyordu.

            Aslında tek başlı bir mücadele sergilemekle birlikte çözüm sürecinin silahların tamamen bırakılması durumunda tekrar değerlendirileceği sözü, vatana ihanetle suçlanan gazetecilerin dışarı! Çıkarılmasındaki tavrı, Bülent Arınç ile ilgili Cumhurbaşkanının yaklaşımı ortadayken Başbakanın programına özel davet etmesi gibi hadiseler elbette vardı ortada.

            Vardı ama bunlar bu denli çözülemeyecek veya ortaya başarılı bir başbakanın değişmesini koyacak ayrılıklar değildi. Bu nedenle bana sözünü ettiğim gruptaki arkadaştan özür dilememi zaruri hale getirdi. Tıpkı Başbakanın “benim kararım değil bir zaruriyetten doğan durumdur bu istifa” dediği gibi. Benim yanlış okumamdan değil zaruri bir değişikliktir bu Başbakanlık değişimi.

            Şimdi ne olacak diye düşündüğümüzde tabi ki Başbakan aday isimleri ortada dolaşıyor. Bunların içinde en olmazı Cumhurbaşkanının damadı olan bakandır. Bu ismi birileri bilerek öne çıkarıyor. Eğitimi bikrimi yeterlidir değildir ayrı konu ama uygun karşılanmaz.

Diğer adı geçenlerin ise kişisel olarak tabi ki olumlu olumsuz yönleri var ve olacaktır. Burada Başbakan adayı seçilirken tabi olarak halkın kabul edeceği, temsil gücü yüksek, kendini geliştirmiş biri seçilecektir. Ama öncelenmesi gereken bir konuda Anavatan Partinsin Yıdırım Akbulut görüntüsü vermeyen birinin seçilmesidir. Eğer o söz ona ait değil ama “tak diye söyler şak diye yaparım” derse seçilen bunu halkın kabulü de zorlaşır.

Her ne olursa olsun devletin terör ile ve devletin içindeki hain paralel yapılanma ile mücadele ettiği bu dönemde Başbakanın başarısı için en kalbi duamızı Yaradan rabbimize arz ediyoruz.

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  10-05-2016 - 21:16
Sevgili İsa Bey; Hassasiyetiniz çok güzel ama bir insanı suçlarken biraz daha hak hukuka dikkat etmeniz gerekmez mi. Bu yazıdan iki önceki yazıyı okuyun bir zahmet. Aşağıda önceki yazılar çıkıyor. Bakın Bakalım konu neymiş. Ayrıca her halde benim kadar bu konuda yani askerin polisin hakkı , şehadeti, terör olaylarını yazan kaç kişi var bakmanızı incelemenizi dilerim. Ayrıca paralel konusuna elbette girerim benim ülkeme kim hıyanet yaparsa tabi olarak her duyarlı Türk evladı gibi karşı çıkarım. Çıkmayım mı yani? Neye tepki verdiğinizi anlayamadım. Eleştiriniz can baş üstüne ama dediğim gibi eski yazıları bir okuyun isterseniz. Selamlar...
İsa  -  07-05-2016 - 20:44
Siz öyle sanmaya devam edin.Milletvekili olamaz dendi damat milletvekili oldu.Bakan olamaz dendi bakan oldu.Burası Türkiye sizde hala bir yol tutturmuş gidiyorsunuz.Paralel diye.Gözleriniz o kadar şehit geliyor bundan hiç söz etmiyorsunuz.Ayni bütün gazeteciler gibi.Sadece Allah Razı Olsun Sayın Gencer hemen hemen bütün yazılarında Şehitlerden söz ediyor.Gündem bundan sonra İnşallah Şehitler olur ve de olacak.Başbakan seçildi seçileli sayın Davutoğlunun bir fikri var mıydi?Zaten her kafadan bir ses çıkıyordu.Başbakan dururken bakanlar takır takır açıklama yapıyordu.Ben size söyleyeyim Bekir Bozdağ ilk etapta başbakan atanır ve fazla sürmez damada yerini bırakır sizde damadı neden başbakan olmasın diye savunursunuz.Tabii ki bunun altından paraleli unutmayın hiç olmasa moda paralel ya?!Şehit gelmiş gelmemiş önemli değil onlar rutin olay değil mi?Nasıl olsa madende ölmek doğasínda var.Askerlik yatma yeri değil orda Şehit olmak doğasında var.Polislik desen öyle.Köy korucuları ağaca bağlanır ağzına para sıkıştırılir öldürülür onunda fıtratında var.Canlı bombalar Türkiyenin hemen her yerinde bomba patlatır.Heyhat! Konu ne gündem ne?
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Pınar Taşçı YIKILMAZ
Nusret Kılıç
Şuayip Bütün
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  13 Temmuz 2020 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net