22 Ekim 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Hasandede’de Su Sıkıntısı Çözüldü
Hasandede’de Su Sıkıntısı Çözüldü
Kırıkkale’de “El Emeği Pazarı” Kadınlara Kazanç Olacak
Kırıkkale’de “El Emeği Pazarı” Kadınlara Kazanç Olacak
Gelecek’te Atamalar Başladı
Gelecek’te Atamalar Başladı
Güraçar Kırıkkalespor'da
Güraçar Kırıkkalespor'da
  YAZARLARIMIZ
FAİZ LOBİSİNE TOKAT
10 Mayıs 2016 Salı Bu yazı 20008 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Faiz lobisini bitirecek dev bir proje!

Öncelikle bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür etmek isterim…

Faiz nasıl bir illettir okuyanlar ve araştıranlar bilirler. Ocakları söndürüp insanların canlarına ve mallarına kadar gasp eden bir illettir.

Malumunuz bilirsiniz ve biliniz ki bu faiz havuzunun başında oturanlar Yahudi lobisidir…

Şimdi diyenler çıkacaktır sen mi bitireceksin? Nasıl ki her bir nemruda bir Musa (as) lazım ve İbrahim (as) ateşine su götüren karınca gibi safımız bellidir…

 İslamla birlikte nüzul olan ayetlerle riba (faiz) haram kılınmıştır. Alanda, verende, bulaşanda her türlü zararını görmekte ve görecektir. Ayrıca ribanın hiçbir vakit binası olmamıştır hep yıkmıştır.

Kadim çağlara da biraz bakarak cahiliye döneminden biraz bahsedip ve günümüze kronolojik olarak hep birlikte istifade edelim inceleyelim…

Eski çağlarda, halk, hemen tüketemediği ürününü veya para şeklindeki tasarrufunu, en güvenli yer olarak kabul ettiği hükümdar sarayları ile tapınaklara, saklanmak üzere verirdi. Mevduat şeklinde saray ve mabetlere götürülen bu değerler, buralarda atıl olarak tutulmamakta, ihtiyacı olanlara faiz karşılığında borç olarak verilmekteydi.

HZ Musa’nın (As) 2. kitabı olan Çıkışta, faizle ilgili olarak, “Eğer kavmime, yanında olan bir fakire ödünç para verirsen, onlardan murabaha almayacaksın, onun üzerine faiz koymayacaksın” hükmü yer almaktadır.

Hıristiyanlar da ise, Eski Ahit’de yer alan hükümleri, Tanrı buyruğu olarak kabul etmektedirler. Bu nedenle, Hıristiyanlığın özünde de faizin yasak olması gerekmektedir.

Yahudiler birçok hile ve haksız yeme yollarına başvurmuş ve bu yollarla peygamberlerini aldatmaya çalışmışlardır.  Bu hileli alışverişlerinden ötürü Allah onlara faizi yasaklamış ve haram kılmıştır.

“Riba (faiz) yiyen kimseler, şeytan çarpan kimse nasıl kalkarsa ancak öyle kalkarlar. Bu ceza onlara, alışveriş de faiz gibidir demeleri yüzündendir”.

“Oysa Allah, alışverişi helal, faizi de haram kılmıştır. Bundan böyle her kim, Rabbinden kendisine gelen bir öğüt üzerine faizciliğe son verirse, geçmişte olanlar kendisine ve hakkındaki hüküm de Allah'a kalmıştır”.

“ Her kim de yeniden faize dönerse işte onlar cehennem ehlidirler ve orada süresiz kalacaklardır”( bakara 275 ). Ayrıca kuran-ı azim-ûşan da faizle ilgili 7 ayet vardır.

İlgimi çeken ve faizi sevmeyen biri olarak bu konunun önem arz ettiğini düşünerek bu yazıyı kaleme almayı arzu ettim. (lütfen reklam olarak anlaşılmasın)

İç Anadolumuzun gelişen şehirlerinden Kırıkkale de bir inşaat şirketinin başlattığı bir sistem çok önem arz eden bir ev sahibi olma projesiyle faiz lobisinin ağzına şiddetle tokat vuruyor…

Niyet hayır olunca akıbette hayır olur…

 

Utkum İnşaat Kırıkkalede Türkiye'ye  örnek bir konut satış kampanyasi baslattı. Firma sahibi Hüseyin İbiş ve proje ortağı tecrubeli mütahit  Ercihan Çakmak'a müşteri camiası adına teşekkür ediyorum. Utkum İnşaat'ın Ankara ve Karabük projelerine ilaveten Kırıkkale projesi olan Newkale ve Newkonfor konutlarında yakınen takip ediyorum. Firma kısaca bu kampanya ile 'Herkes Ev Alsın' istiyor.

 

İşte faizle mücadele eden örnek alınabilecek bir proje 8 yıl vadeli banka kredisi yok bankaya bulaşmıyorsunuz, fiyatlar 8 yıl sabit kalma garantisi! Peşin satışta ise %10 indirimde uygulanıyor. Ayrıca otuz ayda teslim kişiye özel ödeme kolaylığı sağlanmaktadır.

İşin içinden nasıl çıkıyorlar? Kısaca bahsedelim. Arsa satın alınarak ilk faiz lobisine darbe burada vuruluyor. İlk kâr bur da yapılıyor müşteriye indirim olarak yansıyarak % 30 kârlı giriliyor.  Ev alacaklara bu % 30’luk indirim yansıtılıyor kurumsal olmaları hasebiyle güven arz etmektedir ve yapılan sözleşmelerle iki tarafta güvence altına alınmaktadır.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
isa  -  10-05-2016 - 20:07
Bir kere temeli faiz olan ve bankacılık sisteminin olduğu bir ülkede ne faiz bider ne de lobisi.Bazı bankalar adını kar payıda koysalar buda bsl gibi faizdir.Kimse kusura bakmasın.Dinimiz islam şartlarından biri olan zekat vermek işlemiş olsa her müsluman malının zekatıni verse o zaman bir nebze faize darbe vurulmuş olur.Ama kaçta kaçımız zekatımızı veriyoruz..Maaşların,aylıkların faizle ödendiği bir sistemde nasıl faizi kaldıracaksınız.O zaman kaldırın bankaları,merkez bankasi dahil kaldırabilir misiniz ?Hayır.Bir kere sizin dediğiniz hayal?!Hayal..Bazılarıda bu hayalde ama nafile.Çünkü siteminde temeli faiz..
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sadettin Şahin
Kırlangıçoğlu Oktay
Bahattin Akyön
Erol Serkan Kılıç
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Ekim 2020 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net