17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
HÂKİM OLMAK
19 Temmuz 2010 Pazartesi Bu yazı 71100 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ulu önderin “Ben, şimdiye kadar millet ve memleket iyiliğine ne gibi hamleler, inkılâplar yapmış isem hep böyle halkımızla temas ederek, onların ilgi ve sevgilerinden gösterdikleri samimiyetten kuvvet ve ilham alarak yaptım. Hedefimiz, gayemiz hep millet ve memleketimizin kurtuluşu, mutluluğu ve gelişmesidir.” Sözünü çoğumuz biliriz.

Halk ile yapılan, onlarla el ele gönül gönüle yapılan faaliyetlerin başarılı olması ve halka rağmen yapılan her türlü hareketinde başarısız olup bir yerlerde tıkanacağı kesindir.

Kırıkkale Belediye Başkanı Veli korkmaz uzun zamandır planlamış olduğu güncel ve Özal tabiri ile “ icraatın içindeni” yaptı. Yani geniş katılımlı bir basın toplantısı yaptı.

Toplantıya sivil toplumun liderleri, birim müdürleri, daire müdürleri, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, partinin il ve ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları başkanları ve gazeteciler ile bu partiye gönül vermiş il ve ilçelerden gelen başkan ve yöneticiler katıldı.

Ne zamandır planlanan diyorum zira bazı konularda Başkanın kesinlikle bilgilendirme yapması gerekiyordu. Ortalıkta konuşulan birçok konu vardı ve bunlar aydınlığa kavuşmalıydı.

Terminalin satılmasından veya özelleşmesinden, 4 yıldızlı otel yapımına kadar, işçi maaşlarından, Çarşamba pazarının yeni Pazaryeriyle birleştirilmesine kadar, asfalt işleminin başlamasından şahsı ile ilgili çirkin dedikoduya kadar bir çok konuda halkı aydınlatması lazımdı. Her kafadan farklı çıkan sese balans ayarı vermesi gerekiyordu.

Gazetelerden bu konularla ilgili söylediklerini okuma imkânınız olur. Zaten bizlerle yani meclis ile paylaştığı ve meclis dışında da şahsi ve grubumuz ile paylaştığı konuları anlattı. Kırıkkale’nin değerli vatandaşlarının bu konularda başkanın söz ettiği maddeleri dikkatlice okumalarını ve yanlışa düşmemelerini tavsiye ediyorum. Bu tavsiyenin asıl nedeni de dedikoduların önüne geçilecek olmasıdır. Çok yakınlarından bile duyulan bu çirkin dedikodular inşallah nihayetlenir.

Burada farklı iki konuya değinmek istiyorum.

Birincisi; Halk ile yapılan faaliyetler başarılı olur dedim. Başkan yapmış olduklarını halka anlatıp, halkın yönetime katılması ve bilgi sahibi olması konusunda bir adım daha atmıştır. Bu önemsenecek bir olaydır. Zira gerçekleri bilip yönetime ortak olan halkın kafasında soru işareti olmadan yöneticilerine güveni çok önemlidir. Benimsedikleri şehrin yönetimine ve gelişimine severek ve arzulu şekilde katkı sağlar. Kapalı kutu olan yönetimde ise bazı şer odaklarının da çıkardığı dedikodu ile gelişim olmadığı gibi şaibelerde ortaya çıkar. Bu anlamda şeffaflık ve halka birlikte yönetme fikri anlamında bu bilgilendirme olumlu olmuştur.

İkincisi ise Başkanın konulara hâkim olma durumudur. Beğenir yâda beğenmezsiniz. Hataları vardır, yanlışları vardır, isteklerinizi yerine getirmiştir veya gerçekleşmeyen arzularınız vardır. Ufku geniştir sizce veya görüşü dar diyebilirisiniz. Ama kabul etmek gereken bir şey var ki konulara çok hâkim ve hitabeti çok düzgün. Kendisini toplum önünde konuşama konusunda eğitmiş bir başkan gördük. Bazıları çok bilgili olur ama iki lafı bir araya getirip konuşamaz. Başkan hem yapmış olduklarına vakıf olduğunu ve hem de bunu anlatma konusunda başarılı olduğunu gösterdi.

İnşallah bundan böyle ki faaliyetleri de bu konuşması gibi düzgün olur, başarılı olur. Zira kazanan belediye başkanı olduğu kadar Kırıkkale ve Memleketim olacaktır.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net