24 Ekim 2020 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
El Emeği Göz Nuru
El Emeği Göz Nuru
Araçlarınızı Kışa Hazırlamak İçin 10 Adım
Araçlarınızı Kışa Hazırlamak İçin 10 Adım
İddialar Gerçeği Yansıtmıyor
İddialar Gerçeği Yansıtmıyor
Mühendislik Fakültesinin Adı Değiştirildi
Mühendislik Fakültesinin Adı Değiştirildi
  YAZARLARIMIZ
NELER OLUYOR
18 Mayıs 2016 Çarşamba Bu yazı 25174 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

YİNE SÖYLÜYORUM SİYASETİ TEMİZ YÜREKLİ İNSANLARIN YAPMASI BU DÖNEMDE ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR.

Güncel siyasete baktığımızda meclisteki partilerin gerek iktidar gerekse muhalefette bir kongre havası hakîm.

Siyasete taze kan mı geliyor yoksa daha mı kötüye gidiyor?

Yine oyun içinde oyunlar dönmektedir. Lobilerin boş durmadığı gün gibi aşikârdır. Türkiye’deki uzantıları bir takım yollarla bunlara hizmet etmektedir.

Partilerin yönetimlerine girmeye sızmaya çalışmaktadırlar.  Ayrıca kriptolardan oluşan adamlarını yerleştirmeye gayret göstermektedirler. Parçala böl yut taktiği…

Sayın Bahçeli işin hakkaniyetini geçte olsa anladı. Düne kadar tasvip etmediğim bir siyaset sergilerken şimdi ise işlerin farklı yönde ilerlediğini bir nebzede olsa fark etti. Şimdi ise partiyi bölmeye çalışanlarla mücadele vermektedir. Birileri çıkıp sosyal medyada Ak Partiye çalışıyor naraları atsa da artık Sayın Bahçeli ülkenin davası olduğunu ve zararın hepimizi yıpratacağının farkında.

Şimdiye kadar devletin başına devlet geçmesi lazım diye slogan atanlar ne oldu da Bahçeliyi düşürmek ve silme çalışmalarına giriştiler? Belki de farkında değiller birilerine maşalık yaptıklarının.

Düşündürücü ve manidardır, dikkatli olmak lazım. Sayın Devlet Bahçeliye sahip çıkmak bu süreçte önemlidir… Önümüzdeki kongre döneminde adayların birbiri ile söz savaşına girişip, birbirlerini suçlayacaklarını şimdiden söyleyebilirim.

Aklıselim düşünerek hareket etmeliyiz. Üstadın dediği gibi “Bizdeki muhalefet iktidarı düşürme pahasına vatanı düşürmeye razıdır” K. Kılıçdaroğlu başkanlık sistemi için kan dökülecek diyor.  Bizler isyan çıkartıp devrim yapmayacağız. Ülkenin “TBMM” si ve Milleti var. Yoksa darbecilerimi davet ediyorsun?

Şunu da hatırlatmak isterim 1994’te grup toplantısında rahmetlik Erbakan hoca geçiş dönemi sert mi, yumuşak mı kanlımı kansız mı kelimesini kullandı diye dönemin holigan medyası halkı kışkırtıyor diye manşet atmışlardı ve anayasa mahkemesi de davada bu sözü dosya halinde önüne koyup ve tabiri caizse linç operasyonuna geçmişlerdi. Hatta malum Pensilvanya’nın gazetesinde başlıklarını hatırlayalım bırak git sen beceremedin sloganları atmıştı…

Bana kalırsa bir şeylerin sinyalini verdiriyorlar. Eğer ki bir ecnebi gelse bizde başkan olsa içleri rahat edecek. Acizliklerinden Sayın Cumhurbaşkanına saldırıyorlar. Bu nedir bilirmisiniz? Bizdeki muhalefetin acizliği, cahilliği…  Erbakanca bunlara cevap; hadi ordan sizi maşalar…

Sayın başbakanımız Ahmet Davutoğlu’yla siyasete taze bir kan gelmişti. Renkli simasıyla ve akademisyen oluşuyla sevinmiştim, belki siyasetteki çarpıklığı giderir hatta çevresini ekibini işin ehli haiz olan deneyimli tabandan gelen siyasetçilerle süsler diye ümit etmiştim.

Sayın Davutoğlu’nun ilk dönemde ilkokul siyasetinden akademik siyasete doğru kaydığını söylemiştim.

Lakin gördüğüm manzara hiçte öyle olmadı tecrübesiz danışmanlarıyla kendini üzdü, yıprattı. Akademisyenlik ayrı siyaset ayrı olduğunu bir kez daha görmüş ve tecrübe etmiş olduk.

Aktif siyaset yapanlar bilir, dışardaki siyasetle kapalı kapılar arkasındaki siyaset farklıdır çok ayak oyunları olur. İşi bilmezseniz anında kendinizi yönetimin dışında bulur ve tüm işlerinizi atalete uğratırlar ve akim bırakırlar. Bu hadiselere mahal bırakmamak için siyasette tabandan gelmeniz ve alt yapınızın olması gereklidir. Basiretli yol arkadaşı ve ekip önemlidir.

Bu işlerde çok güzel organize olanlar var ki gerek iktidar gerek muhalefet partisi temsilcisi olun bir makama gelin sizin hemen çevrenizi sarar ve dış dünyayla bağlantınızı keserler ve ayrıca sizin görmenizi engeller ve sizinle dışardan görüşmek isteyenleri de görüştürmezler görüşünüzü kapatırlar büyük bir sur duvar örerler.

Sizlere ulaşmak isteyenlere de engel çıkarırlar sizi de ikna ederler artık her şeyinizi onlarla yapar olursunuz doğrusuyla yanlışıyla. Hal böyle olunca da yaptığınız yanlışları size doğru gösterirler ve sizlerle işleri bittiği an siz zaten koltuktan gitmiş olursunuz…

Şunu unutmamak gerekir ki devlete hizmet etmek bir bayrak yarışı gibidir. Yorulan kenara geçip yeni gelen yönetime talip olan arkadaşına destek olması erdemliliktir… Biz bunu bilir bunu söyleriz.

Siyasetçi/Yazar


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Keskinli  -  25-05-2016 - 10:17
İsa bey mhp de ki Meral hanım olayı 2. Tansu çiller vakasına dönmeye başladı. Koray AYDIN ın Meral hanım hakkındaki açıklamaları malum. Ayrıca Meral Hanım ın GEZİ olayları ile ilgili açıklamaları milliyetçi camiada şok etkisi yarattı. Açık açık desteklediğini söyledi. Türk İslam davasını savunan bir partinin başına kadın lider olmaz. Sinan OĞAN a gelince çok tanımam ama Türk İslam davasını savunan bir partinin liderliğine aday olup Can YÜCEL denen şahısla yan yana poz vermesi de dikkat çekici. Severiz sevmeyiz ama Devlet Bey hakikaten bir devlet adamıdır. Bunu söylemek için herhangi bir partinin tarafında olmak gerekmez. Konu ile belki alakasız ama. Bugün muhalefetin en büyük çıkmazı çamur at izi kalsın siyasetidir. Halkın arasına inmeyip, etrafındaki yalaka danışmaların sözlerine inanıp siyaset yapan parti liderlerinin bu ülkeye vereceği bir hizmet yoktur. Şunu kabul edelim. Siyasetle çok işim yok. ama kocaman bir gerçek var. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede siyasetin kimyasını değiştirdi.
İsa  -  19-05-2016 - 13:06
Sayın Meral Akşener Sinan Oğan rüzgarı var.Bu rüzgar esmeye başlamıştır.Kim ne yaparsa yapsın.Su akar yatağıni bulur.Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.
Mehmet  -  19-05-2016 - 12:52
Üst ayrı alt ayrı bir yazı?Yazınızdan Mhp li olmadığınız belli olmadığı gibi milliyetçi olmadığınızda belli maalesef.Her şey kulvarında ilerler.Devletin Başına Devlet gelecek diyenler bir yere gitmedi.Ama sayın Devlet Bahçeli sürekli Mhp yi yıprattı.Bunlar açık 2002 de bir hata yaptı iktidarda iken seçime gitmekle.Yetmedi Sayın Meral Akşenerin önünü kesti.Yetmedi Sinan Oğanı ihrac etti.Yetmedi ayni hatayı 7 Haziran seçimi sonrasi yaptı.Sayın Bahçeli hep Akp iktidara taşıdı.Bunu yoldan geçen birine sorsanız söyler.Hayret siz Sayın Bahçeli neden savunuyorsunuz anlamadı.Zamanında cemaati savunanlar şimdi 180 derece döndü neden.Sayın Bahçeli okyanus ötesi derken Fethullah Gülen Hoca efendiye niye böyle söylüyorsunuz diyenlerden kimlerdi.Bırakın Mhp yi Mhp liler düşünsün.Başka siyasi partilerin adamları kendi partileri ile ilgilensin.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Ahmet Tarlabölen
Ahmet Kankal
Sadettin Şahin
Kırlangıçoğlu Oktay
Bahattin Akyön
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  23 Ekim 2020 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net