29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
PATRON, DERNEKLERİ OLMALI!
20 Temmuz 2010 Salı Bu yazı 22686 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kırıkkale Belediye çalışmalarından birine şahit olduk. Hani Millet caddesinden Askerlik Şubesine çıkan rampaya varmadan sağda. MKE’nin düğün dernek içinde kiraya verildiği yer. Hatırlatalım; Bahçenin kenarı çalı tipi duvar gibi setli olan yer. Hani setin içerisi ve dibi içki şişelerinden geçilmeyen yer…

O çirkinlik abidesinin şişe süslü çirkin duvarları yıkılmış, yerine demir parmakçalık yapılmış. İçeriye de Kırıkkale yaşayanlarının/ziyaretçilerinin dinlenebileceği oturma yerleri montelenmiş. İnanın bir anda hayrete düşüyor insan! Çok değişik bir görüntü. Bravo olaya el atanlara… Ailece hoşumuza gitti. Gündüz pek tedirginlik vermeyen kaldırımdan geçişin gecesinden herkes şikayetçiydi.

Sanırım bu tür şikayetlenmeler artık son bulmuştur ve de bulacaktır…

Dört dörtlük mü olmuş, derseniz; Düzenleme bittiyse noksanı yok dersek yanlış olur var! Dinlenmek isteyenler otururken, sohbet ederken ne yapacaklar? Ellerinde kesekağıdı dolusu çekirdek mi çitleyecekler ve o kirlilikler nerede toplanacak? Banklarda oturanların soğuk-sıcak bir şeylere hatta aperatif yiyeceklere ihtiyaçları/istekleri olmayacak mı? Olacak tabi ki!

Gerçi hemen karşısında halen çalışmalar devam ediyor; Kombine bir çalışma da yapılacak olabilir, düşüncesi bizde hakim olduysa da! Gerçek bu. Çözüm düşünüldü ya da düşünülmedi! Özelleştirme yolunda birçok adımı olan belediye sanırım burada noksan gördüğümüz işletmeyi, personeliyle çalıştırmayı düşünmeyeceğine göre; Ne olacak? Bu tür ihtiyaçları karşılatmak için gereken hizmeti siz yapın, diye benzeri işletme sahiplerine mi gidilecek?..

Bu aşamada bir teklifimiz var; Kırıkkale’de bu işi yapabilecek alın teri dökecek birçok özürlü kardeşlerimiz var! Bu hemşerilerimizden birine yahut da birkaçına mı işletme hizmetini verelim? Yok, hayır öyle de münasip olmaz diyenlerinizi duyar gibiyim! Haksız da değiller, böyle düşünen kardeşlerimiz. Ama biz de zaten o şekilde düşünmedik… Kardeşlerimizden birkaçı mutlaka sigortalı bir iş bulmuş olacaklar fakat; Patron veya patronları da mutlaka Dernekleri olmalıdır, görüşündeyiz.

musa_yilmaz71@hotmail.com

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
ÇAY TİRYAKİSİ  -  21.07.2010 - 9:51
KIRIKKALE CUMHURİYET MEYDANI ŞEHRİN ORTAK ADRESİDİR.GENÇLER,ORTA YAŞLILAR BURADA BULUŞUR ÇAYIMIZI YUDUMKLARKEN SOHBET EDERDİK.ŞİMDİ ÇAY YOK.NİYE YOK ?CEVAP YOK.DAYAN ÇİTLEĞİN GÖZÜNE.GENÇLER BANKTAN KALKINCA GERİDE BİR AVUÇ DOLUSU ÇİTLEK KABUĞU KALIYOR.BU TÜR MEKANLARA ÇİTLEK LYERİNE ÇAY HİZMETİ SUNULSA DAHA İYİ OLMAZ MI.ÇAYSIZ SOHBETİN TADIMI OLUR KARDEŞİM
HAKAN GÖKKAYA  -  20.07.2010 - 15:04
Musa Hocam.. Tekrar yazılarını okumak güzel.. Yokluğun hissediliyordu inan.Hıoşgeldin...
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net