27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
GÜZEL OLUR İNŞALLAH
20 Mayıs 2016 Cuma Bu yazı 27048 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir şehri yönetmeye talip olup halkın oyu ile seçilen ve kolları sıvayan insanlar tarih sayfasında yerini alırken şimdi değil yıllar sonra nasıl anılacağının hesabını iyi yapmalı ve ona göre adım atmalıdır.

            Hele bu görev belediye başkanlığı gibi alanı geniş ve şehrin çehresi ile ilgili vazifeler içeriyorsa bu anılma! Daha önem arz eder.

            Geçmişte bizi kaldırımsız şehir olarak tanıtan ve hizmetlerinin arasına kaldırımı almayan belediye başkanı da olmuş. Asfaltın Kırıkkale için pahalı bir hizmet olduğu aymazlığına da yakalanan da olmuş.

            Alışveriş mağazası yaparak adını yazdıran da olmuş, alt yapı alanında onlarca yıl ileriyi görüp el atanda olmuş. İmarı, temizliği, fen işleri kısaca her alanda bugünü düşünmeyip ileri hatta çok ileri yılları önceleyip ona göre plan proje üreten belediye başkanları olmuş.

            Beğenin beğenmeyin bir dönem önce birlikte seçilip görev yaptığımız Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz gibi bazıları da manevi anlamda yaptıkları en kısa söz ile camilere yaptığı hizmet ile anılacaktır. Nokta cami, nur cami desteği, Çarşı camiye başlatma gayreti, vakti yetseydi Gürler ve Fırınlı cami yenileme düşüncesi ile aranız iyi olsun veya olmasın Veli beyi öyle hatırlatacaktır.

            Bugün ise Kırıkkale Belediyesini yöneten Mehmet Saygılı ve ekibinin faaliyetleri göz dolduruyor.

            İyiye iyi kötüye kötü diyeceğiz elbet. Şükürler olsun alacak ihalemiz, boynumuzu önlerinde eğeceğimiz bir kelimiz yok. Bu nedenle açık ve şeffaf konuşmakta bir beis görmüyoruz.

            Her şeyden önce şehrin farklı yerlerinde alt yapı çalışmaları devam ediyor. Farklı yerlere gittiğimizde asfalt, kaldırım çalışmalarını görüyoruz. Yeterli mi elbette hayır. Benim şehrimin çıkmaz sokakları bile kaldırımlı sıcak asfaltlı olmalı. Ama bir gayret var.

            Gerekli gereksiz her yerde her işe ruhsat verilmediği ve denetimlerin daha sık aralıklarla yapıldığını, zabıtalarına derli toplu olduğunu, ,itfaiyenin hızlı olmasını bazen çürük elmalar çıksa da halk ile yüz yüze olan belediye personelinin daha nazik ve iş çözücü olduğunu görüyoruz.

            Temizlik anlamında ara sokaklarda bile elinde süpürge kürek görevli olması bir şehrin olmazsa olmaz temizliğine örnek durumdadır.

            Park bahçelerin her yeri çiçek bahçesine çevirdiğini gördük. Sokakta yürürken bahçe gezintisi havası vermesi ve görselliği ön plana çıkarması çok güzel oldu emeği geçenlere teşekkür bence borçtur.

            Şimdi bu yazdıklarımdan sonra bazıları neler diyecek. Yazıdan dolayı eleştiriler olacaktır. Ben hemen muhalefet yapıp yerden yere vurmadan sakin olmanızı ve bardağın dolu tarafına bakmanızı öneriyorum.

            Tabi ki belediyenin hizmet alanı geniş olduğundan ve yaşamımızı direkt etkilediğinden her alanda eksilerini ve artılarını rahat görüyoruz. Elbette eksikleri var bu belediyenin. Tabi ki kendilerini test etmeliler ve hizmette aksamaya meydan vermeliler. Tabi ki seçildilerse yapacaklar. Tabi, tabi, tabi… Bu tabiler çoğalır gider.

            Ama insanların doğrularını da söylemek lazım ki doğru işler çıksın karşımıza. İnsanın olduğu her yerde hata eksik olur. Ama bizler biraz önce dediğim gibi bardağın dolu tarafını görelim ve diğer tarafını nasıl doldururuz onun için kafa yoralım.

            Zaman zaman çeşitli vesilelerle beraber olduğuz Belediye yönetimine başkandan, yapımcılarına, meclis üyelerinden birim müdürlerine kadar gördüğümüz sıkıntıları zaten söylüyoruz. Burada iyiyi zikrediyoruz ki hep iyi olsun inşallah.

            Şehrimiz güzelleşiyor daha da güzel olur inşalah.

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
İsa  -  22-05-2016 - 20:50
Sadece akp li belediye başkanlarının yaptığıni değil diğer başkanların yaptığnıda görün.İnsanın olduğu yerde hata eksik olur ne demek.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net