24 Eylül 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Uzelli'den Tablet Bağışı
Uzelli'den Tablet Bağışı
Son Kurban
Son Kurban
Biz Konuşmuyoruz Çalışıyoruz
Biz Konuşmuyoruz Çalışıyoruz
Kırıkkale'nin Âşığı Şiirlerini Öksüz Bıraktı
Kırıkkale'nin Âşığı Şiirlerini Öksüz Bıraktı
  YAZARLARIMIZ
HAYIRLI OLSUN
25 Mayıs 2016 Çarşamba Bu yazı 17103 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Dokunulmazlık yasası, Ak Parti kongresi ve Yeni Hükümet vatana millete hayırlı olsun…

Hafta sonu yapılan kongrede altmış beşinci hükümet, yeni Başbakanımız Binali Yıldırımın tek aday olması hesabıyla nihayetlendirildi.

Sayın Binali Yıldırımın konuşmasında genel olarak vurgusuna baktığımızda tamamen sayın reisi Cumhura karşı sadık bir yaver gibi olduğunu gördüm; yolun yolumuz davan davamız tarzı söylemler dikkat çekiciydi, ayrıca terörün ve paralel yapının bitirilmesi içinde sert bir tavır sergileneceği ifade edildi. Bizde deriz ki hizmet edilmesi için destek vermeye devam ederiz. Ülkemizin istikrarı ve güçlü olması için ne gerekiyorsa yapılması önemlidir.

Sayın Davutoğlu’nu dinlerken gördüğüm manzara lisanı hali ve lisanı kalî kırgındı. Bu kırgınlık hem konuşmasına hem de davranışına yansımıştı, konuşmasındaki duygusallık ve İslami duruşu akademisyenliği yani hocalığı ön plandaydı mamafih böyle olmakla birlikte hizmet etmeye davasında kalmayı ve ak partinin içinde desteğe her daim çalışacağını da ciddi manada vurguladı.

Tabi buradan algı operasyonu yapmaya ayrımcılık yapmaya fitne çıkarmaya çalışan bir takım müşahhıslar var. Sayın Davutoğlu için partiye kırıldı diyenler var. Hatta kırgınlar olarak parti kurarlar naraları atanlarda var. Bu işlerin yüzü astarından pahalı olduğunu geçmişte gördük, ayrılıp parti kuranların şimdilerde siyasette esamesi dahi okunmuyor. Hal böyle olunca eskimeyen başbakanımız böyle bir hataya düşmeyeceğinin sinyalini konuşmalarında verdi…

Siyasetin kirli oyununu gördü. Ümit ediyorum O hatalara düşmez çevresine dikkat eder…

Unutulmasınki birlik beraberlik devam edecektir. Bu iki yiğit başbakanda bizimdir kimse fitne tohumları saçmaya çalışmasın…

 

 

                                              *AKIL TUTULMASI*

Muhalefet yakasına baktığımızda çokta iyiye giden bir şeyler göremiyorum, bitmeyen akıl tutulması ve cehalet… 

Seçim çalışmaların da K. Kılıçdaroğlu ne diyordu hodri meydan vekillerin dokunulmazlığı kaldırılsın dememiş miydi?

Karakolda doğru söyler mahkemede şaşar derler ya işte ta kendisi…

Peki neden birinci turda terör örgütünün siyasi yapılanmasıyla oylamada ittifak etti.

Sonraki turlarda toparladı ama tarihe geçti bu kara leke. Lakin bazı bilinçli vekiller kulislerde lobi faaliyeti yaparak fikirlerini değiştirdi.

Çünkü ciddi tepki alacaklarını anladılar. Biliyorlar ki hem teşkilattan hem de seçmeninden çok tepki alacağını sonunda idrak edilebildi…

Aksi takdirde kendi tezleriyle kendilerini çürütmektedirler. Halkın partisi diye kendilerini tanımlayan ilkelerine ters abesle iştigal ederek halkını katleden bir dağ kadrosuna destek veren bir zihniyete destek vermesi ne kadar hasaret içinde hasarettir…

Ben açık yüreklilikle söylüyorum eğer ki ben bu genel başkanın İlçe başkanı İl başkanı ve yönetiminde olmazdım! da velev ki olsaydım, İstifamı vermiştim. Asla da arkasından gitmem ve siyasetini de yapmam ben vatan haini olanlarla ittifak eden biriyle asla anılmak dahi istemem…

Şu da asla unutulmasın ki bu hadiseler tarihe kara harflerle yazılıyor ve utanç kaynağı olunacak bir hadiseye imza attı CHP.

Ülkesinde yapılan her icraata doğrusuyla, yanlışıyla muhalefet ediyor, hadi bunları da görmezden gelelim lakin yapılan bu son dokunulmazlıkların kaldırılmasında pkk’nın siyasi organının yanında yer alması yenilir yutulur değildir.

Birde grup toplantısında çıkıp belediyecilik bizim işimiz diyor bu nasıl bir gaftır. İzmir’de suların kesik olduğunu günlerce kimse söylememiş galiba buda ayrı bir ütopya…

Kısaca bahsedip bitireyim belediyecilik konusunu kimler ne zaman başlattı ve yaptı…

Şimdi belediyecilik denildiğinde akla ilk gelen refah yol belediyeciliği bu ülkede en güzel ve layıkıyla rahmetlik Erbakan hocanın döneminde olmuştur bunu kimse inkar edemez.

Hatırlarsak Sayın Reisi Cumhur Erdoğan İstanbul büyükşehir belediye başkanı iken en büyük sorunu su olan İstanbul’umuzun su sorununu çözmüştü. Musluklardan mırık akardı ben iyi hatırlıyorum o dönemde İstanbul’da yaşıyordum bizatihi müşahede etmiş biri olarak söylüyorum afaki yazmıyorum…

Şimdi bu oylamada MHP’ye bakıyorum CHP gibi yarım yamalak siyaset yapmadı Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Devlet Bahçeliyi de tebrik ediyorum.

Oylamanın başından sonuna kadar dik durarak birçok hainin ağzına şiddetli bir tokat vurup oyunları bozdu…

Artık dokunulması elzem olan vatan hainleri kaçacak delik bulamayacaklar. Kim olursa olsun dokunulması gerekiyorsa dokunulsun iktidar partisi ve muhalefette sağduyulu siyasetçiler Milletin rüzgarını arkalarına almışken ne gerekiyorsa yapılsın ki yürekler bir nebzede olsa ferahlasın.

Şehitlerimizin ve gazilerimizin kanları yerde kalmasın bu ülkenin bölünmeyeceğini bir kez daha anlasınlar.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Recep  -  28-05-2016 - 00:38
Siyasetin Kirli yüzünü görse davutoğlu zaten siyasete bulaşmazdı. Hemde o partide....
Mehmet  -  25-05-2016 - 21:18
Bir parti övgü diğerine yergi.Bu duruma kim getirdi.Bu kadar şehit olmasının sebebi kim.Ne anlatıyorsunuz.Dokunulmazlık nasıl dokunulmazlık kaldırılması.Geçici dokunulmazlık mı kalkar?Kaldırılacaksa tamamen kaldırılmalıydı.Asılların nasıl dokunulmazlığı yoksa vekillerinde olmamalı.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Başar Özdemir
Kırlangıçoğlu Oktay
Bekir Eroğlu
Şevket ÖZSOY
Pınar Taşçı YIKILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  24 Eylül 2020 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net