23 Nisan 2018 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Nafakaya Sınırlama Öngörülüyor
Nafakaya Sınırlama Öngörülüyor
Okuma Azmi
Okuma Azmi
Sağlık Kampüsü
Sağlık Kampüsü
Kimeski Sıkıntılarını Anlattı
Kimeski Sıkıntılarını Anlattı
  YAZARLARIMIZ
GİDENLER ÜZERİNE...
25 Mayıs 2016 Çarşamba Bu yazı 13335 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

   Kimi  sevmediğinden, kimi az sevdiğinden, kimi sıkıldığından, kimi yorulduğundan, kimi bıktığından, kimi çok sevdiğinden gider. Ama hepsinin ortak noktasıdır ardında bırakmak birilerini. Kimi sevdiğini, kimi nefret ettiğini, kimi ise bir şey hissetmediğini. Bazısının kalbi acır giderken içi kan ağlayarak gider, bazısı koşarak gider belki kaçarak. Çoğu gider birçoğu. Aklında gitme arzusuyla yaşayıp gidemeyenlerden daha merttir onlar. En azından gitmiş yolunu çizmişlerdir.  Geri dönmek için gidenler, bir de asla dönmemek için gidenler...

   Kimi bekler sevdiğini aylarca, yıllarca sessizce. Kimi ise şükreder gittiğine iyi ki gitmiş diye. Kimi üzülür kahrolur, gözyaşı döker. Kimi kin duyar, nefret eder. Adını bile anmaz olur. Yok sayar, lanet eder. Gidenlerin şanı yürür, kalanlarsa, kaldığıyla kalır.

Umulmadık bir anda çalar bir gün kapıyı, 
Ayrılıktır acıyla yürekleri kavuran, 
Diyecek söz bulunmaz sessiz vedadan başka, 
Kelimeler tükenir gidenlerin ardından… 

Vedaya kalkan eller bazen inmez yerlere, 
Ağlamaklı bakışlar dalar en derinlere, 
Gözden düşen damlalar dönüverir sellere, 
Hıçkırıklar dökülür gidenlerin ardından… 

 Şair Ersin Kayışlı'nın da dediği gibi umulmadık bir anda çalar kapıyı.  Alıştırmadan yokluğuna, yalnızlığın boşluğuna iter insanı. Giden de kalan da haklıdır belki de. Ne kadar hayatımızın geri kalanında olmayacaksa da giden, keşke seni hiç tanımasaydım dememek lazım. İyi kötü herkes bir şeyler katar insana. 

Peki hangisi daha çok acıtır canını insanın?  Ardında bırakmak mı birini,  yoksa bırakılmak mı ortada yapayalnız ?  Bu çoğu zaman ortak bir sonuca varılması güç bir sorudur. İki taraf içinde değişir cevaplar. Giden olmak her zaman zordur derler. Giden her şeyini bırakıp gidermiş o yüzden ona daha zor gelirmiş. Peki ya kalanın her şeyi, gidense. O gittiğinde hikayesi yarım kalacaksa ?


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
İsa  -  25-05-2016 - 21:55
Hayat bir ırmak gibidir.Bir taraf giderken bir taraf gelir.Önde olanlar gidecek ki.Arkadakiler gelsin..
Makar Alekseyeviç  -  25-05-2016 - 21:07
İnsan hayatında hiç bir hikaye yarım kalmaz , mutlaka bir son vardır ve hiç bir son mutlu değildir. Fakat önemli olan son değil, asıl önemli olan son ana kadar yaşanan güzel anlar ve acı dolu anlardır. Umulmadık bir anda gelmezmi beklenen zaten , gidişide umulmadık bir anda olur. Şems , Mevlanaya umulmadık bir anda geldi ve yine umulmadık bir anda gitti. Bu gidişten sonra hep mevlanayı dinledik. Şems ne yaptı hiç bilmedik. Giden susar , sevdiği halde giden susar. Alışkanlık bir dosta , bir sevgiliye alışmış olmak yine onun da birgün gideceğini bile bile , bunu düşünmeden sevmiş olmaktır.İnsan dünyaya yalnız gelir , yalnız gider. Eğer insan seviyorsa ve seviliyorsa ne mutlu ona , öteki türlü herşey bencilliktir. Liv Ullmann\'dan bir alıntı yapayım; yalnız uyanıp, yalnız olduğunun bilincinde olmak, birinin yanında yalnız olarak uyanmaktan iyidir.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Fazlı GÜVENTÜRK
Kırlangıçoğlu Oktay
İsmail Dursun Kuzucu
Şevket ÖZSOY
Hakan Gökkaya
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Nisan 2018 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net