01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
RENKLENEN KIRIKKALE
31 Mayıs 2016 Salı Bu yazı 27610 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Baharın gelmesi ile her yer yeşillenirken, şehrimizin renklenmesi de insana ayrı atmosfer katarak göz zevkimizi doyuruyor. Kırıkkale Belediyesi belki de herkes tarafından takdir edilecek bir çalışma başlattı ve Kırıkkale’yi girişinden çıkışına her yeri çiçeklerle donattı. İlk bakışta herkes acaba hangi çiçekçi zengin edildi söylentileri çıksa da perde arkasında daha çok takdir hak edecek bir konu var.

 

Kırıkkale Belediyesi peyzaj işlerine harcadığı parayı göz önüne alarak kendi bünyesinde sera kurdu. Bu devasa serada bugün şehrimizin her bir yerini rengârenk yapan çiçekler yetiştirildi. Parklar, yollar, Cumhuriyet Meydanı, Bağdat Köprüsü, Zafer Caddesi, Samsun Bulvarı hemen her yer bu çiçeklerle donatıldı.

 

Tam 360 bin adet çiçek şehrimize renk kattı. Bir emekli olarak bu görüntüler içimi ferahlattı. Üstelik bunun Belediyeye çok az paralara mal olması ayrıca içimi rahatlattı. 360 bin adet çiçek Belediye serasında yetiştirilirken, yetiştirilen çiçekler İş Kur tarafından gönderilen işçiler tarafından şehrimizi donattı. Birçok belediye bu işçileri çalıştırmadan maaşlarının İş Kur tarafından verilmesini sağlarken Kırıkkale Belediyesi her birini çalıştırarak şehri güzelleştir.

 

Japon Park olarak başlatılan Şehitler Parkı olarak tamamlanan, parkta birkaç eksiği olmasına karşın şehrin ayrı bir huzur noktası oldu. İçerisinde gölette kuğu beslenmesi de ayrı bir güzellik. Ancak içerisinde ki Suriyeliler ve göledin temiz olmaması parkın genel durumunu bozmakta ve aileleri uzaklaştırmakta. Arkasında başlayan Adliye İnşaatın tamamlanması ile bu sorununda çözüleceğine inanıyorum.

 

MKE Lojmanlarının yıkılarak Kırıkkale’nin en büyük parkının da çalışmaları başlatıldı. Bu çalışmaların biran önce tamamlanmasını ve insanların bu parklardan faydalanmalarını merakla bekliyorum. Ancak parkların profesyonel ekipler tarafından yapılmasını ve içerilerine muhakkak gelir sağlamak ve insanların vakitlerini değerlendireceği işletmelerin konulması taraftarıyım. Kırıkkale’de sosyal alanların genişletilmesi taraftarıyım. Buralara işletmelerin yapılması ile yalnızca Yenişehir ve Bulvar Park yükünün hafifletmiş olur. Bu tür alanlar ne kadar büyürse hizmetin o kadar artacağı kanısındayım.

 

Bulvar Park demişken trafik sorununa da değinmeliyim. Özürlüler için yapılan yolların önüne araç park edilmesinden doğan sıkıntılara karşılık duba dikilmesini takdirle karşılıyorum. İnsanlar için en büyük engelin diğer insanlar olduğuna inanıyorum. Belediyenin bu konuda hassas davranmasına teşekkür ediyorum. Ancak Kırıkkale’de çok büyük bir trafik sorunu görüyorum, her yıl bu sorunun daha fazla büyüdüğüne tanık oluyorum. Şehir merkezinin küçük olmasından dolayı park sorunu ile karşı karşıya kalıyoruz. Belediyenin yeni otopark alanları açması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca şehir merkezinin de genişletilmesi ve zafer caddesine sıkışan şehrin Millet Bulvarı ya da Samsun Bulvarına genişletilesi için her türlü projenin hayata geçirilmesi gerekiyor.

 

Öte yandan Ramazan yaklaşıyor. Her Ramazan olduğu gibi, kardeşliğin, ibadetin, huzurun, paylaşmanın bol olduğu bir Ramazan diliyorum. Zengin sofralarda iftar yapanlara bol bol yardım çağrısında bulunuyorum. Bu ramazan her yazımda gözümle gördüğüm yardımları yazacağımı beyan edeyim. Yazacağım çünkü insanları yardıma teşvik edeceğim. Bu bağlamda Kırıkkale Belediyesini de göz ardı etmemeliyiz. Kırıkkale Belediyesi Sosyal Konsey aracılığı ile bu Ramazan’da da ihtiyaç sahibi ailelere ulaşarak gıda yardımında bulunacak. Özellikle sosyal konsey bünyesinde puan usulü ile ailelerin kendi ihtiyaçlarını seçebilecekleri sistem sayesinde daha iyi bir hizmet anlayışında olmasını takdirle karşılıyor ve devamını diliyorum.

 

 

 

KALDIRIN CENAZEYİ

 

 

Daha önce birkaç sohbetim de Kırıkkalespor’un şehir olarak şampiyonluğa hazır olmadığını ve şehrin biran önce bu şampiyonluğa hazırlanması gerektiğini söylemiştim. Kastım tam da buydu. Takım şampiyonluğa hazırdı ama şehir hazır değildi. Sezon başında birleşme sürecinde bahsettiğimiz sorunlar kapıdaydı. Sezon boyunca yaşanan gerilimlerden dolayı Kulüple siyasilerin arası açıktı. Kavga ve gürültüden beslenen yöneticilerin siyasetçiler aleyhine sarf ettikleri sözlerin ödemesi sezon sonundaydı. Yönetim içerisinde ki çatlak, sendika ve şehir gurubunun ayrılacağına işaretti.

 

Sonuç olarak takım şampiyon oldu. Hemen belirteyim, Sendika Genel Başkanı Pevlül Kavlak’a desteklerinden dolayı, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya desteklerinden dolayı, Kulüp Başkanı Metin Karakuş’a hizmetlerinden dolayı, Sendika Şube Başkanı Mürsel Öcal’a hizmetlerinden dolayı tüm Kırıkkale olarak teşekkür ediyoruz.

 

Ancak her kim ki 18 yıl sonra gelen bu şampiyonluğu doya doya yaşamamıza mani olmuşsa onu da Kırıkkale olarak Allah’a havale ediyoruz. Takım şampiyon olmuş hayallerimiz var konser verilir, panayır kurulur, eğlence yapılır birde bakmışız her şey hayal de kalmış. Sadece yol yorgunu döndüğümüz Afyon dönüşü havai fişek, mehter takımı gösterisi, şampiyonluk bitti kavgaya devam.

 

Ya bıkmadınız mı kavgadan? Yozgat’la kavga, Kırşehir’le kavga, Çankırı ile kavga, Vali ile kavga, Milletvekilleri ile kavga… Yanlış anlamayın haklı kavgalarda herkesten önce koştuğumu herkes bilir. Ama Kırıkkalespor Şampiyon olduğunda bile kavgayla anılmasın istiyorum. Şimdi kavga edecek kimse kalmadı, Yozgat, Kırşehir, Çankırı Amatörde kaldı, Vali Şehri terk etti, Milletvekilleri takımdan elini çekti. Kavga edecek kimse kalmayınca herkes birbirine girdi. Futbolcusu, yöneticisi, başkanı, sendikası hepsi birbirine düştü.

 

Neden? Kimse iş bilmiyor da ondan! Kimse siyaset yapamıyor da ondan. Kimse tecrübeli değil de ondan. Ama en çokta kararsızlıktan! Kim haklı kim haksız bizi ilgilendirmez, bizi ilgilendiren transfer sezonunun başlayacağı, bizi ilgilendiren 2 ay sonra 3. ligin başlayacağı. Bizi ilgilendiren sözleşmeli bir tane futbolcumuzun olmadığı, teknik Direktörümüzün devam edip etmeyeceği. Gidin kavganızı başka yerde yapın. Ama şu cenazeyi ortadan kaldırın!  İki aydır kavga ediyorsunuz, yöneticiler birbiri ardına basın açıklamaları yapıyor, futbolcular sosyal medyada baş kaldırıyor.

 

Kendinize gelin. Gelemiyorsanız, ağır geldi ise size verilen değerler, bırakın gidin. Bu cenazeyi biran önce kaldırın. Zaman kaybedip Kırıkkalespor’a zarar veren her kim olursa olsun karşısında dururum. Emin olun bu taraftar da durur. Şuan en önemli şey zaman kaç haftadır bugün yarın sallayıp duruyorsunuz, şehrin tansiyonunu çıkartıyorsunuz. Her taraf öncelik Kırıkkalespor diyor. Görelim önceliğiniz Kırıkkalespor mu değil mi? Önceliğiniz Kırıkkalespor’sa, bu takımın zaman kaybetmesini istemezsiniz. Kim başkan oluyorsa olsun, kongreden çıkan başkan benim başkanımdır. Kongreye kadar takıma zarar veren, süreci uzatan herkes benim gözümde kangrendir. Tek bir şey yapıp, her şeyi düzeltmek dururken, her şeyi yapıp, tek bir şeyi yapmamak ne demektir.

           

Bir kongre kararı için tam 2 ay bekledik. Bizim derdimiz şu başkan olsun, bu olmasın değil. Hiçbir zaman da bu kafada olmadık, Kırıkkalespor’un başkanı kimse bize düşen destek olmaktır. Ancak bir tıkanıklık varsa çözmekte başkana düşer, en son çözümse her zaman kongredir. Aylardır beklediğimiz yönetim kurulu toplantısı nihayet gerçekleşti. Evvela toplantıda yönetim kurulu üyeleri hariç bulunanlar ne alakaydı. İki taraftan da kulüple hiçbir alakası olmayan kişiler vardı. Bundan daha vahim olanı ise Kulübün kapısında bekleyen polislerdi. Koskoca Kırıkkalespor tarihinde ilk defa polis nezaretinde yönetim kurulunu topladı. Bu ayıptır, koca koca adamların ayıbıdır, Kırıkkalespor’u küçük düşüren bir harekettir. Yahu siz bir sene birlikte bu kulübü yönetmişsiniz, anlaşamaz tartışırsınız, siyaseten yollarınız ayrılır, ancak bir yönetim kurulu toplantısı yapamayacak kadar yada bunu polis nezaretinde yapacak kadar büyütmemelisiniz.

 

Çift başlılık her yerde problemdir. Sendika gurubu şehir gurubu diye bölünmek çift başlı sistemi getirdi sonucu da Kırıkkalespor’a zarar ettirdi. Bu sorunu çözmek yönetim kurulu üyelerine düştü, geçte olsa kongre kararı alındı. Ancak yönetim kurulu toplantısı tam bir fiyasko! Bir kulübün yönetim kurulu defterinin kaybolması ne demektir. Çok merak ediyorum haftalardır delege sayısı anlaşmazlığı var. Delegelerde neden gizlenmektedir.

 

Kulüp Başkanı basın toplantısında 250 civarı delegeden bahsetti. Aynı başkan yönetim toplantısında 119 delege olduğunu söyledi bu ne yaman çelişkidir. Basın toplantısında anlatılanlar yalan mıdır?

 

Neyse ki 19 Haziran kongre tarihi olarak belirlendi. Ancak karar defterinin bir an önce ortaya çıkartılması gerekir. Karar defterinin nüshaları tamamlandı ise eski karar defteri ortaya çıkartılıp alınan kararlar delegelerle paylaşılmalıdır. Kaybolmuşsa kimin sorumluluğunda ise cezası kesilmelidir ve kulüp tarafından yasal işlem biran önce başlatılmalıdır.

 

Ayrıca üye ve delege bilgileri de kamuoyu ile biran önce paylaşılmalıdır. Yasal olmayan işlem var ise yöneticiler tarafından işlem başlatılmalıdır. Gelir gider kalemleri bir bir açıklanmalıdır. Kulüp zararda mı karda mı kamuoyuna açıklanmalıdır.

 

Artık kimsenin sabrı kalmadı. Bütün bilgilerin gizemli olması taraftarın ve tüm şehrin sabrını zorlamaktadır. Kırıkkalespor borçsuz bir kulüptür, MKE ye dönmemek için her şeyin şeffaf olması gerekir. Gizlenen her şey kafalarda soru işareti sebebidir. Kimsenin tarafında değilim ancak ömrünü Kırıkkalespor’a adamış bir Kırıkkalespor delegesiyim.

 

Kim Kırıkkalespor’un itibarsına, onuruna, şerefine, kasasına halel getirirse onunda aslanlar gibi karşısında dururum. Tıpkı paralarını sosyal medyadan isteyen her birini diğerinden daha çok sevdiğim futbolcuların karşısında durduğum gibi.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Bilirkişi  -  08-06-2016 - 00:11
Mevcut başkan neyi yanlış yaptıysa yazın.YOK takım profesyonel lige Çıktığı için yeni başkan Adayları leş kargası gibi kulüp Başkanlığı\'nı ihale kapmak için kartvizit yapmak için geleceklerde takım aynı sene amatöre düşeerrrr
metin kaplan  -  06-06-2016 - 00:10
Başkan geçmiş yöneticileri NİTELİKLİ DOLANDIRICI diye suçlamıştı. Kırıkkale görüyor kimin NİTELİKLİ Olduğunu???????.
71  -  03-06-2016 - 14:21
kırıkkale gözümüz aydın kayıp olan kırıkkale spor defteri bulunmuştur.bu şahsa 10 binlira mükafat verelim.defteri bulduğu için
kırıkkalesporlu  -  02-06-2016 - 14:55
klübü mesken tutmuş kendini oranın parçası sanan altyapıhocalarını istemiyoruz.altyapı olmadan üst yapı olmaz...
Kırıkkalesporlu  -  02-06-2016 - 08:01
Kırıkkalesporun içinde bulunduğu sıkıntıyı bu kadar güzel bir şekilde ifade ettiğiniz için teşekkür ediyorum. 24 Nisan 2016 tarihinde 4 yıl sonra tekrar profesyonel lige döndük, alınan kongre tarihi 19 haziran 2016 yaklaşık 2 ay sonra. Kırıkkalespor için kaybedilmiş 2 ay, böyle bir şey olabilir mi ... Birileri bu takım üzerinden rant sağlamaya çalışıyor, bu takımı sevdikleri falan yok. Bu nasıl bir koltukmuş geçen bırakmak istemiyor, açıklama yaptığında en iyi Kırıkkalesporlu zannedersin. Ayıp daha ortada ne yönetim, ne futbolcu nede teknik direktör var. Karar defterinin kaybolması nasıl bir rezalettir, yıllar önce Ali Koç UZEL\' in yaptığını şimdi kendisi yapıyor. Yazık Kırıkkalesporun boşa geçen zamanına.
Seversen  -  01-06-2016 - 19:00
Başkan bütün itibarını kaybetti. Yalanla dolanla bu takım yönetilmez. Hocayı kovdum diyor 55 oyuncu ile görüştüm diyor. Kikin raporuna göre transfer çalışması yapıyor.
Mehmet  -  01-06-2016 - 00:26
Ah birde çiçekleri alan olmasa. Ne güzel olacakta.Ev çiçekleri değil onlar şehir için bir bunu anlayında almayın.Şehrin güzelligi için .
isa  -  01-06-2016 - 00:16
Kırıkkale Sporu süper liğde görmek isteriz.
Taraftar71  -  31-05-2016 - 14:19
Hakan bey yönetim belli olmadan klupten çıkmayan kendini takımın başına getirsinler bir yer kaparım diye bekleyen hocalar var.yonetim belli olduda bizmi duymadık.yonetim yeni hocami atadi.taraftar olarak ne bal takımında nede alt yapıda her dönemin yanında olan hocalari istemiyoruz.bunuda bu arastir bakalım...
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net