26 Kasım 2022 Cumartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
BAŞARILAR DİLERİZ
BAŞARILAR DİLERİZ
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
SİLAH OSB  TOPLANTISI YAPILDI
SİLAH OSB TOPLANTISI YAPILDI
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
  YAZARLARIMIZ
Çiçekkale
08 Haziran 2016 Çarşamba Bu yazı 29942 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Orta Anadolu’nun bu güzide şehrinde yaşamak beni her zaman mutlu etmiştir doğrusu. Bakımsızlığına , bahtsızlığına, alabildiğince kötü yönetilmesine rağmen bir Kırıkkale’li olarak bu şehirde yaşamaktan mutluyum.

 

Herşeye rağmen tabiî ki şehrimizin güzelleşmesi, yaşaması daha kolay ve kaliteli bir şehir haline gelmesini isterim.

 

Evet, sayın belediye başkanım bu sebeple baharla birlikte Kırıkkale sokaklarını çiçeklerle süsleyerek “çiçekkale” haline dönüştürdüğünüz için teşekkür ederim.

 

Yazıma teşekkür ile başlıyorum. Çünkü bizim muhalefet anlayışımız körü körüne muhalefet değil, iyiyi görme kötüyü, doğru olmayanı eleştirme üzerinedir. Üstüne üstelik yapıcı eleştirilerle şehrin yönetimine katkıda bulunmak istiyoruz.

 

Ama Kırıkkale’nin sorunları öyle çiçekle, böcekle çözülecek gibi değil. Kırıkkale’nin sorunları daha köklü ve büyük projeler istiyor.

 

Amacımız aslında üzüm yemek ama bağcı bizi umursamıyor.

 

İş başına geldikten sonra gördüğümüz en köklü proje şimdilik Tarihi MKE evlerini yıkmak oldu herhalde.

 

Mesele sadece Belediyenin iş bilmemezliği ve çalışmaması değil kadersiz Kırıkkale, iktidar ne istediyse verdi lakin iktidar Kırıkkale’ye hiçbir şey vermedi. Yani iktidarın nimetlerinden neden Kırıkkale hiç faydalanamaz buna kimse açıklık getirmiyor.

 

Kayseri yolu üzerindeki kavşak inşaatı başlayalı bir yılı geçti. Daha ortada bir şey yok. Neden kimse çıkıp eleştirmez anlamıyorum.

 

Otopark sorunumuz var mı? Var bu sorun ile ilgili bir proje bile duymuyoruz.

 

Sanat ve kültürel çalışmadan sadece “Ramazan eğlencelerini” anlayan belediyenin sınıfta kaldığı aşikardır.

 

Özellikle Belediye güzel bir çalışmaya imza atarak Kırıkkale evleri projesini başlatmış, ama öte yandan da Kırıkkale’nin gerçek tarihi evlerini bir bir yıkmaktalar.

 

Önümüzde ki süreçte Kırıkkale il milli eğitim müdürlüğü binası ve Endüstri  Meslek Lisesi binasını da yıkarlarsa hiç şaşmam.

 

Şehirli olmak ve Kırıkkalelilik bilinci oluşturmak için bizi biz yapan değerlere sahip çıkmak gerekiyorken biz tam tersi tarih ile bağlarımızı kesiyoruz.

 

Maalesef sadece sokak süpüren, çöp alan, içilemeyen suyu çeşmeden akıtan belediyecilik modern ve çağın gereklerini yerine getiren belediyecilik değildir. Bu dediklerimiz bürokratların yaptığı rutin işlerdir. O halde modern belediyecilik  yapılmıyorsa seçilmiş ne iş yapar? Ne işe yarar? Gerek var mıdır? diye sorarlar tabiî ki.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
M.AKİF  -  13-06-2016 - 08:22
BU BAŞKANA OY VERDİĞİM İÇİN ÇOK PİŞMANIM HOCAM. YENİ BİRİSİ DEDİK GENÇ DEDİK AMA MAALESEF BELEDİYECİLİĞİN GEREKTİRDİĞİ YETERLİLİK BU KİŞİDE DE YOKMUŞ. BÜTÜN HAYAL GÜCÜ ÇİÇEK YETİŞTİRMEKSE BU BAŞKAN KIRIKKALEYİ TANIYAMAMIŞ MAALESEF. BAŞIBOŞLUK KURALSIZLIK OTORİTESİZLİK ALMIŞ BAŞINI GİTMİŞ. ADAM HALA 3 AYLIK ÖMRÜ OLAN ÇİÇEKLERLE UĞRAŞIYOR.NE GENÇLER YÖNELİK BİŞEY VAR NE OTOPARK SORUNUNA Bİ ÇARE VAR ESNAFLARIN MALLARI KALDIRIMLARDA VATANDAŞ KALDIRIMDA YÜRÜYEMEZ OLDU. PAZARLAR YARISI DIŞARIDA GELİŞİGÜZEL SATIŞ YAPANLAR GELİŞİGÜZEL TRAFİĞİ KAPATANLAR. BENCE BAŞKAN ETRAFINDAKİLERİ KOVMALIDIR
İsa  -  12-06-2016 - 17:57
Evet maalesef Kırıkkale bir il görünümü kazanamadı.Herhalde bu gidişlede kazanamayacak gibi.Yollar sanki araba park yeri hele hele parasız olan çarşıdaki ara sokaklar üç kuruş vermemek için kaldırımlara kadar araba park yeri olmuş.Birde Kırıkkalenin kaç ilçesi var.Bu ilçelerin kaçında sgk merkezi var.Keskindekide bir türlü faaliyete geçemedi.Hala Kırıkkaleden işleri yüruyor.Bir Keskin haric 60 kilometre uzakta olan Deliceye neden bir Sgk merkezi kurulmaz.Anlamış değilim...
VATANDAŞ RIZA  -  09-06-2016 - 15:28
Özellikle otopark konusunda maalesef hiçbir gelişme yok.Düzeleceği de yok görünüyor. Yeni yapılan binalarında yapılması gereken otoparkın yapılmayarak sadece ceza ile kurtulduklarını duyuyoruz. Kırıkkale belediye anlamında daha önce hiç bu kadar başıboş kalmamıştı. Şehrin merkezindeki yıkılan MKE lojmanlarının yerinde her türlü alkol masaları gencecik çocukların ahlaksızlıkları...Binaları yıkınca oranın düzeldiğini düşünüyorlar..
KIRIKKALELİ 71  -  08-06-2016 - 11:57
HOCAM YAZINIZI OKUDUM BUNLAR ŞEHRİN İÇİNE YAPILANLAR DÜNKÜ HABERLERDE OKUDUM SANAYI MAH.KANAL AÇIK OLDUĞU İÇİN KANAL FARELERİNİN GEZDİĞİNİ,YOLLARIN AÇILMADAN TAŞ DÖŞENDİĞİNİ YAPILAN YOLLARDA KALDIRIM OLMADINIĞINI,MAHALLEDE HER TÜRLÜ HAYVANIN BESLENDİĞİNİ,ÇÖPLERİN GÜNÜNDEN İKİ GÜN ÖNCE KONDUĞUNU DAĞINIKLIĞINIDA BU EKSİKLİKLERDE EKLEMEK İSTEDİM.İLĞİLİLERE
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sadettin KARALÖK
Dede BULUT
Başar ÖZDEMİR
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Hidayet DOĞAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Kasım 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net