27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
BİRLİKSİZ DİRLİK OLMAZ
10 Haziran 2016 Cuma Bu yazı 27385 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 “Sizinle savaşanlarla savaşın.” Yani, sizinle savaşmayanla savaşmayın. İşte İslam’ın savaş konusundaki ilk emri budur.

Nitekim Hz. Peygamber, komutanlarına kadınları, çocukları, yaşlıları, mabetlerde kendini ibadete verenleri" öldürmemelerini sıkı sıkıya tembih etmiştir.

Yapılan savaş “fi sebilillah” yani “Allah yolunda” olmalıdır. Başkaları yeni ülkeler ele geçirmek, hammadde kaynaklarına sahip olmak gibi gayelerle savaşıyor olabilirler. Fakat bir Müslüman ancak Allah yolunda savaşır. Yani, yeryüzünde zulmün, fitnenin, kaosun önüne geçmek gibi gayelerle mücadele eder.

Savaş esnasında veya sonrasında haddi aşmak, taşkınlık yapmak caiz değildir.

İslam savaşa böyle bakarken atalarımız yani ırkımızda savaşın sınırlarını çizmiştir. Bizler kiminle savaşacağımızı bildiğimiz gibi kime nasıl muamele edeceğimizi de çok iyi biliriz şükürler olsun.

Tarihimizde utanacağımız bir şey yoktur. Şimdilerde kendilerini Türk saymaktan korkar olanlar her ne kadar şanlı tarihimizle övünmek bir yana korkar oldularsa da aslını inkar etmeyenlerin sayısı oldukça fazladır şükürler olsun.

Dünyanın süper güçleri farkındaysanız birden bire üzerimize gelmeye başladı. Hemen bunu alıp dış politika hatalarına bağlamak veya dünya lideri denilen Cumhurbaşkanın herkese kafa tutuyor bu işlerde ondan başımıza geliyor anlayışına girmemek lazım gelir.

Bir ülke benim sınırlarımı delecek, havadan karadan her neyse işgal edecek, efendim ben onlara nolmuş bilmem kaç saniye işgal ettiyse diyeceğim. Öyle mi? Gerekeni yapmazsan bu birkaç saniye birkaç dakika saat gün hafta ay yıl olur. Kimse ticari ilişkisi olan bir ülkeye düşmanca his beslemez. Beslerse o ülkede düşnamlığın gereğini yapar değil mi?

Sen dost olacaksın, müttefik olacaksın, stratejik ortağım diyeceksin, sonra da bölgede bizimle resmen savaş halinde olan bir silahlı örgütün artık herkes tarafından bilinen ortaklığı ortaya çıkmışken bir kanadı ile fingirdeşeceksin. Onlara her türlü yardımı yaptığın gibi üstüne birde beraber operasyon yapıyoruz diye kimin ortaya çıkardığını herkesin tahmin ettiği terör örgütüne karşı bu örgütü kullanacaksın. Yani dost ülkenin kötüsünü kendine partner yapacaksın var mı öyle şey?

Devlet içinde devlet olma emeli ortaya çıkan ve resmen terör örgütü sayılan kişilere kucak açıp, terör örgütü değil diyeceksin. Olur mu böyle dostluk, ortaklık.

Kalleş devletlerin desteklediği bir kişi tarafından desteklenen Suriye vatandaşlarından evlerini terk edenlere kucak açışımızı alkışladığınızı söyleyecek, hemen ardından gidip parlamentonuzda soykırım kararı çıkaracaksınız. Bunu yaparken hıyanet sayılan davranışları ile Türk diye adlandırılan ve yakasında Ermeni rozeti ile oylamaya katılanlarla beraber yapacaksınız.

Süperler böyle de a süperler farklı mı? Ülkesinde yedi kıtadan tüm ülkelerin istihbaratlarının cirit attığı komşu ülke bile diğerlerine yaslanarak yüce Türk milletinin insani amaçlı bulunan askerlerine diklenecek. Normal mi?

Dini referans aldığını söyleyen örgüt gelecek yüzde yüze yakını Müslüman olan ülkemde bomba patlatacak ve onlara göre küffar ile kırıştıracak bu mu normal?

Kısaca bin birinci kere yazıyorum söylüyorum ve diyorum ki yok bize bizden başka dost. Bir olalım birlik olalım dirlik olalım. Bazı sosyal medya erkeklerinin ! yaptığı gibi sahte hesaplarla devletin başını, devletin hükümetini yıpratmak için hak diyecekken …demeyelim. Birlik olma zamanı yoksa dirlik kalmaz. Bu işi yani birlik olma derdimizi siyasetin kirliliğinin kollarına bırakmayalım.

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Ali Dursun  -  12-06-2016 - 18:29
Biz sözü yıllardır söylüyoruz.Türkün Türkten başka dostu yoktur.Biz hiç bi zaman Türklüğümüzden utanç duymadık bizzatihi gurur duyduk.Dünde böyleydi bugünde böyle yarında böyle.Birgün farklı bir farklı değil.Ne Mutlu Türküm Diyene demek bazılarına ağır gelebilir ama Türk olanlara değil. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir ferdiyiz.Bununlada gurur duyarız.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net