24 Eylül 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Uzelli'den Tablet Bağışı
Uzelli'den Tablet Bağışı
Son Kurban
Son Kurban
Biz Konuşmuyoruz Çalışıyoruz
Biz Konuşmuyoruz Çalışıyoruz
Kırıkkale'nin Âşığı Şiirlerini Öksüz Bıraktı
Kırıkkale'nin Âşığı Şiirlerini Öksüz Bıraktı
  YAZARLARIMIZ
TERÖR ÇÖZÜLÜYOR
14 Haziran 2016 Salı Bu yazı 18720 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR GÜN VAHŞETE VE TERÖRE KARŞI BİR VE DİRİ OLMA GÜNÜDÜR.

Bölmek, parçalamak, zulüm etmek ancak hain kalleş terör örgütlerine ve onlara destek verenlere yakışır…

Zulme rıza zulümdür. Kim bu hainlere destek oluyorsa onlarda cehennemlik olacaktır.

İstanbul da ve hemen akabinde Mardin Midyat’ta haince kalleşçe yapılan terör saldırılarında görülen o ki lanet terör çözülmektedir.

Öncelikle Aziz Milletimizin başı sağ olsun şehitlerimizin ruhları şâd mekânları cennet olsun. Vefat eden kardeşlerimize kader arkadaşlarıma Allah tan rahmet ve yaralılara acil şifalar dilerim…

Geride kalan kederli ailelerine sabır-ı cemil diliyorum. Biliyorum ateş düştüğü yeri yakar lakin bizlerde aynı coğrafyanın insanı olma hasebiyle, bizimde kalbimiz ve yüreğimiz o kederi duymaktadır…

Teröre karşı Türkiye eski Türkiye değil askeriyle, polisiyle teçhizatıyla eskiye nazarla çok ileri düzeye gelindi. Savunmamız profesyonelleşti. Şimdi ise terörü bitirme zamanıdır. Öyle bir bitirilsin ki âleme ibret olsun kimse bir daha cesaret edemesin…

Gerek içerden gerekse dışardan Türkiye’ye savaş açılmıştır. Ülkeyi yıpratarak yine eski kara günlerine sürükleyip orta doğu gibi, iç savaş çıkartmaya yönelik planlarını uygulamaya devam etmek istiyorlar.

Öncesinde hükümeti düşürmeye yönelik planlar programlar yapanlar gerek muhalefetiyle ve bir takım medya ayaklarıyla ve bir takım kullandıkları cemiyetlerle dışardan ve içerden emellerine ulaşamadılar.

Şimdilerde ise artık tüm batılı ülkeler bu işe yardım ve lojistik destek veren ülkelerle birleşip Türkiye’yi düşürmek istemektedirler.

Çünkü bu güne kadar, batıya bu kadar sert tavırlar koyulup dik durulmamıştı.

Birde her terör saldırısında ekran başına geçen muhalefet partisi genel başkanı. K. KILIÇTAROĞLU terörü bitirelim naraları atması yok mu? Hiç inandırıcı gelmiyor bana. Sözlerinde samimiyet yok.

Bu söylemler samimiyetsiz ve timsah gözyaşlarından ibaret. Çünkü söylemleriyle yaptığı fiiliyat birbiriyle tezat duruma düşüyor…

Bizler ise sabırla metanetle sağduyulu olarak yolumuza devam etmek zorundayız. Millet olarak bu terörü bitireceğiz.

Terörün son can çekişmelerini görüyoruz. Gerek siyaseten gerekse dağ kadrosu, gerekse şehir kadrosu bitmek üzere, tek atımlık barutları kaldı.

Lakin halk olarak bizler bu acılara dayanırken ciğerimizi yakanlara destek verenlere yönelik ciddi hassas bir çalışma yapılması gereklidir. Hükümetin ve devletimizin tüm organlarıyla...

Devletimize düşen önemli bir hususlar var. Terör örgütüne gerek resmi kurumlarda çalışanlar, gerek sivil toplum örgütlerinde, gerek siyasetçilerde yardım ve yataklık yapan kimler varsa acilen önlemini alıp cezai müeyyideyi en ağır şekilde yapılması elzemdir.

Sosyal medyada görüyoruz okuyoruz kendini aydın gören bir takım zevatlar Türkiye’ye ramazanda saldıracaksın sloganı atmaları çok manidar değil mi?  Ayrıca bunlar ülkemize olan ihanetlerinin cezasız kalmaması lazımdır. Bu tarz söylemlerin sahiplerine bakmak lazım Müslüman mıdır? Duruşları ve söylemleri de tartışılır.

Artık açıkça belli olan bir hadise var. Bunların davası kürtlük davası olmadığı bariz bir şekilde ortada.  Eğer ki olsaydı doğuda ve batıda yaşayan halka yönelik saldırılar yapmazlar canlarını ve mallarını gasp etmeye çalışmazlardı. Bu olsa olsa hak batıl savaşıdır!

Yüce peygamberimizin (sav) iki hadisi şerifini hatırlatmak isterim. “Bize silah çeken bizden değildir”… “Bizi aldatanda bizden değildir”

Bu iki hadiste apaçık bildiriyor uyanık olmamız lazım basiretli olmak lazım.

Birilerinin istedikleri olmuyor demektir. Türkiye doğru yolda ilerliyor yoksa bu kadar sancılı olmazdı…

Sömürgeci bir devrin kapanıp yeni adaletli bir devrin açılmaya doğru gidildiği gün gibi açıkça aşikârdır…

Buda şunu gösteriyor ki artık son çırpınışları. Teröre yardım yataklık edene çok sert bir şekilde dokunulsun artık taviz asla verilmesin. Yeni Türkiye’de huzurlu ortamlar oluşsun.

Siyasetçi/ Yazar


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Raziye Ünal  -  14-06-2016 - 12:07
Düşüncelerine katılıyorum, sanki benim düşüncelerimi ifade ettin Sağol. Geleceğin ve hakkın yazarı güzel evladımız. Biz ne kadar zulmü bertaraf etsekte zulüm hiç bir zaman rahat durmayacak ama bizde o zulmü her zaman yeneceğiz inşallah Selam ve Saygılarımla
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Başar Özdemir
Kırlangıçoğlu Oktay
Bekir Eroğlu
Şevket ÖZSOY
Pınar Taşçı YIKILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  24 Eylül 2020 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net