01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
Bakın oldu diyorum, seçildi değil!
20 Haziran 2016 Pazartesi Bu yazı 92732 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yıllardır Kırıkkalespor’un en fanatik taraftarlarından biriyim. Gazetecilik yaşamım boyunca her fırsatta, Belediyecilik yaptığım zaman takımla ilgilendim, tribünde takımıma destek oldum… Yeri geldi kuşlar gibi havada uçtum, yeri geldi üzüntüden kahroldum. Kimi zamansa sinir ve stresten tansiyonumla oynadım…

 

Kimsenin Kırıkkalesporluluğunu tartışmayacağım! Bütün şehir, kimin ne kadar Kırıkkalespor’u sevdiğini çok iyi biliyor. Bütün şehrin istememesine rağmen sırf kendi hırs ve ihtiraslarına yenilerek, bir inat şehri karşısına alıp Kırıkkalespor’u hiçe sayanları çok iyi biliyor.

 

Sezon başlarken teknik direktör seçimi nedeni ile taraftarı ile kavga eden, ilk yarı lider bitiren takımı bozmaya çalışan, karşılaşmalar esnasında protokol misafirlerine çeşitli sözler sarf eden,

 

Bir başkan düşünün, Valisinin, Milletvekillerinin, Emniyet Müdürünün, Belediye Başkanının, takımı borç batağından kurtaran Türk Metal Sendikasının, çalınacak endişesi ile para vermekten korkan iş adamlarının, en önemlisi cefakar taraftarlarının, futbolcusunun, teknik direktörünün istemediği ve karşı olduğu bir başkan düşünün.

 

Kuru kavga söylemlerinden ve ağız dalaşına girmekten, düşman kazanmaktan başka hiçbir meziyeti olmayan, 3. Lig için hiçbir projesi olmayan, transfer ve giderler için tek bir gelir kaynağı yada sermaye gösteremeyen, yıllardır MKE’yi ayakta tutan otoparkları dahi kaybeden, o otopark gelirlerinin şaibesini açıklayamayan, TM Kırıkaklespor tarafından ödenen Afyon ve Sivas deplasman faturalarını MKE Kırıkkalespor’a fatura ettiren bir başkan, usulsüz bir Kongre ile yeniden başkan seçildi!

 

Usulsüz çünkü geçen sene kongrede oy kullanan ben hiçbir karar olmadığı halde olsa bile şahsıma tebliğ edilmediği halde oy kullanamadım, hemen yanımda oy kullanan arkadaşım oy kullanamadı. Futbol İl Temsilcisi oy kullanamadı, çünkü hazırın listesinde adımız yoktu. Çünkü liste usulsüzce değiştirilmişti.

 

Hiçbir yönetim kurulu kararı olmadan kafasına göre üye silen, sildiği üyelerin yerlerine kafasına göre üye yazan bir Başkan Kırıkkalespor’un hem başkanı oldu, hem takımın adını değiştirdi. Bakın oldu diyorum, seçildi değil!

 

Nerden başlasam bir türlü karar veremedim. 1 yıl önce birleşmeden sonraki süreçten mi? yoksa şampiyon olduktan sonra ki son birkaç aydan mı? Veya yapılan kongrede ki usulsüzlüklerden mi? Elime geçen faturalardan mı, kasaya girmeyen gelirlerden mi? Hangisinden bahsedeyim, gerçekten karar veremedim.

 

Gündemde olan Kongreyi kısaca anlatayım. Geçen yıl Türk Metal Sporla birleşme kararı alan yönetim, takımın adını Türk Metal Kırıkkalespor yaparak yeni bir sayfa açtı. Bu birliktelikten doğan borçsuz kulüp ilk senesinde şampiyon oldu. Birliktelik ile değişen tüzükte yönetim kurulu üyelerinin yarısının bir fazlası Türk Metal Sendikası üyesi olmak zorunda denildi. Bir yıl üye yapılamayacağı tüzüğe işlendi. Her seferinde bilmem kaç yılında kurdunuz takımı hiçbir başarınız yok ben aldım şampiyon yaptım dedi. Oysaki kendisi Türk Metal yokken 3 yıl kulüp başkanlığı yaptı, kendi başarısızlıklarından hiç bahsetmedi.

 

Sonra bu birleşme kişilerin şahsi menfaatleri doğrultusunda bozuldu. Başarıyı getiren Birliktelik varken ayrışma gün yüzüne çıktı. Delege listesi herkesten saklandı, karar defteri önce kayboldu denildi, sonra kaybolmadı doldu denildi ama içeriği hiçbir kimseye gösterilmedi. Rezaletler bunlarla sınırlı kalınacak derken, daha beterlerini yaşadı bu şehir.

 

Demokrasi, hukuk, insan hakları adına ne varsa çiğnendi Kırıkkalespor Kongresinde. Demokrasi çiğnendi çünkü gerçek delegeler salona alınmadı, hukuk çiğnendi çünkü karar alınmadan listelerle oynandı, insan hakları çiğnendi çünkü oy hakkı olanların oy hakları gasp edildi. Gasp diyorum çünkü zorla, zorbalıkla, kanunsuzca alındı.

 

Bakın bir detay vereyim, yönetim kurulu üyeleri otomatik olarak delege olurlar. Bir önceki yönetim kurulunda olan tam 2 kişinin adları hazırın listesinde yoktu. Haklarında hiçbir ihraç kararı yokken bu kişiler listeden çıkartıldılar.

Hukuken anlamını söyleyeyim mi? Evrakta sahtecilik, cezası yargı tarafından belirlenir.

 

Bir şey daha kulüp başkanları delege olmak zorundadır. Yani bir önceki kulüp başkanı delegedir. Yine hiçbir karar ve ihraç yokken bu kulüp başkanının adı hazirun listesinde yoktu. Alın size bir detay daha bütün devlet kayıtlarında Kırıkkalespor delege sayısı 119 iken, asılan hazırın listesi 118 kişiden oluştu nasıl mı? Bir isim 2 kere yazılmıştı! Alelacele ve baştan savma yazıldığı her şeyi ile belli olan bu hazirun listesinde ki kişiler suç işlediklerini bilmeden gidip listeye imza attılar üstüne oy kullandılar. Oysa hepsi üye olmadıkları halde oy atıyor ve suç işliyorlardı. Bilseler yaparlar mıydı? Şimdi hazirun listesini de değiştirmeye kalkar, zahmet etme hem fotoğraflandı hem de mühürlü sureti alındı, üstelik tutanakla!

 

Burada bir detay daha vereyim, hazirun listesinde Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın 119. sırada yer almasına da anlam veren varsa açıklasın. 

 

Öte yandan Ticaret Odası Başkanı Ekrem Gök, usulsüz yaptığınız yönetim listenizde de yönetim kurulunuzda, kongre salonuna geldiğinde taraftarın tepkisi ile karşılaştı ve salona girmekten vazgeçti. Başkanım sizi bekliyor buyurun davetinize ise Ekrem Gök, taraftar girmemi istemiyor ben girmiyorum diye tepkisini göstererek alanı terk etti.  Bunun yorumu da okuyucularımız yapsın…

 

Divan başkanı kongrenin olağan ve olağanüstü olduğunu dahi bilmiyordu! Nasıl mı? Olağan kongrelerde mali tablo ibraya sunulur. Oysa kongrede bu oylama yapılmadı! Şimdi savunma yapacaklar kongre olağanüstü diye! Bir hukukçuya danışsalardı anlarlardı. Seçimin olağan üstü olabilmesi için, yönetimin düşmesi, başkanın istifa etmesi ve süre dışında olması gerekir. Oysa Kırıkkalespor kongresinin süresi geçmişti! Hatta bu süre gecikmesinden dolayı tüm yönetim kurulu üyeleri para cezasına çarptırılacaklar. Yani süre geçtikten sonra alındı. Yönetim düşmediğine ve başkan istifa etmediğine göre kongre kararının yönetim kurulu kararı ile alınmasından dolayı kongre olağan kongre! Mali ibra sunulmadan kongreye geçilemez sırf bu konu bile kongrenin iptal sebebidir. Hatta divan başkanının hukuki sorumluluğundadır.

 

Keskin sirke küpüne zararmış. Hırslarına ve ihtiraslarına yenik düştüğünden sezon boyunca kuyusunu kazanlarla, atılan gollere dahi sevinmeyenlerle, kendisine küfredenlerle, kendi küfrettikleri ile, takım mağlup duruma düşse taraftarı kendisine karşı örgütlemeye çalışanlarla bir yola çıkan…

 

Ya kongre sonrası yaşananlar. Bir taraftar gurubu liderine karşı edilen küfürler. Polis kordonu olmadan çıkamayışı, Birde benimle hesaplaşacağını söylemesi! Benim en uzman olduğum konudur hesaplaşmak. İlk hesabımı söyleyeyim, seni şikâyet ettim Kırıkkalespor Başkanı Metin Karakuş…

 

Usulsüzce hazırın listesinden adımın olmaması sebebi ile. Bu daha başlangıç, bilgi ve belgeleri her defasında şikâyet edeceğim. Hesaplaşma tarzını bilmiyorum, benim bildiğim hesaplaşmak, ya sandıkta olur, ya mahkeme salonlarında…

 

Ha adliye koridorlarında hesaplaşacağız diyorsan ve bu zamana kadar tıstırdığın herkes gibi sanıyorsan beni, yanılıyorsun, ben yıllarca senin kaç gömlek üstlerinle mücadelelere girdim seni cebimden çıkartırım merak etme.

 

Kırıkkalespor hiçbir şey kaybetmez, ne seneler kaybedilmiş bir sene can çıkartmaz, ne kümelere düşmüş bir kez daha düşse yine ayaklanır çıkar. Tek kaybı zaman olur Kırıkkalespor’un! Ya kendisi ne kaybetti biliyor musunuz? İtibarını kaybetti, saygınlığını yitirdi, varsa dürüstlüğü kaybetti, görünen o ki özgürlüğü de tehlikede!

 

Kameralar karşısında aynı şey hakkında 3 ayrı cümle kurduğunu da hatırlatmak isterim; Mesela ilk başta 250 üye yaptık dedi, sonra 119 üye var dedi, sonra tüzüğe göre üye yapamayız, üye yapmadık dedi. Hangi lafına inanalım derken, hem üye yapmış, hem üye çıkartmış.

 

Hesaplaşacağız demiş ya evet hesaplaşacağız. Bu yazı hesaplaşma değil.

Hodri meydan şimdi hesaplaşma zamanı!


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net