28 Şubat 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
BEN OLSAM GİTMEZDİM
01 Temmuz 2016 Cuma Bu yazı 24708 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kırıkkale Belediye Başkanlığı Perşembe günü, kapalı Cumartesi Pazarında iftar yemeği verdi. Yemeğe katılanlar, katılmayanlar hepsi olay olacak cinsten.

 

Kırıkkale Milletvekilleri organizasyona katılmadılar. Mehmet Demir ve Abdullah Öztürk genel kurulda olduklarını ve Ramazan Can’ın yurtdışında olduğuna dair telgraf gönderdiler. Gönderilen telgraf okundu. Ne ilginçtir ki Kırıkkale Milletvekilleri Genel Kurulda olduklarından dolayı yemeğe katılmazken Van Milletvekili Beşir Atalay onur konuğuydu. İster istemez akıllara Genel Kurul sadece bizim vekiller için mi var? Beşir Atalay genel kurullardan muaf mı? Sorusu geldi.

 

İlginçtir, Sayın Atalay Kırıkkale Milletvekili olduğu dönemden daha çok Kırıkkale’yi ziyaret eder oldu. Başımızın üstünde yeri var, meğer adam Kırıkkale’yi seviyormuş, baksanıza kopamıyor. Yada sevginin daha üstünde hesaplar var. Ne biliyim kendi ekibini Kırıkkale siyasetinde yalnız bırakmamak isteyebilir. Normal karşılamak istiyorum ama olmuyor. Kafamda kendi kendime yaşadığım tartışmalar da Beşir Atalay’ın Kırıkkale’ye bu kadar düşmesine hiçbir anlam veremiyorum. Hemen bir göz attım Van’a da sık sık gidiyor mu diye? Cevabı hepiniz tahmin ettiniz. Gitmiyor, aynı Kırıkkale Milletvekili iken Kırıkkale’ye geldiği gibi hatta daha az ziyaret ediyor. Kırıkkale’yi aşırı kalkındıran(!) güç birliğini Van’da da kurmuş. Van için hayırlı olsun diyelim!

 

Konunun başrolü  Beşir Atalay değil elbet. Kimliğinde Kırıkkale yazan bir kişinin ta Van’da milletvekilliği yapması şehrimizi gururlandırır. Tıpkı Bakanlığı sürecinde şehrimize ettiği hizmetler gibi hepimizi canı gönülden sevindirir!

 

Konumuzun başrolü eski vali Ali Kolat. Ya ne memleketiz, içindeyken sevilmeyen, dışarıda kalınca vazgeçilemeyen bir memleketiz.

 

Baksanıza Sayın Atalay gibi Sayın Kolat’ta şehirden kopamıyor.  Kırıkkale’de Vali iken her konuşmasına “Ben Sivas Valisi iken” diye başlayan Sivas’ı bir türlü unutamayan Kolat, şimdi de Kırıkkale Valiliği halen devam ediyormuş gibi şehirden ayrılamıyor.

 

Görünen o ki Sayın Kolat emekliliğe halen alışamamış. Yurtdışında lüks tatilden sonra da halen emekli olduğuna kendini ikna edememiş. Şimdi diyebilirsiniz ki yahu kardeşim ne var bunda? Adam eski Valimiz, ne güzel ziyaretimize gelmiş! Devlet adamlığı ile bağdaşmayan şeyler yaşanıyorsa gelmeyecek kardeşim.

 

Devlet adamlığı ile neden mi bağdaşmasın? Çünkü bu şehrin yeni bir Valisi var! Bu vali hem Kırıkkale’yi tanımaya çalışıyor hem de halkla yeni yeni iç içe olmaya başlıyor. Sen çıkıp 5.000 kişinin katıldığı organizasyona eski Vali olarak katılırsan o Vali’den rol çalarsın. Bu da devlet adamlığı ile bağdaşmaz. Hele ki gözyaşı ile uğurlayan müdürler yeni Valinin olduğu bir ortamda o eski Valinin etrafında pervane olursa bu devlet adamlığı ile bağdaşmaz. Memurdan para toplayarak eski Vali ve eşine Türkiye’nin en pahalı telefonunu alıp hediye edenler veya mevcut il müdürleri eski Valinin koltuğunun yanından ayrılmaz başının üstünde ağırlarsa bu devlet adamlığına yakışmaz. Neden mi? Çünkü bu yeni Vali’ye hakarettir. Çünkü bu yeni Vali’ye “biz eski valimizi çok seviyoruz keşke gitmeseydi” demektir. Buda yeni Vali’ye sen gelmeseydin demektir.

 

Millet bir olaya kendi penceresinden bakar. Tek bir noktadan bakar ve yorumlar. Ancak Devlet adamları bir olaya bütün pencerelerden bakmak zorundadır. Yapacağı bir hamlenin artı ve eksilerinin tamamını gözden geçirmek zorundadır. Artı ve eksileri gözden geçirmeden hamle yapmışsa Sayın Kolat vay Kırıkkale’min haline. Bilakis kaç yıl Valiliğimizi yaptı. Ancak artı ve eksileri gördü ve buna rağmen o toplantıya katıldı ise yeni Valimize yapılan bir saygısızlık vardır ve bu saygısızlığı biz şehir olarak eleştiririz.

 

Sayın Kolat belli ki Beşir Atalay’ın bulunduğu ortamda bulunmak istemiş. Çünkü kendisini Kırıkkale Valisi yapan Beşir Beyin daha çok referansına ihtiyaç duyuyor. Emekli olmayı belli ki kabullenememiş ya siyaset yapacak yada Avukatlık olan mesleği ile ilgili başka görevler isteyecek. İyi de eski valinin kişisel istekleri için yeni valimizin karizmasına zarar vermek ne demek? Kabul etmiyoruz bu saygısızlığı ve bu saygısızlığa alet olan müdürleri!

 

Yemeğe gelecek olursak. Organizasyon Belediyecilik adına muntazamdı. Şehit Aileleri, Gaziler, Mülteciler, vatandaşlar, Kurum çalışanları herkes bir aradaydı. Şehrin Milletvekilleri de olsa güzel olacaktı ancak belli ki Yeni Valimizin düştüğü duruma Beşir Atalay’dan dolayı düşmek istememişler. Genel Kurul bahane, Beşir Bey katılmıyorsa onlarda katılamayabilirlerdi. Bir bildikleri var ki gelmediler. Bu arada Yeni Valimiz Sayın Haktankaçmaz gerçekten görünüşü ile tam bir Beyefendi ve Devlet adamı. Oturuşu kalkışı devletin varlığını hissettirmesi takdirle karşılanacak tavırlara sahip. Tabi ki kişiliğini ve hizmetlerini ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Ancak görünüş o ki Devlet terbiyesini almış Valilik koltuğunu doldurabilecek bir isim.

 

Sayın Mehmet Saygılı’ya Kırıkkale’yi bu tür organizasyonlarla bir araya getirdiği için teşekkür ediyoruz. Bu tür organizasyonların ve sosyal faaliyetlerin artarak devam etmesini arzuluyoruz. Çünkü bu tür toplantılar organizasyonlar insanları birbirine kaynaştırıyor ve şehre bir hareketlilik katıyor. Şehrimizin bu tür hareketliliklere ihtiyacı var.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Mehmet  -  02-07-2016 - 01:37
Bence Kırıkkale vekilleride katılmalıydı.Ama demek ki katılmamış sayın vekiller ya şehit cenazesine katılmışlar ya da istanbulda ölenlerin cenazesindedirler.El saygı duruşunda duruyor.Peki meclis ve bizim yöneticiler ne yapıyor.E diyeceksiniz ki her gün şehit var .Kaç ilde canlı bomba patlıyor olağan olmuş bunlar diyorsunuz herhalde.Bizde değilde yabancılar saygı duysun.Ama ölenler bizim vatandaşımız olsun,Kaç şehitimiz var.Kaç sivil insanımız öldü.Olsun Kırıkkalede canlı bomba patlamadı bizi ilgilendirmez diyorsanız.Unutmayın huzur olmayan yerde kimse birşey yapamaz.Herkes duyarlı olmalı bence...
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net