07 Temmuz 2020 Salı
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Teras Vadi Restaurant ve Cafe açıldı
Teras Vadi Restaurant ve Cafe açıldı
Anız Yakan Geleceğini Yakar
Anız Yakan Geleceğini Yakar
Jandarma Kurbanlıkları Buldu
Jandarma Kurbanlıkları Buldu
Yanlışlıkla Kendini ve Annesini Yaraladı
Yanlışlıkla Kendini ve Annesini Yaraladı
  YAZARLARIMIZ
BAYRAM GELMİŞ
07 Temmuz 2016 Perşembe Bu yazı 16430 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ramazan ve Kurban bayramının gecelerini ihya eden kimsenin kalbi, kalplerin öldüğü gün ölmez.)  [İbni Mace, Taberani]

Rahmet kapıları dört gece açılır. O gecelerde yapılan dua, tövbe reddolmaz. Ramazan bayramının ve Kurban bayramının birinci geceleri, Berat gecesi ve Arife gecesi.) [İsfehani]

Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez. Regaip gecesi, Berat gecesi, Cuma gecesi, Ramazan ve Kurban bayramı gecesi.) [İbni Asakir]

Ülkemin bir yandan etnik ayrıştırma içine girmiş ve yıllardır gelişmesini engelleyen bölücü örgütün silahlı eylemlerine hız verdiği bu günlerde;

İslam adına, din adına kurulduğu iddia edilen bir örgütün nedense hep Müslümanlara zarar verdiği ve yine ülkemin değişik yerlerinde canlı bombalar ile terör eylemi yaptığı bu günlerde;

Saf ve temiz vatandaşları kandırıp, devlet içinde devlet yapılanması ile ülkemin ayağına çelme takma derdinde olan paralel yapılanmaların hala alttan alttan oyma girişiminde bulunduğu bu günlerde;

Bir bayrama ihtiyacımız vardı.

Her şeyden önce bir ay oruç tutmanın inşallah karşılığını aldığımıza inandığımız ve bunun için sevindiğimiz bir bayram yaşayacağız.

Efendim ülkem bu kadar dertliyken ve her gün bu kadar olaylar olmuşken, şehitler gelirken ne bayramı?

Haklısınız içimiz hepimizin kan ağlıyor, gencecik fidanların toprağa düştüğünü gördükçe kalbimiz büzüşüyor, içimiz daralıyor, boğazımıza gelen nefesimizi almakta bile zorluk çekiyoruz.

Ama eğer nefes almaz veya alamazsak kalbimizi genişletemezsek işte o zaman biteriz. Ölürüz demiyorum zira insan bir kere ölür. Kişi olarak bir defa ölürüz ve hep istediğimiz gibi bu ölümün hayırlı olmasını dileriz. O ayrı. Yani kişinin ölümü değil devletin ölümü burada sözünü ettiğimiz.

Eğer devletimiz kişi gibi yas tutar ölünün ardından çabucak toparlanmaz. Sakal bırakıp, evinden çıkmaz, her saniye ölümün ardından düşünür durursa işte o zaman ince hastalığa yakalanır.

Devlet biran önce toparlanıp gereğinde bayramını da yapacaktır. Buna dini bayramlar kadar milli bayramlar da dahildir. Onları da kutlayacaktır. Zira böylece hayatın içinde tutunup, var olacaktır ilelebet.

Devlet için kolay değildir elbet bu kadar yükün altında bayram yapmak. Ama yapmalı ki dost güven, düşman korku duysun.

Bir de şehit anaları babaları için kolay değil bu bayramı yaşamak. Zira şehidin babası annesi, eşi, evladı hep bu bayramı buruk yaşayacaklardır. Evet bilecekler şehitler ölmez ve şehitleri peygamberimizin komşusu ama yine de bir burukluk hep olacak yüreklerinde.

Yaradan Rabbim;

Bu bayramı, İslam topluluklarının birbirleri ile kavgasının sonu, İslam devletlerinin uyanışı ve küffara direnişinin başlangıcı, birlik ve beraberliğin inşasının ilk günü, devletimizin terör belasından kurtuluş zamanı, her türlü yapılanmanın tuzaklarının ayaklarına dolandığı gün etsin inşallah.

Kişisel olarak da sağlık ve mutluluğun, huzurun, mali kaygılar olmadan yaşamanın, küslüğün ve gıybetin ve hasedin nihayetlendiği, evlatların namaz kılan, geçmişlerine, atalarına ömürlerince ve nesillerince hayır dualarda bulunmanın başlangıcı olan an etsin inşallah.

Hayırlı bayramlar.

Selam ve dua ile…

 


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
Erdal Geyikçi
Şevket ÖZSOY
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2020 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net