24 Eylül 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Uzelli'den Tablet Bağışı
Uzelli'den Tablet Bağışı
Son Kurban
Son Kurban
Biz Konuşmuyoruz Çalışıyoruz
Biz Konuşmuyoruz Çalışıyoruz
Kırıkkale'nin Âşığı Şiirlerini Öksüz Bıraktı
Kırıkkale'nin Âşığı Şiirlerini Öksüz Bıraktı
  YAZARLARIMIZ
TÜRKİYENİN YÜKSELEN İTİBARI
14 Temmuz 2016 Perşembe Bu yazı 20038 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ülkemin orta doğuda yükselen bir itibarı var bunu biliyordum lakin Mekke ve Medine’ye yaptığımız ziyarette bu boyutun ciddiyetini bizatihi görmek ve müşahede etmek nasip oldu…

İslam âleminden o kadar çok Türkiye ye karşı teveccühün var olduğunu benimle beraber olan refik (yol) arkadaşlarımla müşahit olduk. Bundan tabi bizlerde çok memnun olarak gönlümüz hoş oldu.

Gurur duyduğum ülkemin ve beni bu yazıyı yazmaya sevk eden yaşadığım hadiselerden bir tanesinden bahsetmek isterim.

Kâbe’den çıkarken kıymetli kadim dostum ağabeyim Vahdeddin hocamla yoğun insan selinden dışarı çıkmaya çalışırken bir genç geldi yanımıza hem bize yol gösterdi hem de abi siz Türkiye’mi? diye sual etti. Bizde cevaben elhamdülillah evet diye cevap verdik.

Akabinde Filistinli olan bu genç Muhammed aynen şu ifadeyi kullandı abi Osmanlıyı bekliyoruz Osmanlı yeniden gelecek diye bizim gurur duyduğumuz adalet dağıtan ecdadımızı bize söylüyordu, hala umutlarını kayıp etmemişlerdi.

Gözlerinde o parıltı o heyecan muhteşemdi biraz hasbihal ettikten sonra selamlaşıp ayrıldık.

Lakin ben çok etkilenmiştim dünyaya yeniden adaleti getirmek İslam birliğinin hâkim olması için var gücümüzle çalışmamız gerektiğini bir kez daha görmüş olduk.

Tabi bu sadece bir tanesi değil, Pakistan, Nijerya, Endenozya, Suriye, Komboçya gibi sayabileceğim Müslüman olan ülkelerden de aynı duygu dolu sözlerle ve muhabbet dolu teveccühlerle karşılaştık.

Yukarı da saydığım Müslüman ülkelerden kardeşlerimizle de kısa kısada olsa sohbet ettik. Osmanlının geleceğini; Türkiye’nin bayraktarlık yapacağı düşüncelerinin hâsıl olduğunu gözlemledik.

Bu insanların ümit var olunduğunu gördük ve o heyecanın yeniden filizlenmeye çoktan başlamış olması beni ve yanımda bulunan kıymetli refik arkadaşlarım Vahdeddin hocamı, İshak beyi, Mustafa beyi ve Abdulkadir beyi de fazlasıyla sevindirmişti…

Osmanlının devamı olan Türkiye, Âlemi İslam’a tekrar liderlik yapacağının göstergesidir!

Mamafih Kâbe deki temizlikçisinden polisine, askerine kadar bizlere karşı ciddi bir teveccühün olduğuna müşahit olduk.

Tabi bu teveccühlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katkısı büyük, ismi biliniyor ve çokça tanınıyor. 

Dünyanın yeniden imarında Türkiye’ye çok büyük rol düşüyor ve bunu bekleyen milyonlarca Müslüman var.

İstikbalin çok güzel olacağına inancımı zerre miktar kayıp etmediğim gibi, bize güvenen ve inanan insanlarında beklediğini görmüş oldum…

Tabi bunların akabinde fitne tohumlarının hem içerden hem de dışarda durmadığını, Türkiye de bir takım cemiyetlerin dış ayağının da boş durmadığını gördüm.

Amma velakin kendi ülkemdeki bazı cemiyetlerin dış mihraklara maşalık yaparak ülkesine zarar vererek gelecek nesillerini perişan etmeye çalışmaları ne kadar hasaret içinde olduğunu o bölgede görmüş oldum…

Ülkeme karşı o maşaların Suud sosyal medyasından karalama kampanyası yaptığını ve özellikle verdiği mücadeleden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapılan yıpratma kampanyası da izlemlerim arasında.

Yeni Suud Kralının birazda olsa bizlere yaklaşması malumunuz birilerini rahatsız etti. Işid, daeş Medine de mescidi nebevinin yakınında rejime karşı hain bir saldırıda bulundu.

Bende oradaydım. Tabi saldırı sadece mescidi nebevide olmadı. O gün farklı birkaç yerde rejime yönelik bu saldırıları yaptılar.

Tabi apaçık belli ki hacılara yönelik bir saldırı değildi. Siyonistlerin tamamen Suud rejimine gözdağı vermek istemesiydi bu patlatmalar.

Bu saldırılarla bak dikkat et Türkiye’ye fazla yaklaşma yoksa başına dert açarsın mesajlarıdır…

Ajanslara düşen 6 polisin şehit olduğunu ve 10 kişinin de yaralandığının bilgisine ulaşmıştım.

Artık insanlık adına hiç kimse zarar görmesin yeniden bir temiz dünyada yaşamayı arzu ediyoruz…

Allah ülkemizi milletimizi âlemi İslami her türlü musibetten ve terör illetinden muhafaza eylesin.

Siyasetçi/Yazar


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
İsa  -  15-07-2016 - 18:09
Bende Köktürk ruhunun doğacağını Türk milletlerinin birleşeceğini bu yüzden Türkiye demek Türk ve Türklerin memleketi ve bunun önderi olacağını düşünüyorum.Ne arabistan beni ilgilendiriyor ne de rusya ne de israil vb.gibi bu ülkelerin hiçbir zaman Türkiyeye faydası olmadı olmaz.Geçmişle övünmekle bir yere varılmaz varılamaz.İnsanlar ve hükumetler gelip geçicidir aslolan devlettir.Kişileri karalamakta kolay dün ne deniyordu bu gün ne deniyor?Siyonizmden bahsediyorsundan siyonizmi ben mi kurdum İsrail kurmadi mı?Rusya kominizden tamamen koptu mu sayın yazar?Önce güçlü olacaksın nasıl mı ekonominin güçlü olacak,işsizlik ya hiç ya çok az olacak,sanayinin gelişmiş olacak,Ticari hacmin geniş olacak,siyasetle bağlantısız özerk kurumların çok olacak,elin yetiştirdiği adama bakın bu Türk nobel aldı demiyeceğin kendo yetiştirdiğin bilim adami olacak burada yaz yaz bitmez sayın sayar bir insan ya yazardır ya siyasetçi.Siyasetçi yazar diyorsa zaten siyasetin kaçta kaçı doğru ki?Dün öyle bugün böyle yarın allah bilir nasıl olacak....
kırıkkale  -  14-07-2016 - 10:15
sayın yazar, Arabistan\'da dört polisle temizlik işçisinin Türkiyeye muhabbet duyması ile dış politikamızın itibarlı olduğunu düşünmeniz çok sığ ve eksik bir düşünce. Yıllarca siyonizm karşıtlığı ile oy toplayıp şimdi Yahudi dostu olmakla hakkaten ortadoğuda itibarımız arttı. Rusya\'dan özür dilememiz ve turist için attığımız taklalarla itibarımızın yükseldiğini düşünüyorum bende(!)
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Başar Özdemir
Kırlangıçoğlu Oktay
Bekir Eroğlu
Şevket ÖZSOY
Pınar Taşçı YIKILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  24 Eylül 2020 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net