04 Ekim 2022 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Belediyesi, Tam Bana Göre Festival’ine katılacak
Kırıkkale Belediyesi, Tam Bana Göre Festival’ine katılacak
Cam ve Mozaik Kırıkkale Hayat Buluyor
Cam ve Mozaik Kırıkkale Hayat Buluyor
Müzisyenlerimiz,müzik kutusu değillerdir
Müzisyenlerimiz,müzik kutusu değillerdir
Civelek Şampiyona İçin Yardım Bekliyor
Civelek Şampiyona İçin Yardım Bekliyor
  YAZARLARIMIZ
ÇEK ELİNİ
26 Temmuz 2010 Pazartesi Bu yazı 31940 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Başbakan Referandum tartışmalarını 12 Eylül mağduriyetini giderme ve ülkücü tabandan oy çalmaya çalışma üzerine yoğunlaştırdı. Bu amaçla Ülkücü taban ile tavanın arasını açma politikası izlemeye başlamıştır. Ve bu çerçevede son Tiyatroyu mecliste oynayarak ağladı. Hem de otuz yıl önce Ülkü yoluna şehit verdiğimiz Mustafa Pehlivanoğlu’nun mektubunu okuyarak, ağlıyor ve ülkücülere “bakın sizin mağduriyetinizi ancak ben gideririm” demeye getiriyor. Siyaset öyle bir şey ki insanların inanmadığı şeyleri inanarak söylettiriyor. Ve en garibi inandırmaya çalışıyorlar. Bu zihniyet değimli idi bu hareket uğruna şehir düşenlere ve bu harekete “batıl” diyenler,”onlar şehit değil boşu boşuna öldü diyenler

Başbakan, bugün yapmış olduğu açıklamalarla büyük bir gaflete düşmüştür, Utanmadan, oy için Ülkücülerin en derin yaraları ile oynuyor, fakat Ülküdaşlarım bu oyunlara gelmez. Kandan beslenen partiler diyerek DTP ile aynı kefeye koyan Başbakan oy avcılığı için adeta ülkücülere yalakalık yapmaktadır.

Pehlivanoğlu ve arkadaşları “Kanımız aksa da zafer İslam’ındır”. Sözünü bile tamamlayamadan kör kurşuna hedef olurlarken, birileri bana dokunmayan komünizm bin yaşasın dedi. Birileri vatan için kendini feda ederken, birileri iktidara geldi.

Başbakan, şehidimizin mektubunu istismar ederken, orda bile milliyetçiliğe tahammülü yok. İşte Başbakan, rahatsız eden ve şehidimizin mektubunda okumadığı bölüm.... “Şunu hiç bir zaman unutmasınlar ki, Mustafa’lar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar. Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakindir. Zafer her zaman Allah'a inananlarındır.” Ellerinden öpüyoruz Babam, Şehitlik yada gazilik diye yola çıktığımız bu kutlu yolda hepimiz Mustafa’yız Varlığımız Türk varlığına armağan olsun...

Şimdi sormak lazım acaba mektubun tamamına ağlayabilir miydi?

Daha birkaç gün önce AKP genel başkan yardımcısı ve azılı “Türk düşmanı” üstelik ne garip ki bu memlekette Milli Eğitim Bakanlığı yapmış Hüseyin Çelik hilal bıyıklı özel harekatçılar için "MHP militanı" ifadesini kullanma küstahlığını gösterebilmişken, Bugün ülkü davasının aziz şehidi Pehlivanoğlu’nun mektubunu istismar için kullanmasına ne demeli bilmiyorum.

Basına yansıyan haberlerde de gördük ki şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun babası da oylarının “Hayır” olacağını bildirdi. Otuz yıl hiç hatırlanmayan şehidimizi siyasete alet etmek isteyenlere de güzel bir cevap oldu.

12 Eylül’den mağdur olan Ülkücüler, nemalanan CHP’liler olmuş yıllarca, şimdide bu alanı AKP görmüş ve nemalanma sırasının kendisine geldiğini düşünmektedir.

“Bir tane sağdan bir tane soldan astık.” Diyen cuntanın lideri Kenan Evren’in kurbanı olan bu vatansever gençlerin haklarını savunacak olanlar söğüt gölgesinde top oynayanlar değildir.

Hayır oyu, iktidara pervasızca ve şımarıkça yaptıkları icraatlar karşısında dur diyecek
Hayır oyu, ülkücü şehitlerin hatırasına saygısızlık eden Başbakana ders olacak.
Hayır oyu, teröriste aman vermeyen Özel harekatçılara hakarete ders olacak
Hayır oyu, ruh sağlığı bozulanlara dur diyecek
Hayır oyu, Milliyetçiliğe tahammülü olmayanlara dur diyecek,
Hayır oyu, yapılan Anayasa değişikliğini halka anlatarak oy istemek yerine ülkücüleri birbirine düşürmek isteyenlere ders olacak.

Hayır için Hayır’a destek için kapı kapı dolaşmak, ev ev gezmek niye hayır olduğunu çok iyi anlatmak zorundayız.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
gerçegi görmek lazım  -  31.07.2010 - 12:33
Bende tabanda bir ülkücü olarak tavandakikleri anlıymaıyorum. sırf ak pariye karşı bize hayır dedirtmeye çalışıyorlar. ama onlar anlamasada biz anladık mhp nin chp ile koldaş oldugunu ve tüm vesayetler için ülkücü olarak 12 eylül de evet evet evet diyeceiz lütfen bizi dogrudan yanlışa sevk etmeyin lütfen !!!!!!
Murat MEMİş  -  28.07.2010 - 10:23
Artık iktidar ne yapacağını nereye kıvıracağını nereden menfaat sağlayıp nereden kar edeceğini şaşırmış durumda açıp yakın siyasi tarihte nerden nemalanırım diye didik didik araştırıp işine gelen yerleri kesip alıp siyaset malzemesi yapıyor. Sayın Başbakan ayrı telden çalıyor kurmayları ayrı telden... Birinin övdüğünü diğeri yeriyor. Apaçık ortada olan bişey var o da iktidarın içinde "Türk" geçen "Milli" kavramı geçen herşeye karşı olmaları milliyetçilik kavramını karalamaktan başka çabaları yok asıl açılım bize lazım bu ülkede her konuda ezilen biz değilmiyiz can güvenliğimiz kalmadı sadık vatandaş devletine güvenmez oldu bunu görün artık dün Hatayda 4 şehit verdik Allah mekanlarını cennet eylesin... Hükümetin açıklaması aynen şu: " Halk oylaması sürecinde bu tür olayların olması beklenen bir sonuçtu" takdir milletin artık sözün bittiği yer burası olsa gerek.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener KAZAN
Şadiye ERYILMAZ
Sami GÜLER
Hidayet DOĞAN
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Ahmet ULUSOY
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  03 Ekim 2022 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net