10 Temmuz 2020 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Ermeniler Osmanlı’ya ihanet etmiştir!
Ermeniler Osmanlı’ya ihanet etmiştir!
KÜ İle KOSGEB Arasında İş Birliği
KÜ İle KOSGEB Arasında İş Birliği
Bahşılı’da arpa buğday hasadı başladı
Bahşılı’da arpa buğday hasadı başladı
Varlı Sektörün Sorunlarını Bakan Kurum’a Anlattı
Varlı Sektörün Sorunlarını Bakan Kurum’a Anlattı
  YAZARLARIMIZ
DUYGULARLA DEĞİL AKLISELİMLE HAREKET ETMEK
23 Temmuz 2016 Cumartesi Bu yazı 22610 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Pkk Terörünü anlatmak adına yazdığım, “Sureti İnsan, Seyreti Hayvan Olanlar” yazımın ardından tam dört ay üç gün sonra bu satırları siz okurlarıma sunma ihtiyacı hissettiğim için kaleme aldım.

15 Temmuz 2016 günü Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Milletimiz ağır bir badire atlattı. Ülkemiz FETÖ Terör Örgütünün Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki uzantıları vasıtasıyla bir kalkışmaya kalkmıştır. Cunta adı verilen bu hareket Ordularımızın Başkomutanı Cumhur Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın Cesareti ve Liderliği, Başbakanımız Binali Yıldırımın Basireti ve Dik Duruşu, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Onurlu Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları, Duyarlı Siyasi Parti Liderlerinin kararlı tutumları ile Manevi Değerleri Yüksek Necip TÜRK MİLLETİNİN asil duruşlarıyla akamete uğratıldı. 15 Temmuz gecesinde; “Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferuaatır.”  Şiarı ile hareket eden Yüce TÜRK MİLLETİNİN evladı olmanın onurunu yaşamış bir kardeşiniz olarak Milletimin Haşaşiler karşısındaki DEMOKRASİ mücadelesini Cumhuriyet Meydanında yürekten hissettim…

Tüm Türkiye Genelinde ki bu dayanışma ve dik duruş günü TÜRK MİLLETİNİN “Demokrasi Bayramı” olmuştur. Bu gün Halkın Devletine, Devletin de Halkına sahip çıktığı gündür.

15 Temmuz bir avuç Cuntacı Fetö’cu Terör örgütü mensubu başkaldıranlarının Tanklarıyla, Uçaklarıyla, Silahlarıyla ele geçirmek için uğraş verdikleri ancak başaramadıkları Yüce Milletimizin Onur Mücadelesi günüdür.

Bu gün Müslüman=Türk fikriyatını taşıyan Haçlı Batının yüzyıllardır Türk Topraklarını ele geçirmek ve Necip Türk Milletimizi yok etmek için kendileri harici(dıştan), Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisindeki dâhili(içten) hain uzantılarının emellerini elde edemedikleri gündür.

15 Temmuz TÜRK’ÜN Düşmanlarının can damarını kestiği gündür. Yüzyıllardır Malazgirt’te, Mohaç’ta, Kostantiniye de, Trablusgarb’ta, Şam’da, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da, Magosa’da mağlup olduğu TÜRK MİLLETİ’ne kinini kusan Haçlı Batı Ordusunun ve uzantılarının bir kez daha DENİZE DÖKÜLDÜĞÜ gündür…

Kâinatın İmamı olduğunu iddia edilen FETÖ’nun ve onun Terör Örgütü Mensubu adamlarının onlarca yıldır Türkiye Cumhuriyeti Devleti içersinde yuvalanarak en az ikibin yıllık bir hafızaya sahip, kendisini “İlayı Kelimetullah” davasına adamış Türk Milletimin DNA şifrelerini bozmak için uğraş verdiği aşikârdır.

Tabi olduğumuz mezhep kurucumuz İmamı Azam Ebu Hanife’nin ve onun yolundan giden öğrencisi İmam Mâtûridi’nin kabul gördüğü; “Akıl temyiz kabiliyetinin en güçlü silahı” inancına sahip Türk Milletimin Akılcılık şifrelerini Eşârilik (Hasan El Eşârinin) Fikrinin Nakilcilik ilkeleri değiştirmeye çalışan FETÖ Örgütünün Devlet Teşkilatlarını; Milli Eğitimi, Emniyeti, Adalet Teşkilatlarını ve son olarakta Türk Silahlı Kuvvetlerini nasıl dejenere ettiğine şahit olmaktayız. Anadolu İnsanımızın tabiriyle bugüne kadar “Tatlı Diken” olan FETÖ Örgütünün gerçek (acı) yüzünü 15 Temmuz akşamı Türkiye ile bütün Dünya gördü. Ancak O Akşam görüldü ki; TÜRK MİLLETİ aklını kimseye kiralamaz. Son raddede bu Necip Millet Aklını öne alarak bu badireyi de atlatmasını bilmiştir…

Savaş, hoşunuza gitmese de üzerinize yazıldı. Gerçi o size hoş gelmez, fakat olur ki, siz bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa o, hakkınızda hayırlıdır. Olur ki, siz bir şeyi seversiniz; ama o, sizin hakkınızda bir fenalıktır. Allah bilir, siz bilmezsiniz. (Bakara-216)

Yüce Allah (C.C)’ın buyurduğu üzere Devletimiz ve Milletimiz için Şer görünen bu vaka sonucu İnşallah bizler için hayırlı olacaktır kim bilir?.

Ancak Devlet olarak, Millet olarak bu olayın sonuçlarını çok iyi analiz etmeliyiz. Görünen o dur ki: Cumhur Reisimizin, Genel Kurmayımızın, Milli Savunmamızın, Emniyetimizin, Eğitimimizin, Üniversitelerimizin kısaca Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın Türk Devleti ve Milletinin düşmanı olan bu Haşaşilerden temizlenmesi gerekmektedir.

Pkk, Işid, Fetö, Pyd gibi ne kadar Türk Devletinin ve Milletinin düşmanı olanların cezası en ağır şekilde verilmelidir.

Adam ile şalgam ayırt edilmeli, Devlet Makamları helal süt emmiş İnsan evlatlarına teslim edilmelidir.

Bir kez daha görülmüştür ki Türk Milletinin dost yelpazesi çok geniş değildir. Başka bir tabirle bize bizden başka dost yok görünmektedir. Öyle ise aramızdaki görüş farklılıklarını bir kenara bırakarak dâhili ve harici düşmanlara karşı uyanık olmamız birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirebilmeliyiz.

Provakatif eylemlere müsait bu havalarda her zamankinden daha dikkatli, titiz ve aklıselim olmalıyız. Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım sözleriyle; “Duygularımızla, heyecanımızla değil Aklımızla hareket etmeliyiz.”

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım’ın, CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun, MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçelinin ve diğer Siyasi Parti Liderlerinin Demokrasimize, Devletimize ve Milletimize karşı yapılan bu kalkışmaya karşı gösterdikleri cesareti, metaneti, basireti, duyarlılığı ve dik duruşu Türk Milleti olarak yürekten hissetmeli; başta TSK ve Emniyet olmak üzere Kamu Kurum ve Kuruluşlarında ki Vatansever çalışanlarla Millet olarak el ele gönül gönüle bütünleşmeliyiz.

Aklımızı kendimiz kullanmalı, başkalarına kiraya vermemeliyiz. Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in; “En kötü Sivil İdarenin, En İyi Darbe İdaresinden daha iyi olduğu” yönündeki sözleri kulağımıza küpe olmalıdır.

Kısaca Türk Milleti olarak Dostumuzu ve Düşmanımızı iyi tespit edebilmeli, Uyanık, Birlik ve Beraberlik içinde, Aklı Selim olmalıyız… Sağlıcakla Kalın…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
İsa  -  23-07-2016 - 20:05
Evet duygularla değil aklı selim hakim olmalı.Duygularının esiri olanlar düzgün iş yapamaz.Yanlış kararlar verirler.Cemaati(Paralel yapı) temizleyip derken alakası olmayan bunlardan olmayanları temizlersenizde farkında olmasınız.Adam bankasya para yatırmış ya da kredi çekmiş.Ama bunlarla zerre alakası yok.Vay sen bunlardansın diyebilir misiniz?Şimdi Oyak bank ingilizlerin diyelim buraya para yatıran ingiliz mi oluyor?Ya da vodofone Türklerin değil.Buradan Telefon alan veya buraya abone olan İngiltereli mi oluyor?Birşey iyice araştırılmadan yapılıyorsa onda hayır yoktur.Sayın yazar benim gördüğüm kadar bu işler duygularla hareket edilerek yapılıyor.Araştırın bunun böyle olduğunu görürsünüz.Bu da çok yanlış uygulama.Peki sizce...
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Şuayip Bütün
Kırlangıçoğlu Oktay
Erol Serkan Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net