19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
BÖLGEMİZE KONUŞLANSIN
05 Ağustos 2016 Cuma Bu yazı 31476 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

“Kim, bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür. Her kim de birini (hayatını kurtararak) yaşatırsa, sanki bütün insanları yaşatmıştır. (Maide 32)

Tüm insanlığı öldüren hain kalkışma ile Ülkemizin nasıl bir beladan başta Cumhurbaşkanı ve siyasi liderlerin öncelikli  çıkışları, basının ciddi sınavı, Başta 1 nci ordu Komutanı ve Özel Kuvvetler Komutanının kahraman adımları ve önemi tartışılmaz halkın meydanlara taşması ile kurtulduğunu gördük.

            Daha tarih bile olmayan yakın zamanda ülkemiz ne çok şey yaşadı.

Bir yanda defaten yazdığımız hıyanet paralel çetenin askeri kıyafet giymiş elemanlarının başı çektiği bir darbe girişimi ile hıyaneti yaşadı.

Yukarıda yazdığım kahraman hareketler ve kişilerin dışında yüzlerce binlerce kahramanlığı da gördü.

Vatan için severek can vereceğini yemininde söyleyen askerlerin içlerinden çıkan hainlere karşı nasıl kahramanlıklar yaptığını gördük ve zaman içinde daha neler çıkacaktır. Ömer Astsubayın Özel Kuvvetlerde, Bülent Başçavuşun Genelkurmay da nasıl gözlerini kırpmadan şahadete koştuklarını gördü bu ülkem.

Tankın paletini attıran, zırhlı personel taşıyıcıların anahtarlarını saklayan, helikopterlerin kalkışını engelleyen, verdiği emirlerle hıyanet kalkışmasının seyrini değiştiren askerler gördü bu ülkem.

Tabi ki daha öyle olaylar yaşandı ki tarih bunları minnetle anacaktır.

Bu olayın sonucuna bir başka açıdan bakarsak;

Bu hainliğin ardından Başbakanımız şehir içindeki askeri birliklerin şehir dışına çıkarılacağını söyledi.

Buna bağlı olarak zırhlı birliklerin Polatlı’ya, Akıncı üssünün Isparta’ya gideceğini söyledi. Elbette Ankara’nın içinde sadece o birlikler yok.

En başta Mamak muhabere okulu ve eğitim merkezi var. Ciddi asker sayısı var orada.

Ayrıca dikimevleri, askeri fabrikalar gibi lojistik hizmetleri ve ordu donatım ve levazım hizmetleri sunan birlikler var. Bunların asker ve çalışan sayısı da azımsanamayacak kadar çok.

İşte bu birlikleri Ankara dışına çıkarırken sadece Polatlı yönüne değil bu yöne de aktarılması gerekmektedir. Yani Kırıkkale yönüne de bu birliklerin kaydırılması ilimiz açısından faydalı olur.

Bizim coğrafi olarak yerimiz var.

Bazıları asker şehre ne katar diye düşünebilir ama ekonomik anlamda hiçte öyle değildir. Sadece askeri birlikler olduğu için gelişen ve işsizlik anlamında, esnafın yüzünün gülmesi anlamında ileride olan il ve ilçeleri biliyoruz.

En basit hesap ile beş bin askerli bir birlikte çarşı iznine bin askerin çıktığını düşünürsek, bir simit alsalar bin simit, bir çorap alsalar bin çorap eder. Lokantası, terzisi, berberi, ziyaretine gelen ailelerin kaldığı otel, kafesi kahvehanesi, muvazzaf personelin ikameti, marketi vs hesabı siz yapın. 

Bu dönemde Kırıkkale siyasetçi ve bürokrasisi ve sivil toplum konusu birlik olup, konu ile çalışma yapması mutlaka ortak akıl grubu oluşturulması ve şehrimize yakın bölgelerde askeri birliklerin konuşlanması konusu hükümetin devletin gündemine sokması gerekmektedir.

Bu konu ötelenecek veya önemsenmeyecek konu değil.

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Raziye Ünal  -  09-08-2016 - 11:45
TEŞEKKÜRLER SN. YAZARIMIZ DÜŞÜNCELERİMİZE TERCUMAN OLMUŞSUNUZ İLİMİZE ASKERİ BİRLİĞİN GELMESİ ÇOK GÜZEL OLACAKTIR Saygılarımızla
Mustafa Har  -  05-08-2016 - 22:28
Kalleş terör örgütünün darbesini Allah ayaklarına dolandırdı. Fazlı Bey çok haklısınız şehirimize çok yararı olur milletvekilleri beşir atalay belediye başkanı herkes çalışmalı bu askeriyenin gelmesi ile ilgili.
Şevket   -  05-08-2016 - 15:31
Güzel bir konuya değinilmiş. Bu konuda kamuoyu oluşturmak için başta yöneticisi olduğunuz Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ile bir dizi ziyaretler yapıp bu konuyu işle melisiniz.
Resul Ercan   -  05-08-2016 - 15:13
Aynen katılıyorum. Ankara dışına taşınacak askeri birliklerin bazılarının ilimize konuşlandırılmasi ilimiz açısından ilaç gibi olacaktır canlanma sağlayacaktır. Tamam
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net