22 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Genç Partide Yeni Dönem
Genç Partide Yeni Dönem
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
  YAZARLARIMIZ
CAN VE DEMİR BİZİM GÜCÜMÜZ
05 Ağustos 2016 Cuma Bu yazı 23416 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

               15 temmuz hareketi,  kendini  allahına ve milletine sorumlu hisseden her mevkide olanlar ve bunları oraya getirenler  için büyük bir imtihan oldu.

               YILLARDIR BAŞIMZDA BELEDİYE BAŞKANI BAŞBAKAN VE CUMHURBAŞKANI OLARAK HALEN GÖREVDE YAPAN SAYIN RECEP TAYYİP ERDOGAN dünkü beyanatında yıllardır Allah dedikleri için her konuda yardımcı olan cemaatlere yaptıkları yardımların milletin başına bela olmasından dolayı Allahın ve milletin kendisini affetmesini ama bunların hesabının kendinden sorulacagını ilk defa kendisine eleştri olarak beyanda bulunmuştur.

             Bu güne kadar bütün darbe ve ihtilaleri yaşamış biri olarak son darbenin mana ve mahiyetini analız edecek degilim.Özellikle hakim avukat  gazeteci  polıtıkacı olarak bu şehirde geçirdiğim zaman içinde şehrin enterasan yapısını göz önüne serrek şehrimizn hep ilerlemesini istedim.Başarılı oldum mu hayır.Neden çok basit namuslu olmak ve namuslu kalmak çok zor.bu nedenle şehrin sahibi oldugum ilk ofse ÖNCÜ gazetesini ve ÖNCÜ televizyonumu kapatmak zorunda kaldım.Yıllarca ilçe olarak başlattıgım gazeteciler cemiyetini il gazetesinden ramazan çetin e devrettim.Basınla ilişkimi kesmedem makaleler ile yine şehrin insanlarını ve hizmetlerine katkı saglamaya çalıştım.

          Polıtika içinde DYP  ve  DTP   il başkanlıgını yaptım..Bunları yazmam kendimi övmek için degil.Hala normal yaşayan ve itibarını korumaya çalışan bir kişi olarak kalmaya çalıştım.

         Politikada şehrimizde çok guzel insanları ön plana çıkardık.FİKRİ PEHLİVANLI ALPASLAN PEHLİVANLI  HACI FİLİZ ,SADIK AVUNDUKLUOGLU ,ABDURAHMAN ÜNLÜ Parti teşkilatlarından gelen milletvekilleri idi. Onlara gerektiği kadar sahip olamadık.BEŞİR ATALAY  KIRIKKALE üniversitesi rektörlüğüne bu iki milletvekilimiz  bursa  dan getirdiler.BEŞİR BEY KISA ZAMANDA AKP nin önde gelen ismi haline geldi.Halka inerek polıtıka içinde olmadı..kısa zamanda neden niçin o kadar yukseldi ben bilmiyorum..Benim bildiğim hepsi kırıkkalenin menfeatcileri eline düşerek halktan uzaklaştılar böylece hem kendileri hem partileri hemde şehrimiz zarar gördü.

     Şimdi AKP  içinde belirli seviyelere gelmiş avukat RAMAZAN CAN var.Samimiyetim yok olmadıda.Bu kadar mecliste bulundu hiçbir sıkıntımızla rahatsız etmedik..Kimleri nasıl ve nerelere yerleştirdi bilmemde ..Benim için önemli olan şehre hizmeti idi.

    Son zamanlarda rahmetli Alpaslan pehlivanlıya bazı özellikleri benzeyen MEHMET DEMİR var .Parti başkanlıgı iş adamı olarak çok kısa görüşmelerimiz oldu.Şehirde parti ve sınıf farkı gözetmeden çeşitli gruplara ve insanlara hızmet ederken ismini halktan dutymaya başladım.Nihayet milletvekili oldu.

    Şimdi 15 temmuzdan sonra bu iki genç milletvekilimizide çeşitli dedikodular ile yıpratmaya çalışanımız var.Cuöhurbaşkanı bile kendi yanılgılarının oldugunu anlatırken bu iki guzide polıtıkacımında yanlışları olabilecegini kabul etmek gerekir.Bunlar artık namuslu durust haysiyetli dini kendimenfeatlerine alet etmeyen insanları hatırlayarak yollarına devam edeceklerdir.Bu iki milletvekilimi şehrimizin gucudur.Onları küçük düşürecek dedikodu ve  iftiralardan korumamız ve kollamamız gerektiğine inanıyorum.Onlar güçlü olursa şehrimiz ve insanlarımızda güçlü ve mutlu olurlar

        .

             Ümit nuri kocaballı


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Erol Serkan Kılıç
Yener Kazan
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Nisan 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net