13 Temmuz 2020 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Ermeniler Osmanlı’ya ihanet etmiştir!
Ermeniler Osmanlı’ya ihanet etmiştir!
KÜ İle KOSGEB Arasında İş Birliği
KÜ İle KOSGEB Arasında İş Birliği
Bahşılı’da arpa buğday hasadı başladı
Bahşılı’da arpa buğday hasadı başladı
Varlı Sektörün Sorunlarını Bakan Kurum’a Anlattı
Varlı Sektörün Sorunlarını Bakan Kurum’a Anlattı
  YAZARLARIMIZ
BELEŞÇİ ASKERLER DÜŞÜNCESİ
15 Ağustos 2016 Pazartesi Bu yazı 20254 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yazdığımız yüzlerce yazının içinde sayısız defa devletin düşmanlarından söz ettik. Bunların başında bölücü terör örgütü geldi ve sürekli ne yapılması gerektiği hakkında fikirlerimiz oldu. Ama aynı zamanda ve bir o kadar güçlü şekilde de devletin içinde sızma gayretinde olduğu daha darbe girişiminden önce ortaya çıkan paralel yapılanma ile de ilgili sert uyarılarımızı yaptık.

            15 Temmuz günü gaflet ve hıyanet içinde olan asker üniforması giyen çete mensuplarının kökünü dış ülkelere dayandırarak devleti yok etme çabasını gördük ve tabi ki aldığı cevabı da şükürler olsun gördük.

            Bu olay ile ilgili paralel terör örgütünün nasıl hıyanet içinde olduğu ve halkın nasıl kahramanlık destanı gösterdiğini daha önce yazdık. Bunun yanında bu kalleş darbe girişiminin Başarsız olma nedenlerini de gördüğümüz, duyduğumuz, bildiğimiz kadar yazdık.

            Bunların ardından dedik ki askeri birlikler şehir dışına çıkıyor ve bu birliklerin yeni konuşlanma yerlerinde memleketimiz, Kırıkkale’miz dikkate alınsın ve bizim sınırlarımız içine konuşlansınlar.

            Bunun nedenini de Makine Kimya zaten yok oldu ve hep göç veren bir şehir olduk. İşte bu işsizliğin ve şehir ekonomisinin zayıfladığı dönemde bölgemize askeri birliklerin gelmesi ve sürekli konuşlanması faydalı olur dedik.

            Hala aynı fikrimde sabitim. Demek ki doğru dedik ki bizden sonra gerek iktidar gerek muhalefet siyasetçileri bu konuda kamuoyu oluşturmaya başladı. Hatta bir gazetemiz de kampanya başaltı. Hepsini önemsiyorum ve ilk ben söyledim şu söyledi derdinde olmadan aynı esaslarda mücadele edelim ve askeri birlikleri bölgemizde konuşlandıralım demeye devam ediyorum.

            Bölücü örgüt kadar tehlikeli olduğu artık ortaya çıkan bu FETÖ nün tüm yapılanması ile ordudan sökülüp atılması elbette elzemdir. Her kesimde kim var kim yok temizlenmelidir.

            Ancak burada dikkat çekilmesi gereken birde konu vardır. Kesinlikle sap ile saman ayırt edilmelidir.

Ergenekon olayı ilk çıktığında ve devletin içine kumpaslarla sızılmaya çalışıldığında net sözlerle “bu işin yargılaması çabuk yapılmalı” dedim. “Her askere Ergenekoncu gözü ile bakılamaz, bu ordunun içinde devletine milletine bağlı nice asker var” demiştim.

            Şimdi bu hain yapılanma içinde aynı şeyleri söylüyorum. Yargılama ve suçlu tespiti çok çabuk yapılmalı. Suçlu olanlar en ağır şeklide yargılanmalı ve cezasını almalı. Suçlu suçsuz çabuk ayıklanmalı.

            Ve

            Mutlak suretle asker ile sivil vatandaşların arası suretle normale dönmeli ve karşılıklı güven tesis edilmeli.

            Efendim gerçek ve vatansever askerlerle vatandasın arasında sorun yok zaten denilecektir. Hadi objektif olun. Kışlaların nizamiyesine çöp kamyonlarını yığarak mı birbirimize güveneceğiz. Çarşı iznine çıkan askere yan gözle bakarak mı birbirimize güvenimiz tam diyeceğiz. Yada muvazzafı emeklisi hangi asker ile karşılaşırsanız ona şaka yollu “darbe mi yapacaksınız la” diye takılarak mı?

            Aslında bundan sonraki kısımda pek çok örnek ve hikâye yazdım bu güven konusu ile ilgili ama siliyorum hepsini uzatmamak için.

            Ordunun dinamikleri, emir komuta ilişkisi, içindeki hiyerarşik yapısı ile çok fazla oynamak doğru değil. Elbet yeniden bir yapıya ihtiyaç var ve yapılanmalı ama bunu yaparken köklü ast üst ilişkisini deforme etmemeliyiz.

            Sosyal medyada bedava berber, bedava lojman, elbise, tatil, çocukların da beleşçi eşinde beleşçi, beş-on bin lira maaş alan subay Astsubay yığını, hepiniz hainsiniz gibi acayip paylaşımlar görüyorum ve iki gruba lanet ediyorum.

Birimcisi bu paylaşımları saf ve temiz darbe karşıtı olarak yapmayıp askere çakmaya çalışan asker düşmanlarına ve ikincisi askeri bu hale düşüren darbeci, hain millet düşmanlarına.

            Tekraren ve altını kırmızı ile çizerek diyorum. Bu ordu bizim ordumuz. Onları yıpratmak ve hepsine hain darbeci gözü ile bakmak bize kaybettirir. Herkesin söylemine eylemine biraz daha dikkat etmesi gerekir.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
mehmet gencer  -  15-08-2016 - 19:01
On numara.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Şuayip Bütün
Kırlangıçoğlu Oktay
Erol Serkan Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net