14 Haziran 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
KIRIKKALE BELEDİYESİ ASFALTTA ATAĞA KALKIYOR
KIRIKKALE BELEDİYESİ ASFALTTA ATAĞA KALKIYOR
Çerikli’yi Sel Vurdu
Çerikli’yi Sel Vurdu
Türkyılmaz, Yenişehir Esnafı ile Bir Araya Geldi
Türkyılmaz, Yenişehir Esnafı ile Bir Araya Geldi
Ayağına ip dolanan güvercini itfaiye ekipleri kurtardı
Ayağına ip dolanan güvercini itfaiye ekipleri kurtardı
  YAZARLARIMIZ
ALTERNATİF BİRLİKTELİK ARAMAK
20 Ağustos 2016 Cumartesi Bu yazı 24399 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ortadoğu’nun böyle bölünmüşlük, yalnızlaştırılmışlık, etkisizleştirilmişlik halini güzide ülkemize de reva görmeye çalışan anlayışın adeta start vermesi ile kazıkları hendeklerin içinde kalan bölücü örgütün azdığını görüyoruz.

            Yıkıcı paralel örgütün geçtiğimiz ay darbe girişimi başarılı olmayınca hemen bu yolun yani bölücü örgütün kalleş saldırılarının tekraren başlatılmasının ardında kesinlikle bir birlikteliğin olduğunu artık herkes görmüş durumda.

            Dini referans aldığını söyleyip sınırlarımızda terör estirenler, bölücü örgüt ve yıkıcı paralel örgüt hepsi bir yerden komuta ediliyor. Bunların ortak noktaları güçlü ve bağımsız bir Türkiye istememeleridir.

            Bu birlikteliği kim yönetiyor diye herkes bilgi birikimlerini ortaya koyarak düşünmelidir. Belki Amerika, belki Batı denilecek ama her ikisinin yani şerde birleşen haçlı zihniyetinin ortak bir merkezde toplanarak bu Ortadoğu karıştırıcılığı ve özellikle ülkemiz üzerindeki oyunları tezgâhladıkları artık gün gibi aşikârdır.

            Başımıza gelen kalleş darbe girişimi kalkışmasından sonra siyasi liderlerin birlik mesajları vermesi ve hükümetinde yapacakları önemli düzenlemelerde muhalefete bilgi vermesi çok güzel gelişme.

            Bugün Van, Elazığ, Bitlis saldırıları ile içimizi yakan terör olayları oldu. Pek çok asker ve polis şehidimiz var. Bir o kadar da yaralı vatandaş ve güvenlik güçlerimiz var. İşte bu olaylar karşısında da yine bu birlikteliğin sürdüğünü görüyoruz ve daha da görmeliyiz.

            Milliyetçi Hareket Partisi lideri zaten terör olaylarında hükümetin atacağı tüm adımlarda omuz vereceğini daha önce söylemişti.

            Ana muhalefet partisi lideri ise bugün açıklamasında terörün bitirilmesinde her türlü desteği vereceğini söyledi.

            O halde hükümet kararlı bir şekilde yapmış olduğu mücadeleye yeni stratejilerde ekleyerek bu işin çözümü için adımlara devam etmeli.

            Kalleş Fethullahçı Terör örgütü FETÖ/PDY darbe girişimi esnasında görüldü ki benim milletim gerektiğinde canını ortaya koyar ve inandığı uğurda gözünü budaktan sakınmaz.

            Aslında bu durumu yıllardır süren bölücü terör örgütünün her saldırısından sonra gördük görüyoruz. Birliğimize ve gidenin yerine yenisinin gelmesinde, bir şehidin, bir gazinin yerine hemen yenisini gönderen ana babaların olduğunu hep gördük ve yine göreceğiz.

            İşte bu anlayışımızın yani birlik ve beraberlik anlayışımızın devamı gerekir.

            Gerek hükümete ve gerekse muhalefete yani öncelikle siyasilere düşen bu birliktelik bir görev olarak algılanmalıdır.

            Gerekirse İstanbul mitingi, Ankara mitingi gibi Diyarbakır, Şırnak, Hakkari gibi şehirlerde de yapılmalı. Çünkü bu birliktelik gördük ki dosta güven verdiği kadar ülkemiz üzerinde kem düşüncesi olanlara da korku veriyor.

            Yeni hükümet ile herkesle dost olma anlayışı güzel bir uygulamadır. Petrol ve doğal zenginlikleri söğüşlemek dışında başka bir bağı olmayan ve ölen her can için içindeki sarı kıllar bile titremeyen Batı ve Amerika dışında dışın dada bir hayat olduğu ve bu haçlıların alternatifsiz oldukları anlayışını yıkmak için daha çok araştırma yapılıp, hayata geçirilmelidir.

            Dünyadan soyutlanmak elbette yanlış ve gereksiz bir girişim olur ama bir o kadar da alternatif birliktelik aramak akıllıca ve caydırıcı olur.  Bize dost olmayana ne kadar sabredeceğiz?

            Selam ve dua ile…

           


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
kemal  -  22-08-2016 - 12:03
terör örgütleriyle mücadele her alanda yaygınlaştırılmalı, siyasi ve maddi yönden teröre destek olanların önü kesilmeli, her türlü kurum ve kuruluştan terör temizlenmeli.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Erol Serkan Kılıç
Pınar Taşcı YIKILMAZ
MESUT ARLIER
Yener Kazan
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  11 Haziran 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net