26 Mayıs 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Balışeyh, Badem ve Ceviz'de Gözde Olacak
Balışeyh, Badem ve Ceviz'de Gözde Olacak
Kırıkkale'de firari 2 hükümlü yakalandı
Kırıkkale'de firari 2 hükümlü yakalandı
Ersan, Derece Kazanan Öğrencilerle Buluştu
Ersan, Derece Kazanan Öğrencilerle Buluştu
Kırıkkale'yi Gururlandırdılar
Kırıkkale'yi Gururlandırdılar
  YAZARLARIMIZ
TELEKOM YİNE YAPACAĞINI YAPIYOR…
24 Ağustos 2016 Çarşamba Bu yazı 26162 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kırıkkale Telekom hakkında; 25 Aralık 2010 tarihli "TELEKOM'UN 'ÜST YAPISI' DA YENİLENMELİ" Kale Haber İnternet Gazetemizi ziyaretimde; Bir anda internet gitti… Önemli bir haberin transferi sırasında olan bu kesinti Kırıkkale’nin birkaç semtinde meydana gelmiş! Yağmurun etkisi mi, arıza mı? Aşağı yukarı yarım saat kadar bekledik internet devreye girmedi… Sonrasında ise ben bir başka randevum için Kale Haberden ayrıldım. Olayı ne olacak canım çok mu önemli çok basit ve olağan bir olay şeklinde düşünenler olacaktır! Gerçek olan ise; İnternette online/çevrimiçi çalışma, haber aktarımı ve görüşmeleri olanların büyük ölçüde mağdur olmalarıdır… Şeklinde başlayıp devam eden yazım VE 13 Ocak 2011 tarihli "TELEKOM KİRACISINA KİRACI OLACAK"

 

Telekom’un hizmet kalitesi ile sadece “Kendisini, kendisine şikâyet edenlerden bile ticaretini esirgemeyen zihniyetini” dile getirdiğim yazım daha yayınlanmadan! (Pazar 26.12.2010 günü yayınlandı) 25.12.2010 Cumartesi günü de tam anlamıyla bir perişanlık yaşadık… Çoğu kez Cumartesi ve Pazar günlerine rastlayan hiçbir şekilde aboneleri bilgilendirmeden yapılan ve süresi belli olmayan Bakım-Onarım kesintileri, Genel ve lokal arızalar, üst üste gidip gelen internet kopmaları! Bunların dışında kalan bir hadiseymiş; Cumartesi günü yaşadığımız mağduriyet! Eski yahut da demode denilen santraller yenileriyle değiştiriliyormuş! Üç defa aradığım 444 0 375 nolu telefon görevlilerinin karşıma çıkanlardan birisi olsun konudan haberli değil ki; Tarafıma bilgilendirme yapsın!.. Ben de evimde çalışmaların bitimini bekleyeyim. Düşünün bir kere Kırıkkale Telekom işletmesi Genel Müdürlüğü çalışanları bile ilimizin Valilik, Belediye, hastaneler, eczaneler, bankalar gibi çok önemli yerlerini de internetsiz bırakan çalışmalardan bihaberler!.. Kırıkkale Telekom da bir çalışanın ilettiğine göre 100 kişi harıl, harıl çalışıyor ter döküyor ve de Genel Müdürlüklerinden habersiz!.. Başlıklı yazılarımı ve devamlarında ki gerçekleri hatırlarsınız sanırım! 

 

Bu yazılarımda Kırıkkale Telekom'un ne kadar Duyarsız ve abonelerini Manevi-Maddi yönden düşünmeden çalıştığını izah etmiştim! Şimdi bir örnek daha vermek gereğini duyuyor ve siz okurlarımızın haklarının gasp edilmemesine vesile olmak istiyorum. Ramazan ayının başlangıcında binamıza bitişik eski binanın yıkımı için 15 gün evvelinden Timuçin İnşaat tarafından bir dilekçe ile; Yıkılacak bina duvarına montelenmiş Telefon Hattının kaldırılması bildirilmiştir. Telekom Kırıkkale Merkezinin kayıtsız davranışı neticesinde; Yıkılan binanın duvarındaki Telefon-İnternet hatları kopmuş ve Telefon Santralı da fiziki hasar görmüştür.

 

Netice olarak; Birçok Telefon ve İnternet hatları kullanılamaz hale gelmiş kullanıcılar mağdur olmuştur. Şahsen 5 kez Kırıkkale Telekom'a giderek durumu ve mağduriyetimi/mağduriyetimizi izah etmeme rağmen saat itibariyle 11. günde Telefon hattımı (Sadece 15 dakikada) bağlattım! Oysa ki; Diğer abonelerin Telefon hatlarının bağlantısı 3. gün bağlanmıştı... Cep telefonumdan ve komşularımın telefonların dan 14 kez Telekom'a ulaşmama rağmen (Her görüşme 8 ila 14 dakika sürmekte) onca maddi zarara uğratıldım ve benim gibi yüzlerce kişinin de Manevi-Maddi zarara uğratıldığı kanaatini taşımaktayım!

 

Şimdi soruyorum; Ey Kırıkkale Telekom, tarafınıza 15 gün önceden bilgi verilmesine rağmen "Neden telefon hatlarını yıkılacak binadan ayırmadınız? Onlarca abonenizi mağdur (Saat itibariyle 11 gün şahsımı) ettiniz? Bu Mağduriyetlerin Otomatik olarak giderileceğini söylemenize karşılık 3 Fatura dönemi geçmiş ve vermediğiniz hizmeti neden faturadan düşmediniz? Onca uğraşıma rağmen kabahat ve duyarsızlık size aitken neden 96 saat tamir gün hakkını kullanıyorsunuz (Bu konuda 22 Ağustos 2016 Pazartesi) Hakkımı aramak için 6. kez Kırıkkale Telekom'a gittiğimde ifadem aynen (Bu olayda arıza ve tabiat, yangın-terör olayı gibi bir unsur yok! Kabahatli sizlerken hangi neden ile 96 saat tamirat süreci kullanıyorsunuz?) Dediğimde Yasin beyin ifade tarzı tam bir despot şekilde (Ben isteseydim size hizmet verme olanağımız kalmadı der, SÖZLEŞMENİZİ İPTAL EDERDİM!.. Ama biz olumlu davrandık!.. İsterseniz Tüketici Hakem Heyetine Şikayet edebilirsiniz...) olmuştur.

 

Ayrıca; Telefon hattım bağlandıktan sonra da 16 Mbps hızda olması gereken internet hızım 3.3 Mbps hızda olmuş ve Adil Kullanım Kotanız dolmuştur ibareleri Bilgisayarıma gelmeye başlamıştır! Yine Telekom'a telefon yine ücret ödemeye devam!.. Oysa 11 gün olmayan Limitsiz İnternetimde 50 GB hakkımın dolması mümkün değildir! Tarafıma verilen bilgi; Dakikalar süren itirazım ve ısrarım sonrası haklısınız beyefendi bir yanlışlık olmuş özür dileriz!.. Şimdi Kırıkkaleli kardeşlerime ricam; Lütfen böylesi haksızlıklara karşı durunuz ve hakkınızı arayınız, olacaktır.

 

Not: Ben hakkımı sonuna kadar arayacağım ve sözleşme hükümlerine göre de davranacağım...


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Nevzat Dilek  -  11-11-2016 - 02:25
Kardeşim Musa Telekomun mağdur etmediği kişi çok azdır. Bende mağdur oldum hakkımı aramadım ama bir daha olursa hakkımdan vaz geçmeyeceğim. Yazılarınızı zekle okuyorum size ve gazete çalışanlarına saygı ve sevgiler.
Mehmet ÜÇOK  -  19-10-2016 - 06:35
Musa bey tekrar yazmaya başlamışsınız ve telekomu ele almakla da iyi ettiniz. Benim çevremdede tesbit ettiğiniz yanlışlar çok oluyor. Yanlışları düzeltecek birileri olmalı değilmi ama nerde.
Fevzi Şahin  -  20-09-2016 - 01:55
Bey abim sizin üç yazınızı okudumda telekom neler yapıyor ögrendim. başıma benzer olaylar gelmesin diye bende telekomdan internet hizmetimin sözleşme hizmetinin uzatılmasından vazgeçtim teşekkürler sizede kalehaberede sağlıcakla kalın.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
Sadettin KARALÖK
İdris KARAKUŞ
Sami GÜLER
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Mayıs 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net