05 Temmuz 2020 Pazar
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Şehit Aileleri ve Gaziler Abone Açım Ücreti Alınmayacak
Şehit Aileleri ve Gaziler Abone Açım Ücreti Alınmayacak
Sistemler Değerlendirildi
Sistemler Değerlendirildi
Saran'ın Gönlü Zengin
Saran'ın Gönlü Zengin
3 Temmuz Şehitleri Unutulmadı
3 Temmuz Şehitleri Unutulmadı
  YAZARLARIMIZ
GAZİANTEP- IŞİD SALDIRILARI !..
26 Ağustos 2016 Cuma Bu yazı 12273 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

     Şahinbey –Akdere mahallesinde düğünde meydana gelen Çoğunluğunu çocukların olduğu 53 yurttaşımızın hayatını yitirdiğini, elli yedi insanımızın tedavi gördüğünü biliyoruz. Hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına, dostlarına başsağlığı ve sabırlar, yaralı kardeşlerimize şifalar diliyorum. Gaziantep’te Emekçi ve yoksul mahallelerin büyük bölümü radikal İslamcı ışid çetelerinin kontrolü altında olduğunu yıllardır basında izliyoruz herkesçe biliniyor. Bilmeyenler sadece oy hesapları yapan siyasiler ile vatandaşların yaşama haklarını, Güvenliklerini umursamayan emniyet ve diğer kurumların Güvenlik ve istihbarat birimlerinin dikkatsizlikleri sonucu; Urfa, Diyarbakır, Suruç, Ankara gar ve diğer leri, İstanbul patlamaları umut ederiz son olur.

    Ankara gar katliamının savcılık iddianamesinde belirtilen ışid   çete mensuplarının Türkiye emir ini bilgilendirdiği ve bu belgelerde “düğünlere yönelik saldırılar için izin isteniliyor”  Bu bilgi ve belgeler iddianameye girmiş olmasına rağmen Işid saldırılarının önlenmesine yönelik ne yapıldığı merak konusu, Sanırız “izlenmesine gerek yoktur” denilerek belgeler görmezden gelinerek Sumen altı yapılmış, saklanılmış veya imha edilmiştir. Işid çeteleri korunmuştur. Görevlerini tarafsız olarak yapmayan tüm sorumlular yargılanmalı ve hesap vermeliler. Hayatını kaybeden insanlara tazminat ödemeye mahkûm edilmeliler. 

     Başbakan Yardımcısı Sayın: Kurtulmuşun “Başımıza ne geldiyse, Yanlış olan Suriye politikamızdan geldi “ diyerek doğru bir itirafta bulundu, açık ve şeffaf bir tespit yapmıştır. Bu yaklaşımlar insanları ve siyasi anlayışları büyütür. Işid in bu kadar rahat hareket etmesi hükümetin izlediği Suriye politikasının sonucudur. Işid örgütlenmelerine karşı ciddi önlemler alınmalı. Işid cinayet örgütü ve uzantıları ülkemizden temizlenmelidir. Işit çetelerinin olduğu yerde kimse güven içerisinde değildir. 

    Ülkemizin sokaklarında ağıt sesleri duymak istemiyoruz.  İzlenmesi gereken yöntem M.Kemal Atatürk‘ün sözünde belirttiği “Yurtta barış, Dünyada Barış “ ilkesi tekrar uygulamaya geçirilmeli. Demokrasi, Barış, özgürlük, Hoşgörü, sevgi ve kardeşlik gibi Evrensel insani değerler savaş ve katliamların yerini almalı. Yaşam Hakkı en kutsal haktır, Doğuştan kazanılan insan hakkıdır.

   Bir kentin orta yerinde sivil, savunmasız ve masum insanları katleden tüm anlayışları kınıyorum. Savaşsız, katliamsız, kardeş çe yaşamak dileğiyle.

Sevgi ile kalın.

Hüseyin GÜNEY


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şuayip Bütün
Pınar Taşçı YIKILMAZ
Başar Özdemir
Nusret Kılıç
Kırlangıçoğlu Oktay
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net