25 Mayıs 2020 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Karantina Süresi Dolan 70 Kişi Evlerine Gönderiliyor
Karantina Süresi Dolan 70 Kişi Evlerine Gönderiliyor
Teşekkür Mektubu Yarışmasında Kırıkkale’den Derece
Teşekkür Mektubu Yarışmasında Kırıkkale’den Derece
Mezarlıklara Özel Bakım Yapıldı
Mezarlıklara Özel Bakım Yapıldı
TÜRK DÜNYASI 2020 YILI BELGESELİNİ SEÇİYOR
TÜRK DÜNYASI 2020 YILI BELGESELİNİ SEÇİYOR
  YAZARLARIMIZ
KESKİN’DE BULUŞALIM
31 Ağustos 2016 Çarşamba Bu yazı 29183 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Keskin Belediyesi Eski Başkanlarından Sayın Bülent ALTINIŞIK’ın 27.08.2016 tarihinde sosyal medya üzerinden yapmış olduğu bir çağrı var. Yaptığı çağrıda özetle; yaklaşan Kurban Bayramı’nda bütün Keskinlilerin kurbanlarını gelip Keskin’de kesmesini ve bayramını Keskin’de geçirmesinin Keskin için çok faydalı olacağına dair bir çağrı. Yapılan bu çağrıyı çok yerinde buluyor ve Keskin için faydalı olacağını tahmin ediyorum.

Tabi Bülent ALTINIŞIK’ın yaptığı bu çağrının altına hemen Keskin’de yaşanan sıkıntılar ardı ardına sıralanmaya başlandı. En başta da su sıkıntısı. Yıl olmuş 2016 ama Keskin’de su yok.

Buradan benim Keskinli hemşerilerime bir çağrım olacak. Belediye seçimlerinin vakti geldiğinde lütfen biraz sorgulayarak adaylara destek verin. Keskin’de siyasetle uğraşanlar benim çocukluk yıllarımdan bu yana hep aynı kişiler. Hiç değişmediler, değişen tek şey bu abilerin yaşları oldu. Yeni yüzlere, gençlere fırsat verin, ya da geçmişte belediye başkanlığı yapmış kişilerin hizmetlerini gözünüzün önünden geçirin tekrar o kişilere şans verin.

Mutlaka desteklediğiniz adayın iyi yönleri vardır, iyi bir insandır ancak, Keskin’de yıllarca siyaset yapan bu abilerin sözü Kırıkkale’den öteye duyulmuyor. Böyle olunca da olan Keskinli hemşerilerime oluyor. İşte değerli hemşerilerim vizyonu olan bir belediye başkanı seçemediğiniz içinde farkında olmadan kendi kendinizi cezalandırıyorsunuz.

Geçen haftalarda Beypazarı’na gittim. Beypazarı’nda herkesin görmek için gittiği mekânları gezerken hep aklımdan, Keskin’in de Beypazarı gibi olmamasının önünde hiç engel olmadığını anladım. Beypazarı ve Keskin Ankara’ya eşit uzaklıkta. Ayrıca Keskin 43 ili birbirine bağlayan bir kavşakta bulunuyor. Ulaşım olarak hiçbir sıkıntısı yok ve Beypazarı’na göre yolları çok çok iyi.  Örnek olarak Ankara yolu üzerine albenisi olan bir köylü pazarı kurulsa, köylülerimiz için ciddi bir geçim kaynağı haline gelir. Ayaş çıkışına yapılmış ve oradaki esnaflar çok ta güzel iş yapıyorlar. Örnek olarak yine Ankara yolundan görünecek şekilde Keskin Konakları yapılabilir. Ciddi anlamda yatırım ve reklam yapılsa Keskin’in Beypazarı gibi marka bir ilçe olmasının önünde hiçbir engel yok.

Pardon tek engel var. Keskinli olmak bir ayrıcalıktır deyip te Keskin’e bir çivi dahi çakmayan siyasiler. 

İşte Keskinli değerli hemşerilerim belediye seçimlerinin vakti geldiğinde ahbap ve dost ilişkileri ile değil, yukarı yazdığım ve daha fazlasını sizin önünüze proje olarak getirecek adaylara destek verin. Keskin’in bir Beypazarı gibi cazibe merkezinin olmasının önünde hiçbir engel yok. Yeter ki siz kalbi Keskin için atan bir başkan adayına destek verin.

Benim yukarı bahsettiğim projeleri ve daha fazlasını yapacağına inandığım ve bilgi birikimine de güvendiğim Bülent ALTINIŞIK’a önümüzdeki belediye seçimlerinde tekrardan görevin emanet edilmesinden yanayım.

Şimdi bazılarınızın iktidar partisinin adayı olmazsa hiçbir iş yapamaz dediğini duyar gibiyim. Değerli hemşerilerim Mansur YAVAŞ Beypazarı’nı Beypazarı yaparken MHP’li bir belediye başkanı idi, iktidarda da AK Parti vardı.

Bu yazdıklarımla mevcut belediye yönetimini suçlamak gibi gayret içinde değilim ancak, iktidar partisinin belediyesi iseniz ve Keskin’de sular akmıyorsa bunun hiçbir izahı yok.

Bizim hiç kimseyi övmek ya da yermek gibi bir derdimiz yok, tek derdimiz var o da KESKİN…

Dua ile kalın dostlar…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Kırıkkaleli  -  11-09-2016 - 01:19
Bence keskin böyle giderse kırıkkalenin bir köyü olacak bende keskinliyim ancak 7bine düştü merkezi köyleriyle 15bin ve 5 6 7 yıla kadar keskin köyleriyle 7 8 bine düşerse merkezide 3 4 bin olur nolacak köy işte.İş işten geçmeden hizmet edeceklerdi artık çok geç kalındı bence keskin gelişmez göç alamaz bundan 10 yıl önce felan iyi bir belediye başkanı gelseydi belki ama artık çok geç olmaya başladı iyice eridi...Ayrıca keskin göç veriyor diyorum ama bakmayım kırıkkalenin her ilçesi veriyor yahşihan hariç merkezde göç veriyor kırıkkale mehmet saygılı ne yapıyorda dede yıldırım yapsın.2014 ile 2016da kkalede hiçbir fark yok bırak 2014ü 2010 ile 2016 kırıkkale geriye gitti nüfus olarak merkezde dahil hiçbir ilçe gelişmiyor yahşihan biraz gelişssede toplam nüfus olarak göç veriyoruz böyle giderse kırıkkale ilçeleriyle 230 binlere düşecek iş yok insanlar göçüyor inşallah tekrar 380 binli nüfusları yakaladıgımız günlere gideriz pek sanmıyorum çünkü tekrar insanlar gelmez fabrika yok iş yok nolacak bu kırıkkalenin hali keskinin hali diger ilçelerimiz hali iç anadolunun küçük şehirlerin halide kırıkkaleden farklı degil..
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Musa Hacıbaloğlu
Gülüş Teke
Başar Özdemir
Kırlangıçoğlu Oktay
Bahattin Akyön
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  20 Mayıs 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net