28 Şubat 2020 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
28 Şubat Mağduru Tüfekçi, Yaşadığı Zor Günleri Unutamıyor
28 Şubat Mağduru Tüfekçi, Yaşadığı Zor Günleri Unutamıyor
Av Sezonu Sona Erdi
Av Sezonu Sona Erdi
Kalitemizi Arttırmak Zorundayız
Kalitemizi Arttırmak Zorundayız
ABC Minik Erkeklerde Şampiyon
ABC Minik Erkeklerde Şampiyon
  YAZARLARIMIZ
Bakış Açısı
20 Ekim 2016 Perşembe Bu yazı 15319 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Hayatta öğrenilen faydalı şeyler daima yâd edilir. Ortaokul yıllarımızdı. O zamanki ismi Hürriyet Ortaokulunda öğretmenimiz Ülkü Karagülle (Yaşıyor ise kulakları çınlasın, mevta olmuş ise Allah(C.C) gani gani rahmet etsin. Mekânı Cennet olsun.) Cenap Şahabettin’in “Bakmak ve Görmek” parçasını o kadar akıcı ve akılcı bir şekilde bizlere anlatmış ve ; “Bakın çocuklar!. Bu parçayı dikkatle tekrar tekrar okuyun ve beyninize yerleştirin. Bu parçanın size kazandırdıkları, sizin hayatınıza çok şeyler katacaktır” demişti.

“Bakmak başkadır, baktığınızı görmek başka. Gördüğünüzü anlamak ise bambaşka bir şeydir. Anladığınızdan bir şeyler öğrenmek de ayrı bir şey. Asıl önemli olan, öğrendiğinize uygun hareket etmektir…”                 ( Cenap Şahabettin )

Bu bilgilerle ve bu duygularla yetiştik, bugünlere geldik. Saygı değer insanları; Şair ve Yazar Cenap Şahabettin’i – Ülkü Karagülle Öğretmenimizi daha iyi anlıyor ve anımsıyorum…

 Mahalli Gazetelerimizi hemen her gün yakın takip ediyorum. Mahalle Gazeteciliği başkadır, Mahalli Gazetecilik ise daha başkadır. Haber yapmak gazetecinin hakkı ise, haber almak ta okuyucunun hakkıdır. Bu cümlelerim kime veya kimselere değildir. Önemli olan;  Hakkın-hukukun dışına taşmadan, doğruyu yazabilmek ve okunabilmektir.

Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar hepinizin malumudur. Hıyanet-i Vatan içinde bulunan Fetö/Pdy, Pkk, Dhkp-c gibi Terörist İç tehditlerin; Daeş, Pyd, Ypg gibi Terörist Dış tehditler ve bunların Küresel Sermaye Ortakları. Hatırlayın; Yıl 1914 içeride Mavri Mira Cemiyeti, Hürriyet ve İtilaf Fırkası, İngiliz Muhipleri Cemiyeti, Teali İslam Cemiyeti, Pontus Rum Cemiyeti, Hınçak ve Taşnak Komitesi, Kürt Teali Cemiyeti. Dışarıda; İngilizler, Fransızlar, İtalyanlar, Yunan, Ermeni hatta müttefikimiz olduğu söylenen Almanya gibi Küresel Sermaye Ortaklıkları…

O günden bugüne ne değişti ki? İçeride bulunan Küresel Sermayenin uşakları ad değiştirdi ama Hıyanet-i Vatan düşüncelerini değiştirmedi. Dışarıda ise; Küresel Sermayenin Türk Milletini = İslamiyet’i Yok Etme düşüncesi değişmedi. Değişmeyen bir şey daha var. O da TÜRK MİLLETİNİN azim ve kararıdır:  “ Bu can bu tende olduğu müddetçe! Ezan Susmayacak. Bayrak İnmeyecektir. Allah’ın İnayetiyle Türk Milletini hiçbir kuvvet yok edemeyecektir…”

Bu minvalde Kırıkkale Ak Parti Milletvekilimiz Ramazan Can Bey’in OHAL’in uzatılmasına dair (3.10.2016 tarihli) Bakanlar Kurulu Kararı lehinde TBMM’de yaptığı konuşmasını olumlu buluyorum ve konuşmasından birkaç pasajını yayınlıyorum: “Değerli arkadaşlar, o gece ben de buradaydım. Burada olan arkadaşlara da özellikle teşekkür ediyorum, dışarıda olan milletimize ve arkadaşlara da teşekkür ediyorum. O gün buraya geldiğimizde -Sayın Bakanımız Bekir Bozdağ’la birlikte geldik- ortam gerçekten çok gergin, dışarıda bombalar patlıyor, uçaklar yakın mesafeden uçuyor, büyük bir ses çıkarıyor, her yerde bombalama faaliyetleri devam ediyor. Böyle bir ortamda Meclise geldik ve Meclis açıktı. Sayın Meclis Başkanımıza özellikle teşekkür ediyoruz, CHP ‘si grup başkan vekillerine, MHP ‘ si grup başkan vekillerine ve AK Parti grup başkan vekillerine ve HDP’den katılan arkadaşlarımıza özellikle teşekkür ediyoruz. Meclisin açık olması çok önemliydi. Meclisin açık olması demek… Evet, biz size meydan okuyoruz, sizin bombalarınıza, sizin uçaklarınıza, millî iradeye sahip çıkmak adına meydan okuyoruz şeklinde bir tezahür vardı. Burada gördüm, grup başkan vekilleri tarihe not düşecek konuşmalar yaptı. Gerek Levent Bey gerek Bülent Bey gerekse Erkan Bey, AK Parti grup başkan vekilleri ve sayın bakanlarımız tarihe not düştüler. Lütfen, bu tabloyu, bu atmosferi kaybetmeyelim arkadaşlar. Bu darbe teşebbüsü, bu alçak terör saldırısı bu Meclise yapıldı. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Evet, milletin iradesine yönelik, demokrasiye yönelik bir darbe teşebbüsüydü. Hep beraber, bu darbe teşebbüsünün karşısında birlik, beraberliğimizi muhafaza ettik.”

““Arkadaşlar, terörün panzehiri, millî birlik ve beraberliktir. Biz millî birlik ve beraberliğimizi devam ettirdiğimiz sürece ne FETÖ terör örgütü ne PKK ne DHKP-C ne de türevleri meydan bulacaktır. Gerçekten de birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz bu dönemde bu safraları da hep beraber atacağız…  Demin de söyledim, terörün panzehiri milletin kararlı duruşudur. Allah’a hamdolsun, Yenikapı’daki o ruh, bütün siyasi partilerin liderler. Genelkurmay Başkanımız, Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız, 5 milyon aziz milletimiz ve o tabloya alkış tutan 79 milyon hep beraber, hepimiz bu kararlı duruş sayesinde buradayız”

Sayın Milletvekilimizin yaptığı konuşmalarında 15 Temmuz gecesini bir daha yaşadığını görebilmekteyiz. Allah bir daha bu millete bu gibi acıları yaşatmasın. 15 Temmuz da Fetö/Pdy Terör Örgütünce yapılmak istenen darbe teşebbüsü “Gazi Meclise ve Türk Milletine” karşı yapılmıştır. Türk Milletinin azim ve kararı, birlik ve beraberlik ruhu yüzyıl önce olduğu gibi asil ruhunda depreşmiş (tezahür etmiş) İçeride bulunan İhanet-i Vatan içerisinde bulunan piyonlarını ve onlara akıl ve para veren Küresel Sermayeyi bir kez daha akamete(yenilgiye) uğratmıştır…

Orta Doğunun haritaları Küresel Güçler tarafından yeniden çizilmeye çalışıldığı şu günlerde, bu coğrafyada yaşam mücadelesini sürdüren Türkiye Cumhuriyet Devletinin ve Başkomutanın gösterdiği dik duruşu ve stratejik adımlarıyla hak ettiğimiz noktaya gelmek için birlik ve beraberlik ruhumuzu kaybetmemeliyiz. Kaybetmemeliyiz ki Küresel Sermayenin ve Uşaklarının plan ve projelerini boşa çıkarabilmeliyiz!...

Bu ortam da Devletimiz ve Yöneticilerimizin yanında yer almalıyız. Küresel Sermaye ve Uşaklarının pususuna düşmemek, onların hain emellerine boyun eğmemek ve en önemlisi hürriyetimizi ve bağımsızlığımızı tehlikeye atmamak için Yenikapı Ruhunu yaşatmalıyız. Kol kırılır, yen içinde kalır diye bir özdeyişimiz vardır, bilirsiniz. Kendi içimizde ki anlaşmazlıklarımızı-kavgalarımızı dahi bu deyiş çerçevesinde yapılmalıyız. Küresel Sermaye karşısında hak ve hukukumuzu sağlayabilmemiz için bu ruha ihtiyacımız bulunmaktadır. Misak-ı Milli sınırlarımızı kabul etmeye yanaşmayanlara karşı Milli Birlik Ruhu yegâne çözümdür.

Büyük Şair ve Yazar Cenap Şahabettin’in ifade ettiği gibi: “Körler memleketinde, görmek hastalık sayılır” imiş. Bu cümleyi şu şekilde düzeltmeye ne dersiniz; Görenler Türkiye Cumhuriyeti Devletinde, körlük bir hastalık olsun…

Sağlıcakla Kalın…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Musa HACIBALOĞLU
Fazlı GÜVENTÜRK
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Şubat 2020 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net