17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
Mikserler
24 Ekim 2016 Pazartesi Bu yazı 30245 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kimse kolay demiyor bu coğrafyada yaşamaya ve bu coğrafyada yaşlanmaya. Kimse tarihi boyunca güllük gülistanlık olmuş bu coğrafya ama şimdilerde bazı mihrakların kaşıması ile sanki yara kanamaya başlamış ta diyemez.

            Bulunduğumuz bölge tarihi boyunca hep karışık olmuş. Birileri hep bu bölgeyi karıştırmış ve karışıklığından faydalanmış.

            Bölgenin tarihi geçmişinin olması, kültürünün olması bir yana yer altı zenginliği yani petrolü ile bu bölge dışından olan herkesin ilgisini çekmiş.

            Ülkeler bir yolla bölge ülkelerinin için karıştırmış, insanlarını kandırmış, ya devleti yönetenlerin vatandaşı üzerinde aşırı baskı kurmasını sağlamış, yada mikserlikleri ile vatandaşı devletine asiliğe isyanlığa teşvik etmiş.

            Böyle yapmışlar çünkü böl parçala yönet taktiğini kullanmamış olsalar turist olarak bile bu bölgeye giremeyeceklerini biliyorlar.

            Bu mikser ülkelerin dışında birde petrolü olmayan ama bölgeden olan benim güzide ülkem gibi ülkeler var.

            Benim ülkem bölge insanının bu mikser ülkelere boyun eğmemesi, dik durup kendi ülkelerinin vatandaşı ile devleti arasında barış olması gerektiğini, bu bölgenin kültürünü, tarihini, doğal zenginliğini koruması gerektiğini söylemiş.

            İşte bu söylem ve eylemleri nedeniyle aynı mikser devletler tarafından karıştırılacak ülke statüsüne sokulmuştur.

            Tarihi boyunca hep karıştırılmaya çalışılmış.

            Osmanlı dönemini bir kenara koyarsak (ki o dönemde de aynı faaliyetler hep olmuştur) Cumhuriyet döneminde bu karıştırma görevin hep yerine getirmişler. Mustafa Kemal Atatürk döneminde gıklarını çıkaramayan bu hain karıştırıcı devletler onun vefatından sonra bu görevlerini yerine getirmeye koyulmuşlar.

            Menderes’in bir darbe neticesinde bakanları ile birlikte neler ile suçlandığını ve nasıl asıldığının hala yaşayan tanıkları var.

            Yetmişli yıllarda ülkemizi nasıl sağ sol kavgasının içine soktuklarını ve adeta kardeşi kardeşe kırdırdıklarını yaşadık. Nasıl komşunun komşuya, yeğenin amcasına dayısına, hatta babanın oğula, oğulun babaya silah çektiğini gördük. Adeta ülke bölünmenin eşiğinden döndü.

            Seksenli yıllarda bölücü terör örgütü başımıza bela edildi. Bölücü PKK ile seksenli yıllardan bu yana kaç canımıza ve sayısız mali kaynağa mal olan mücadele halen devam ediyor.

            Doksanlı yıllarda toplumu Fadimeler, Müslimler, Emireler ile ve bunları senaryoları ile ikiye böldüler. 28 Şubat sürecine kadar bunlarla nasıl bir gerginlik oluşturduklarını, insanların insanlar üzerinde nasıl ve ne şekilde baskılar kurduğunu hepimiz çok net bildik yaşadık.

            Yakın on- yirmi yılımızda ise yıkıcı FETÖ örgütünün nasıl içten içe toplumu kemirdiğini ve milletle nasıl bir darbe tezgahladığını ve yüzlerce insanın şahadetine ve gazi olmasına neden olan hıyaneti nasıl yaptığını yaşadık.

            Bitti mi? Elbette hayır. Etrafımızda şuan toplumların başına bela edilen ve ülkemin mücadele ettiği bölücüsü, yıkıcısı, dincisi, dinsizi terör örgütleri hep olacak.

            Ülkem şu an DEAŞ, PKK, FETÖ, PYD ve tabi hep var olan Aşırı sol örgütler ile mücadele ederken bunların  ağababaları ile de örtülü olarak belki yarı soğuk yarı sıcak savaş haline de devam ediyor.

            Efendim neden bölge insanı bu mikser devletlerin oyununa geliyor düşüncemi bir sonraki yazıya bırakıp, bize şimdilik düşenin devletin milletin yanında ve onlara destek olarak, elbette hataları varsa ikaz ederek tek vücut olarak mikserlerin oyununu bozmak olduğunu hatırlatıyorum.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Berna Kuzey  -  24-10-2016 - 13:37
Aslında kimin ne olduğu hangi ülkenin ne taraf olduğu belli,belli de ne yapacaksın global dünya işte.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net