28 Şubat 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
ATATÜRK’SÜZ DÜŞÜNCE
14 Kasım 2016 Pazartesi Bu yazı 23152 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Son zamanlarda hem yerelde hem de ulusalda CHP’nin Türk Siyasetindeki yeri, önemi, doğruları ve yanlışları bir hayli konuşulur oldu…

 Bende şahsi kanaatimce CHP’nin Türkiye’de açtığı yaralardan bahsetmek istiyorum. Bahsetmek istiyorum çünkü Atatürk’ü temsil edemediklerini düşünüyorum. Hatta Gazi’nin kutlu ismine zarar verdiklerini ve Atatürk partisi olmaktan çıktıklarını düşünüyorum. Her defasında söylerdik bil hassa çözüm süreci esnasında yaşanan ufak tefek terör olaylarından hemen sonra sosyal medya hesaplarımızdan “Bir Kubilay için Menemeni yakın diyen Atayı özlüyorum”  paylaşımları yapardık. Bu paylaşımları en çok CHP’nin Altı okundan Ulusalcılık kısmını öne çıkartan CHP’liler yaparlardı. Nereden nereye diyorum, paylaşılan bu sözlerden CHP’nin şimdi geldiği noktaya bakacak olursak bir Selo için yerle yeksan olan bir CHP’ye geldik. Merak ediyorum Kemal’e erdi mi Kılıçtaroğlu?

CHP’ye çeki düzen verimeli… Çünkü artık ne CHP Atatürk’ün CHP’si ne Altıok Atatürk’ün Altıoku. Türkiye’nin en Milliyetçi Liderinin kurucusu olduğu partinin bugün başında duran genel başkanları Türkiye’de istemezuk demekten başka hiç birşey yapmamakta. Kimi zaman FETÖ’nün kimi zaman PKK’nın kimi zaman HDP’nin avukatlığını yapıyor ama 6 Okta yer alan halkçılığa hiç dönmüyor. Sanayici, Pazarcı gezip dertlerini dinleyip gündeme getirmiyor. Milliyetçilik desen ha keza, Devletçilik diyeceğiz ama hep devletin karşısında. Dolayısı ile kapatılmalı CHP. Atatürk’ün aziz hatırasını yaşatabilmek için kapatılmalı.

 

Çok Partili döneme geçiş sürecinde Genel Başkan İsmet İnönü, parti içerisinde hükümetin iyi ve faydalı icraatlarına sesiz kalınması ancak faydasız görülen icraatlara şiddetle karşı çıkılması yönünde gelen tekliflere ‘Hayır her icraata tereddütsüz şiddetle karşı çıkılacak’ sözleri sanıyorum bugünün CHP’sinin gelmiş geçmiş liderlerden öğrendikleri yada aldıkları tek miras.

Birde bunların dernekleri, vakıfları var. Ne yaptıkları bilinmeyen, neye hizmet ettikleri anlaşılamayan STK’ları. Örnek mi? ADD yani Atatürkçü Düşünce Derneği.

Neyini düşünüyorlar hala anlamadım. Atatürk’ü kalıplaştırmaktan, bir cenaha mensup ilan etmekten başka hiçbir şey yapmıyorlar. Hani İsrailoğulları Allah’ın insanlık için gönderdiği kitabı değiştirip bu din sadece İbranilere demişler ya bizim CHP ve Yancı kuruluşları da aynen öyle davranıyor. Atatürk bizim de bizim! Yok, kardeşim Atatürk sizin falan değil, Atatürk benim, Atatürk ayakkabı boyacısının, Atatürk Kardelen öğretmenlerin, Atatürk AK Partililerin, MHP’lilerin, Atatürk bütün dünyanın…

Şimdi ben Atatürk’ü çok seviyorum, düşüncelerini benimsiyorum, Altıokunu şiar ediniyorum. Atatürk ile ilgili olan her şeye katılmak istiyorum ama yapamıyorum neden mi? Örnek, Atatürkçü Düşünce Derneğine katılmak istiyorum ama bir bakıyorum CHP tamamen orada. ADD’ye katılsam CHP’li olarak anılırım. Şimdi kapımız herkese açık gibi komik şeyler söylemeyin siz önce içeriyi temizleyin. CHP ile ADD’nin bağı o kadar kuvvetlenmiş ki ADD tüzüğünde başkan olabilmek için herhangi bir partide etkin görevin olmaması gerekir. Ancak bizim CHP yönetiminde bulunan Asuman Özder çıkar ADD kongresinde başkan olur. Sonra seçime itiraz edilince tekrar seçime gidilir Asuman Özder CHP’den istifa eder ve ADD’ye tekrar aday olur ve seçimi kazanır. Yahu başkanı olacağınız kuruluşun tüzüğünü okumaz mısınız siz? Sayın Önal, sol siyasetin kalelerini Kırıkkale’de rakiplerine kaptırmamak için bu kadar hırslı bir şekilde siyaset yapıyorsunuz kabul ederim anlarım ama Avukat olduğunuz halde tüzük ne der, doktrin ne der bir bakmaz mısınız?

Öte yandan bu Atatürkçü Derneği ne yapmaktadır. Hangi programa öncülük etmektedir? Hangi 10 Kasım’da lokma döktürmüştür? Hangi Milli Bayram’da program yapmıştır? Para pul demeyin! Program deyince ille bir salon tutup, kodaman birini getirip konuşturmak gelmesin akıllara. Bir Cami’de Atanın ruhu için mevlit okutmak bir organizasyondur ve ücretsizdir. Zaten CHP siyaseti yüzünden Türkiye’nin en sevilen adamı Atatürk’tür ama ruhuna en az Fatiha okunanda Atatürk’tür. Çünkü saygı duruşu gibi Türk örf ve ananelerinde olmayan şeylerle meşgul ediliyoruz.

Buradan gençlerimize seslenmek istiyorum değerli gençlerimiz Gaziyi seviyorsanız Gaziyi en sevdiğiniz bir merhumu nasıl anıyorsanız öyle anın. Cennet Mekan Gazi Mustafa Kemal Atatürk demek ayıp değil doğru olandır. Allah’tan Ata için rahmet dilemek Ata’ya yapılacak en büyük iyiliktir.

Sahi soru sormuştum ne yapar bu Atatürkçü Düşünce Derneği? Tabelasında Ata’nın resmi olan, İsminde Ata’nın adı olan şu kuruluş Atatürk için ne yapar? Mesela Atatürk’ün çok sevdiği çocuklar için hiçbir şey yapmış mıdır? Atatürk’ün çok güvendiği Gençlik için bir çalışma yapmış mıdır? Halkevleri Halkevleri dersinizde hiçbir köye gidip çiftçinin yani Ata’ya göre Milletin Efendisinin halini hatırını sordunuz mu? Onların bir tarhanasını, bulgur pilavını yediniz mi?

Peki, Atatürk olsaydı bunları yapmaz mıydı? Benim hayal ettiğim Atatürkçülük bu değil. Bakıyorum ülke genelinde ADD’ye nerede gereksiz bir konu var üzerine düşüyor, Kavgasını veriyor.

Bakın kardeşim şuursuz diziler yüzünden gençlerimiz yozlaştı. Hep CHP ve yancı kuruluşları Muhafazakar kesimi yobazlıkla suçlamakta. Ancak gençler, namus, edep ve haya kalmamakta. Atatürk’ün güvendiği sevdiği gençlik bu gençlik değil! Eylem mi yapacaksınız? Çıkın dizileri protesto edin. Atatürk gençliğinin kafasını karıştırıyorsunuz, ayağını kaydırıyorsunuz. Yalan, Aldatma, Uyuşturucu bu diziler yüzünden talep edilir hale geliyor. Yapmayın deyin, hükümete de kaldırın şu dizileri deyin RTÜK ne yapar deyin. İşte bunları yapın bende bir baba olarak geleyim sizinle eylem yapayım. Hepinizin bir ailesi var kızı var, bacısı var duyarlı olun, çağdaşlık, medeniyet derken örf ve ananelerimizden kopmayalım. Gençler birbirini aldatıyor,  boşanma sayıları her geçen gün artıyor, evlenenden çok boşanan var. Bunların tamamını diziler halkımıza normalleştiriyor, muhafazakârlar, milliyetçiler kızınca CHP ve ADD gibi yancıları çıkıp çağdaşlıktan medeniyetten bahsediyor ve arkasına da siz yobazsınız diyor. Gayrı yozlaşan kimse?


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
ali uluyol  -  15-11-2016 - 13:02
hakan bey yine çok güzel noktalara değinmişsiniz ata hepimizin bu vatan hepimizin ataya düşman olanların türk dostu olması imkansızdır.gazimustafa kemal i her geçen gün dahaçok özlüyor ve saygınlığımız daha da artıyor . allah mekanını cennet etsin
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net