26 Ocak 2021 Salı
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
56 litre etil alkol ele geçirildi
56 litre etil alkol ele geçirildi
Kazandığımız, Yakıt ve Yola Gidiyor
Kazandığımız, Yakıt ve Yola Gidiyor
Karakeçili'de sokak hayvanlarını unutmadı
Karakeçili'de sokak hayvanlarını unutmadı
Kırıkkale'de 5 Bin 130 Kişi Aşılandı
Kırıkkale'de 5 Bin 130 Kişi Aşılandı
  YAZARLARIMIZ
KIRIKKALE’ DE BİR SIRA GECESİ
15 Kasım 2016 Salı Bu yazı 21753 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

          Geçen hafta mahalli gazetelerimizde duyurusu yapılan ve Kırıkkale de ilk defa tertip edilen program olma özelliğine sahip olan ‘’URFA SIRA GECESİ’’ ilanından, umarım halkımızın gazete okuyan kesimi haberdar olmuştu.

          Hafta sonu münasebetiyle ziyaretimize gelen torunum Oktay o gün bizdeydi. Son günlerin bilhassa gerilimli geçen sürecine bir nebzecik mola ve torunuma Türk Halk Musikisinden bir program izletmiş olmak için eşimi de alarak gittik program mahalline.

          Programı organize eden ‘’Bayan Genç Girişimci ’’ Sevda Hanım, restoranın girişinde herkes gibi bizleri de karşıladı. Salona geçip uygun bir yere oturduk.

          Salon yoğunluğu hemen hemen tamamen dolu diyebilecek konumdaydı.

          Geceye iştirak edenlerden şahsen tanıdığım veya göz aşinalığım olan, Kırıkkale’ nin en emektar basın mensubu arkadaşlardan başlamak üzere, çeşitli federasyonların ve meslek kuruluşları oda başkanları, Organize Sanayi Sitesi ve Rafineriden yetkililer, şehrimizin çeşitli okullarından ve dershanelerinden öğretmenler, çeşitli hastanelerden doktorlar ve sağlık personelleri, avukatlarından bir gurup, çarşı esnaflarının bir kesimini ve civar ilçelerden gelmiş olan çeşitli misafirleri sayabilirim.

          Sıra Gecesinin Saz Heyeti salona intikal ederek sahnede yerini aldı. Mutat üzere ‘’Urfa Divanı’’ yla açılışını yapan ekip, rahmetli Kazancı BEDİH’ ten başlayıp, Türk Halk Musikimizin dev eserlerini sırasıyla ve çok güzel bir şekilde icra etti.

          Tabii ki bu arada Boz Toprağın Tezenesi Neşet ERTAŞ rahmetliğin dilimizden düşmeyen eserleri de unutulmadı. Ve zaman zaman da soliste eşlik etmekten geri kalınmadı. Aralardaki oyun havalarında da yine pisti dolduranlar, belli bir ölçüde moral depoladılar.

          Programın devamı sürecinde malum olduğu üzere ‘’Çiğ Köfte’’ yoğurması da eğlenceye paralel olarak devam etti. Köftenin kıvamına gelişiyle birlikte, yoğurma işlemini yapan genç, maharetini belgelemek üzere, çiğ köfte yoğurduğu tepsiyi ters çevirerek ve masa masa dolaşıp ‘’Tepsi Şov’’ u ile bahşişlendi!     

          Bunun devamında masaların porsiyon çiğ köfteleri servis yapıldı. Arkasından bu defa güney doğu da meşhur olan ve ‘’Mırra’’ adı verilen bir çeşit kahve ikramı servisi başladı. Bu bildiğimiz kahveden farklı acı bir içecek. Tabii çok kişi bunu bilmemesine ve içmek istememesine rağmen, yine bahşiş meselesi dolayısıyla zoraki ikram gerçekleşti!

          Müzik programı bütün hızıyla devam ediyor, pist bir taraftan boşalıyor, öbür taraftan doluyor. Böyle bir mekânda yurdumuzun başka bir bölgesinin ekibinin sunduğu bu eğlence ilk oluşundan dolayı olsa gerek oldukça hareketli geçiyor.

          Pistin dolusu oynayanların yanı sıra bu defa da ‘’Davul Şov’’ ile her masa ayrı ayrı ve dakikalarca davul şov’ unun eğlencesinde bahşiş hakkı gerçekleşiyor!

          Saatler sonra eğlencenin sonuna doğru artık salon yavaş yavaş boşalmaya başladı. Ve biz de organizasyon ekibine, bizlere müstesna bir gece sağladıklarından dolayı teşekkür ederek veda edip oradan ayrıldık.

          Organizasyonu tertip eden Sevda Hanım, Kırıkkale Kadın Girişimcilerden bir tanesidir. Şehrimizde nice böyle bayan girişimcilerimiz vardır. Sektör farkı gözetmeksizin gerek bayan ve gerekse ‘’Genç Girişimci’’ lerin hepsini tüm kalbimle kutluyorum. Yapacakları akıllı mantıklı ve şuurlu her girişimlerini de, eski bir işletmeci büyükleri olarak şahsen destekliyorum.  

          Ne var ki veda ederken icap etmeyen şu görüşümü de bu sütunlardan kamuoyu ile birlikte paylaşmak istiyorum.

          Belli birtakım kişi veya kesim tarafından kamuoyuna ‘’ADET’’ diye lanse edilen ve fakat aslında o kişilerin çıkar ve menfaatlerine (rantları) yönelik olan bu adet uydurmalarından artık toplumun büyük bir kesiminin nefret ettiği bir gerçek!

          Aynı rant Düğün Salonlarında da çeşitli şekillerde gerçekleştirilmekte değil mi? Bu konuyla ilgili (17 Eylül 2015 – Perşembe) yine bu sütunlardan ‘’SALON SOYGUNU’’ başlığı ile gündeme getirmiştim!  

          Yirmi birinci yüzyılın ilk çeyreğinin yarısını geçtiğimiz şu dönemde artık biraz kendimize gelelim diye düşünüyorum. Eğlence yerlerindeki görevliler babaları hayrına çalışmıyor, bedelini alıyor. Eğlenilen yere kimse para saçmaya gitmiyor. Ve kimse de öyle yoldan para süpürmüyor!

Birileri şahsi çıkarlarını, diğerlerini çevreye karşı rencide ederek (adeta haraç alır gibi) sağlamak hakkına sahip değildir!


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
tarafsız  -  27-11-2016 - 23:56
2014 Mart ve 2017 olacak kırıkkale hala şehir kimligini kazanamadı ve ayrıca geriye gidiş var iş imkanı yok göç var böyle giderse korkum 2 milletvekili olacak iyice köy oldugumuzu belli etmiş olacak şehir bir tek şehir merkezinden oluşmaz merkez büyük ama ilçeler küçüldügü için kırıkkalede küçülmüş oluyor ve hiçbir gelişme yok anca asfalt attık diyolar nerde asfalt anca köstebek gibi çukurlar var yama yapıyorlar geri eski haline dönüyor organize sanayi de kırıkkaleye çare olmaz fabrika açılması çok iş imkanı olursa tekrar eski günlerine döner kırıkkale çünkü 380bin nüfusu görmüş 110bin azalma var şuan bunun sadece mke ile alakalı olmadıgı açık bu detaylıca anketçi tutularak araştırılmalı bence insanlar neden kırıkkaleyi terk ediyor sadece işssizlikmi başka bişeylerde varmı bence var..Mesela ankarada yaşayan kırıkkaleli kırıkkalede yaşayan kırıkkaleli sayısından fazla bu bence çok şey anlatıyor ve durumumuz iyiye gitmiyor..
OKTAY KIRLANGIÇ  -  20-11-2016 - 17:29
SAYIN iSMİNİ VERMEYEN (TARAFSIZ) ve MEHMET SEZGİN BEYLER: YAZIMA GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ DUYARLIĞA TEŞEKKÜR EDERİM. YARIM ASTI GEÇEN BU ŞEHRİ İKAMETİME İSTİNADEN GÖRÜP - YAŞADIKLARIM ve de DUYDUKLARIMI, KAMUOYU İLE PAYLAŞMAYA ÇALIŞIYORUM. KIRIKKALE\' NİN NEDEN GELİŞMEDİĞİNİN ANALİZİNİ (26 Ekim 2015 - Pazartesi) GÜNKÜ \'\'BİR KIRIKKALE SEVDALISININ SEÇİLMİŞLER - ATANMIŞLAR ve SEÇİLECEKLERE\'\' BAŞLIKLI YAZIMDA ÇOK AÇIK ve NET BİR ŞEKİLDE KALEME ALMIŞTIM! EN BASİT DEYİMİYLE ÜZERİNDEN SENESİ GEÇMİŞ OLAN BİR YAZI İÇİN \'\'BİR ARPA BOYU YOL YOK\'\' DEYİMİ UYGUN OLUR SANIRIM SAYIN OKUYUCUM. DAHA NE BEKLİYORSUNUZ BU DURUMDAN SİZ? ÜÇ KURUŞLUK ÇIKAR ve MENFAATİNİ HER ŞEYİN ÜSTÜNDE TUTAN BİR GİDİŞATTAN ÜMİT-VAR OLMAK SAFLIK DEĞİL İSE NEDİR SORMAK GEREKMEZ Mİ SİZCE? SAYGILARIMLA.
Mehmet YEŞİLYURT  -  19-11-2016 - 09:49
Kıymetli abim diline yüreğine sağlık.Kalemine güç.Her yazdığın yazıda dersler var,ışık var.Çevrenin sokağın kirletilmemesi ve temiz tutulması konularındada yazmanızı bekliyoruz.Bir ülkennin veya beldenin gelişmişlik düzeyinin o memleketteki insanların çevreye verdiği önemle ölçüldüğü kanaatindeyim.Saygılarımla......... ,
Mehmet SEZGİN  -  17-11-2016 - 21:36
Eğlence mekanlarında haraç (bahşiş) vermeden eğlenilmediğini düğünlerde sazcısı davulcusu aşçısı garsonu kameracısı pastacısı vs. sırayla hayırlı olsun soygunu nu dile getirdiğiniz için teşekkür ediyorum.
tarafsız  -  17-11-2016 - 00:30
Kırıkkale neden gelişmiyor anca göç veriyor neden iş imkanı gezilecek yerleri yok bunlarıda yazarlar olarak yazmanızı istiyoruz böyle giderse sonumuz nolacak
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Ahmet Koç
Hakan Öztürk
Bahattin Akyön
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Ocak 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net